Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tegyek ha a lassan 4 éves...

Mit tegyek ha a lassan 4 éves gyerekem ordít az oviban folyamatosan?

Figyelt kérdés
Tavaly kezdett el járni és mindig ezt csinálja. Elköszönök tőle és ordít. Többször megölelem, megpuszilom. Semmi se segít. Tudja, hogy jövök érte délután és sosem volt olyan, hogy ez ne történt volna meg. Az óvónők azt mondják, hogy majdnem egész nap ordít. Ebéd után elhozom, nem alszik ott. Próbáltam már neki plüssmacit adni, amit bevisz magával az oviba. Eldobta a macit és ordított. Próbáltam, hogy megtanítok neki egy rövid dalt és azt énekeljúk elköszönéskor. Semmi sem segített. Teljesen tanácstalan vagyok.

2023. szept. 1. 16:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Minél hosszabbra nyújtod az elválást annál rosszabb lesz!

Tehát az ének, sok puszi, ablakból integetés, stb. ilyen esetben ellenkezőleg hatnak.

2023. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Kevés a részlet. Mit mond a gyerek az oviról? Akar menni? Nem akar? Hogy telnek a reggelek?


Mindenesetre a legvalószínűbb, hogy ez csak úgy nem fog megoldódni, szaksegítségre lenne szükség, pl. pszichológussal lenne érdemes konzultálni.

2023. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Azt mondja, hogy hiányzok neki és nem élvezi, mivel hiányzok neki


Valamikor tiltakozik, hogy ő márpedig nem megy stb. Valamikor minden rendben van. Szépen jön. Olyan sosincs, kifejezetten szeretne menni.


Reggelente általában felkelünk, reggelizünk, felöltözünk, fésülködünk stb. Utána elindulunk az oviba. Kb 10 perc az út kocsival. A kocsiba általában vagy játszik a plüsseivel vagy kapcsolok valami gyerekdalt. A kocsiban nem szeret beszélgetni. Nemtudom miért, de nem szeret. Ez nem csak oviba menésnél van így. Odaérünk az oviba, bekísérem és kezdődik a sírás. "Anya ne menj el anyaaaaaaa". Elköszönök tőle és mondom neki, hogy majd jövök. Ugyanúgy sír. Sokszor órákig ezt csinálja. Van, hogy abbahagyja fél órára max egy órára, de utána újra kezdi. Van olyan is, hogy amikor odaérek még akkor is sír.


Apja nagyon korán elmegy dolgozni úgyhogy ő még sosem vitte őt oviba. Délután már jött érte. Teljesen mindegy, hogy én vagy az apja megyek érte délután, ugyanúgy sír.

2023. szept. 1. 18:04
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Ha máshol otthagyod, akkor is ordít? Nagyszülőknél, rokonoknál, barátnál, bébiszitternél?


Én képes segítséget javaslok, csinálj egy csík papírt, felezz el egy A4est mondjuk. Az elején rajzold az oviba indulást, majd rajzold rá, hogy játék, ebéd(kanál tányér villa), majd ragaszd oda az igazolványképed a végére.


Minden reggel mondd el, hogy Megyünk az oviba, mutatod az ovi képet, majd játék(játék képre mutatsz), majd ebéd(ebéd képre mutatsz) és aztán jön anya(igazolványképre mutatsz). Ezt kell csinálnia az óvónőknek is, ez mindig legyen a gyerek szeme előtt, hogy lássa. Ha elfelezel egy postitet, ragaszthatsz rá "nyilat", jelzést, hogy épp hol tartotok a napirendben. Tehát ha indultok az oviba oda ragasztod a postitet, a többit meg az óvónők csinálják.


Így csinálják az értelmi sérülteknél, meg az autistáknál is, általában beválik.

2023. szept. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még megkérdezném a többi gyereket a szüleik jelenlétében, mert az óvónők kevésbé megbízhatóak. Én nem hiszem el például, hogy egy éven keresztül minden nap órákat ordít és nekik még megvan az ép eszük, és nem gonoszkodnak miatta a gyerekkel.
2023. szept. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem megy oda senkihez. Ordít a sarokban. Márciustól jár amúgy.


Ez a képes megoldás jó ötlet. Csinálok mondjuk egy udvaros egy játszós és egy ebédes képet. Kipróbálom, lehet működik. Köszönöm szépen az ötletet!

2023. szept. 1. 18:13
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Az óvónők mit mondanak? Ők hogy kezelik ezt? Milyen megoldási javaslatuk van? A vezetővel beszéltél már? Ha SNI-s a gyerkőcöd arról beszélnetek kellene minél előbb.
2023. szept. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az óvónők próbálják vígasztalni, játszani vele stb, de semmit sem segít. Amikor énekelnek vagy csinálnak valamit odaáll ahová kell, de nem szólal meg. Például nem énekel stb. Alapvetően teljesen normálisan fejlődik. Nincs vele gond. Nagymamánál, rokonnál ott lehet hagyni simán. Bébiszittere még nem volt. Nem SNI-s.
2023. szept. 1. 19:00
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

Nyilván nem SNIs még, még 4 éves sincs és csak pár hónapot volt eddig közösségben(márciusban kezdett). Az egy jó 1 éves folyamat lesz, és ha nem találsz ki valamit, rábszarintják a státuszt valami hülye besorolási kóddal, mivel az annyit jelent, hogy máshogy kell vele viselkedni, mint a többi gyerekkel, ami jelenleg tök igaz.


Szóval gyorsan kapd össze magad azzal a napirenddel, amin van elindulás az oviba, ovis események időrendben és végül a te képed, és használd naponta(ez gyógypedagógia eszköz, ennél többet senki sem tud tenni érte), mindig rámutatva a képekre, hogy legyen ideje hatni. 2 hét után már látni fogod, hogy hat-e, ha nem, akkor rövid úton elindítják majd a gyerek vizsgálatát.. akkor is, ha máshol oké.

2023. szept. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Megcsináltam a napirendet: oviba indulás, megérkezés az oviba, szabadjáték, csoportfoglalkozás, udvari játék, ebéd, én.
2023. szept. 2. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!