Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodavaltas 5 hónap után?

Óvodavaltas 5 hónap után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kerdesem az lenne, hogy volt e mar valaki olyan helyzetbe, hogy a gyermeke csak 4,5,6 honapot jart egy intezmenybe es aztan valtottatok? (Az egyik kisfiam 4 a masik 2 eves.)


A helyzet az, hogy koltozni fogunk, de sajnos a folyamat tovabb tart,mint gondoltuk es csak oktober vagy november vegen tudunk atkoltozni az uj helyre.Addig viszont a ket kisfiamnak intezmenybe kellene mennie, mert nekem vissza kell mennem dolgozni. Szoval az egyik kisfiam oviba a masik pedig bolcsibe menne. Felek, hogy ha csak ennyi idore mennek akkor az nagyon rossz hatassal lesz rajuk foleg, hogy utana koltozunk aztan meg kellene szokni egy ujabb helyet raadasul -idezojelben -engem is "elvesztenek".

Arra gondoltam, hogy elmennek fizetes nelkuli szabadsagra, de nem tudjuk mit csinlajunk, mert hatalmas kieses lenne ez penzugyileg.


Mi a velemenyetek vagy a tapasztalatotok, ha van?


Koszonom a valaszaitokat!



2023. aug. 20. 13:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon messzire költöztök? Az ottani ovi nem lenne opció? Kényelmetlen az ingázás, de csak pár hónap, és az oviváltást megúszod.
2023. aug. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnos messzire:(.Ugyhogy ez nem opcio,de nagyon koszonom, jo otlet lenne...
2023. aug. 20. 15:21
 3/15 anonim ***** válasza:
24%

Egy ilyennek én voltam az elszenvedő alanya 3 évesen.


Szeptemberben kezdtem az ovit, október végén költöztünk, onnantól új ovi, november végén született a testvérem.


Nyilván emlékezni nem sok mindenre emlékszem, de a szüleim szerint sem volt jó ez nekem.

Az első oviban én küldtem haza anyát, hogy mostmár menjen, második oviban minden reggel sírtam. Este otthon hiszti hiszti hátán, semmi se volt jó sehogy.


Nyilván én akkor kezdtem az ovit, és a kistestvér születése amúgy is sokk, de ebben az egészben egyedül az ovi váltás lett volna megelőzhető, ha a szüleim valahogy felvállalják azt, hogy a város másik végébe hordanak oviba az alatt a 2 hónap alatt. (autó nélkül, reggel 6-ra dolgozni járó apával és 30x hetes terhes anyával értem én hogy nehéz lett volna, de így meg nekem volt nehéz...)


Valahogy az új oviba/bölcsibe járást kellene nálatok is megoldani...

2023. aug. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

"helyre.Addig viszont a ket kisfiamnak intezmenybe kellene mennie, mert nekem vissza kell mennem dolgozni."


Hát nézd, ha te tudsz dolgozni a mostani lakohelyetekrol meg az újról is, akkor az ovi és a bölcsi is megoldhato kell hogy legyen ugyanígy

2023. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

3-as es hogyan tervezned te megoldani, ha mondjuk 300 kilometerre koltoznek?

Na mindegy.


Szoval szerintem ha muszaj,akkor muszaj. Be fognak szokni az uj intezmenybe is, ott ugy is tobb idot fognak eltolteni, igy oda fognak jobban beilleszkedni.

Biztosan nehez lesz a valtas, de minden elmulik egyszer.

2023. aug. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem 3. vagyok, de nem valószínű hogy 300km-re költöznek, hiszen anyuka most megy vissza dolgozni. Az új helyről is valahogy be fog jarni
2023. aug. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Sehol nem latom, hogy azt irja, be kell jarnia dolgozni. Lehet otthonrol is, akar, de mittudomen, hogy mire gondol a kolto, amig nem irja, passz :D


De cserebe azt viszont irta, hogy az ovi messze van es nem opcio.


Ha nem tudja megoldani, akkor nem tudja.

2023. aug. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Addig viszont a ket kisfiamnak intezmenybe kellene mennie, mert nekem vissza kell mennem dolgozni"


Nekem ez azt jelenti, hogy fizikailag jelen kell lennie.

2023. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A 4 éves már eddid is járt oviba, nem? A kicsivel meg még maradhatsz otthon, ha másképp nem megy, a gyes jár, bár persze tény, hogy az az összeg éhenhalni is kevés.

A felhalmozott szabikat beleszámoltad a visszamenetelbe? Az is megdobja az otthonlétet, bár persze azért nem hónapokkal.

2023. aug. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%

"Arra gondoltam, hogy elmennek fizetes nelkuli szabadsagra, de nem tudjuk mit csinlajunk, mert hatalmas kieses lenne ez penzugyileg."


Jelenleg is azon vagy....

2023. aug. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!