Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a neve annak a szakembernek...

Mi a neve annak a szakembernek aki nem építész de ingatlan vásárlás előtt érdemes kikérni a véleményét?

Figyelt kérdés
Gondolom például hogy a lakás egyik ablaka az utcára nezo es betörés Veszélyes vagy épp a belső kert olyan részére amit senki se lát Ezeken még én is elgondolkozom de belegondoltam hogy mennyi minden olyasmi lehet ami fel sem merül bennem de ott van mint probléma Na annak mi a neve akit el lehet hivni hogy egnezze s ezeket feltárja előttem?
2020. júl. 10. 11:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
65%

Például engem :D


De egy statikus is szóba jöhet, ha átalakításon gondolkozol, vagy egy lakberendező, ha nem tudod mihez kezdj a belső terekkel.


Szóval ahány probléma annyi szakma ami megoldást kínál.

2020. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
42%
Egy generál kivitelező át tud nézni mindent. Vagy átnézetni a szakembereivel.
2020. júl. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
54%

Vigyél magaddal egy statikust és egy biztonságtechnikai mérnököt.

Előbbi az épületet szemrevételezi, falak, tetők, szilárdság, vizesedés, stb.

Utóbbi meg tanácsokkal lát el az otthonod biztonságával kapcsolatban (betörés, tűz) Mindenféle biztonsági megvilágításokat, mozgásérzékelőket és riasztókat terveztethetsz.

2020. júl. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Barnabas333 ***** válasza:
50%
Egy profi építésznek is kell tudnia a statikát.
2020. júl. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
Józsi
2020. júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nem igazan a statikarol van szo arrol en is tudom ki kell. Hanem a masodlagos, sokadlagos szempontok erdekelnek
2020. júl. 11. 09:04
 7/27 anonim ***** válasza:

Te egy fikázó embert keresel, aki minden kis sz@rt meglát s az orrod alá dörgöli;)

Esetleg egy anyós nincs kéznél, aki utál persze:)


Ilyen szakma nincs...

2020. júl. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Anyos aligha latja meg tetelesen az osszes problamat ha csak nem ilyen teren kepzett. Random fikazni meg en is tudok lenyegtelen dolgokat ugy hogy a lenyegest nem vennem eszre.
2020. júl. 12. 08:46
 9/27 anonim ***** válasza:

8

Keress egy ezermestert bár ne mekk eleket;)

Az más kérdés, hogy azt megéri e megfizetned s hinni neki...messziről jött szaki, mindent mondhat, aztán sokkal utána megtudod szakértelmét.


Mondjuk volt szerencsém mekk mesterhez-vevő hozta s a hibátlan dolgokba is belekötött--árlenyomási duma a vevő kedvéért, így ki lett baxva vevőstől...

Ugyanígy ez lehet fordítva is, hogy az eladót támogatja a szaki, téged átverve...


A legjobb megoldás talán, ha a kinézett ingatlanról készítesz egy részletes videofelvételt--amit az eladó nem biztos, hogy engedni fog s megmutatod fűnek-fának véleményt kérve.

Esetleg kérsz a tulajtól részletes fotókat mindenről--megnézeted hozzáértőkkel...vagy akár itt megkérdezel mindenkit...

2020. júl. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nem csak olyasmik erdekelnek amik videon latszanak s foleg nem muszaki dolgok. Arra van szakember akinek tudom a nevet.
2020. júl. 12. 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!