Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Évközben lehet óvodát kezdeni?

Évközben lehet óvodát kezdeni?

Figyelt kérdés

Sajnos válunk a férjemmel és csak jövő évbe lenne köteles felvenni az ovi a gyereket (nem iratkoztunk be idénre mert csak áprilisba lesz 3éves)

Munkát kell keresnem 1-2honapon belül

Hogy lehet ezt megoldani? Esetleg védőnő tudna adni papír ? Segítsetek :(



2023. aug. 21. 01:45
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Hàt nem köteles bizony, fôleg, hogy ezek szerint most àprilisban volt mèg csak 2 èves akkor. Ilyenkor bölcsit kellene keresned mèg ovi helyett neki de ilyenkor óriàsi màzli kellene ahhoz, hogy legyen helye
2023. aug. 21. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is bölcsödével próbálkozz inkább.
2023. aug. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
Intézmény válogatja, kérdezd meg az ovit. Az én gyerekeim korábban kezdték az ovit, a nagy 2,5 évesen már kezdhette, ő csak utána februárban lett 3. A kicsi novemberi születésű, ő is kezdhette előtte szeptemberben, még nem volt 3 éves.
2023. aug. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Bölcsit kezdhet, ha van hely. Az ovit nem erőltetném.
2023. aug. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Az óvoda nem köteles felvenni, ettől függetlenül ha van hely akkor 2,5évesen dönthetnek úgy, hogy felveszik. Inkább bölcsi, de sok helyen nagyon nehéz bejutni,mert kevés a hely és munkáltatóit kérnek (szándék nyilatkozatot, hogy mikor kezdesz). Amíg nincs munkahelyed nnehezebben veszik fel, még papírral is necces, hogy tudnak helyet biztosítani
2023. aug. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk is az oviba 2.5 éves kortól lehet vinni a gyerekeket, HA szobatiszta és a szülők dolgoznak. Ellenkező esetben 3.szülinapja után.

Fiam 2019áprilisi. 2021 szeptember végén kezdte az ovit, amikor a 2.5évet betöltötte. Csak terhes lettem, ezért inkább kivettem.

Lányom most szeptemberben lesz 2, de nem vették fel a városba bölcsibe. Így április 1el kezdi az ovit, akkor tölti a 2.5et, én meg megyek vissza dolgozni.

2023. aug. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Bölcsivel érdemes próbálkozni, ott beveszik őket év közben is, ha van hely. Én beirattam áprilisban a fiamat, de időközben kiderült, mégsem jó nekünk az a bölcsi, így augusztus-szeptember táján másikba irattam, simán felvették.
2023. aug. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!