Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ingyenes étkezés az oviban?

Ingyenes étkezés az oviban?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi ha butának tűnök, nem vagyok az, csak nagyon nem vagyok képben az ilyen támogatásokkal. Na de, nemrég megkaptam szeptember hónapra a gyerek ovis étkezésének számláját, 15 ezer Forintról. Őszintén szólva, ez rengeteg és évente 3 ezer Forinttal fixen emelkedik. Nem arról van szó, hogy nem tudjuk ezt kifizetni, de nem bánnám ha nem kellene.

Most szeptemberre már befizettem, de utána esetleg élnénk az ingyenes étkezés lehetőségével. Eddig rá sem kerestem, de most nézem, hogy elvileg nekünk is járna.

A férjem 650 ezret kap kézhez, én GYED-en vagyok ami 115 ezer Forint körül van + családi pótlék. Ha jól értelmezem az egy főre jutó nettó 200.565 Forintot, akkor ezt mi nem érjük el, vagyis jogosultak vagyunk?

Tehát meg tudom igényelni októbertől és ha igen akkor mi ennek a menete?



2023. aug. 25. 12:27
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
92%
Most nem azért de te láttad az árakat manapság? 1 havi étkezésre sztem nem valami sok a 15ezer. A Férjed meg elég jól keres...
2023. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hogy sikerült kiszámolni? Se 1, se 2 gyerekkel nem jön ki a matek?
2023. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Hány főre osztódik az összeg?
2023. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
87%
Hol olvastad a nettó 200-at? Őszintén szólva meglepne, nálunk valahol 100 ezer alatt van a határ.
2023. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egy főre eső jövedelemnek 173000 Ft alatt kell lennie. Azt hiszem talán a mindenkori minimálbér 130%/fő, a kedvezményes étkezéshez.
2023. aug. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Látom az árakat igen, nem is lep meg, sejtettem hogy fog emelkedni is. Jól keres igen, csak én meg itthon egy babával, felújítunk, hitel van az autón, de odaírtam, ki tudjuk fizetni, csak könnyebség lenne ha nem kellene.

Négyen vagyunk és ezt találtam: “Ingyenes a gyermekétkeztetés továbbá a két- és egygyermekes családok számára is, ha a családban az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a minimálbér nettó összegének 130%-át. Ez 2023-ban nettó 200.565 Ft.-”

A mi csoportunkban láttam a papírt (pont arra rajzolt a gyerek egyszer és hazahozta) hogy a 23 főből összesen hárman fizetnek az ebédért, mindenki másnak ingyenes, legtöbbüknek a jövedelemre hivatkozva.

2023. aug. 25. 12:42
 7/43 anonim ***** válasza:
90%

Ki kell tölteni egy nyilatkozatot. Nekem az orrom alá nyomták még a személyes megbeszélésen.


Egyébként még bizonyítani sem kell, hogy megfeleltek ennek, nálunk van aki milliós jövedelem mellett is képes ingyenes étkezést igényelni. Tolvaj egy nép a magyar sajnos...

2023. aug. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
94%
7-es abszolút... teljesen elképedek mi megy. 15 ezren nekem égne az arcom segélyt kérni mikor telik rá, de hát sebaj, a tanároknak az egeszsegugyre meg nem baj ha nem marad hogy mindnekinek ki tudja fizetni az állam az ilyen tételeiket.....
2023. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
88%

15e Ft egy hónapra tízóraiért, ebédért és uzsonnáért bakfitty.

Az egy másik kérdés, hogy ha legálisan (adatokkal való ügyeskedés nélkül) jár neked ingyenesség, senki nem dobhat rád követ, ha élsz vele.

2023. aug. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

7: Köszönöm, akkor erre rá fogok kérdezni, nekünk ezt esdig senki nem említette meg az oviban. Igen, nálunk is van olyan akinek wellness részleg van az alagsorban, 3 emeletes szó szerint kastélyban élnek, több luxusautójuk van, de teljesen elképedtem azon, hogy ők is ingyen kapják az étkezést a jövedelemre hivatkozva, mondjuk nem az én dolgom :)

Na mi nem vagyunk azért ennyire eleresztve, van hogy számolgatni kell, ezért gondoltam erre a lehetőségre. Szívesen fizettük eddig egyébként, most megy nagycsoportba, mert a gyerek imádja az ovis kosztot, szó szerint mindenből repetázik, tehát nem pénzkidobás legalább.

2023. aug. 25. 12:50
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!