Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Olyan kérdésem volna, hogy...

Olyan kérdésem volna, hogy babát várunk a párommal viszont egyikünknek sincs budapesti lakcíme ,(1.5 hónap múlva tudunk majd bejelentkezni) viszont lassan 1-2 hét múlva mennem kell a védőnőhöz. Fogadnak vagy más megoldást kell találnunk ?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 4. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
A lakcím szerinti védőnőhöz kell menned. Nem fognak fogadni máshol.
2023. ápr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 babyboom567 ***** válasza:
86%
De fognak.Nekem is szülésre lett lakcímem(másik városból költöztünk).Elmondtuk,hogy mi a helyzet,senki sem akadékoskodott.
2023. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol fizikailag vagy, ahhoz a védőnőhöz is mehetsz. Nálunk már meglévő gyerekek miatt kérdeztem rá, hogy amíg eltér a valódi lakhelyünk a lakcímkártyán szereplőtől, addig mi a helyzet, és a védőnőm mondta, hogy tökmindegy, mi a hivatalos címünk, amíg fizikailag az ő körzetében lakunk, addig hozzá tartozunk.
2023. ápr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahol életvitel szerűen laksz.

Felujítottunk mikor terhes voltam, addig a szomszéd faluban laktunk anyáeknál. A címem a felújítás alatti ház volt.

Anyáék védőnőjéhez kellett addig járnom, míg haza nem költöztünk. Hiába szólt a másikhoz a címem, mivel nem ott laktunk életvitel szerűen, nem fogadhatott.

2023. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én albérletben laktam, a bejelentett címem teljesen máshol volt és épp akkor vettünk egy új házat is. Költözésig az albérlet szerinti védőnőhöz jártam, egy hónappal szülés előtt költöztünk, akkor találkoztam először az új címünk szerinti védőnővel. Nem volt egyáltalán bonyolult, költözés előtt mondtam az akkori védőnőnek, hogy akkor viszlát, jó szülést kívánt és a következő időpontot már az újhoz kértem.
2023. ápr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi bpről költöztünk agglomerációba és egy darabig két helyen laktunk, mert zajlott a felújítás, a bpi lakás pedig maradt a tulajdonom. Nekem akkor azt mondták ahhoz a védőnőhöz menjek így, akihez a végleges lakhely szerint fogunk tartozni. Szóval az agglomerációs védőnőhöz jártam, mellette meg budapesti sztkba terhesgondozásra. De az nem számít, mi a hivatalos címed.
2023. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
védőnőt úgymond nem érdekli, h mi szerepel a lakcímkártyádon. aszerint válassz, ahol életcitelszerűen laksz / hazaviszed majd a babát
2023. ápr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!