Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nehezen illeszkedik be az oviba?

Nehezen illeszkedik be az oviba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 3 éves, most kezdte az ovit, 3. napja volt. 2 nap bent voltam vele, ma már egyedül volt. Az elválással nem is volt gond, azzal viszont igen, hogy nem tartja be a szabályokat. Foglalkozás ideje alatt is felkel, játszani megy, nincs tekintettel másokra, elveszi a játékaikat. Mikor le kell ülni, ő nem, megy, pakol. Nem figyel arra, amit mondanak neki. Mikor bent voltam vele, akkor is rászóltam már, mert nem bírtam, megcsinálta, de ment tovább. Szóltak, hogy bomlasztó hatással van a csoportra, a többi gyerek folyton panaszkodik, hogy neki szabad ezt meg azt csinálni, piszkálják, nem játszanak vele. Sír mióta hazaér, nem akar róla beszélni. Óvónők csak ennyit mondtak, amit leírtam, tanácsot nem adtak, csak hogy beszéljek vele itthon a szabályokról. Mit tudok vele kezdeni? Nem is hajlandó meghallgatni, ha szóba hozom az ovit, sír hogy nem akar menni. Megkérdezem miért nem, válasza az hogy nem szeretik őt ott. :(


2023. szept. 6. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit vársz, meg hogy az óvónők mit várnak... 3 nap alatt szerintem ne várd el tőle, hogy hirtelen az összes szabályhoz alkalmazkodjon. Nehéz nekik.


Bár az én lányom szabálykövető, de pl ő nem tud nyugodtan ülni az asztalnál éves közben, feltérdel, néz ki az ablakon stb, de ez még a jobbik eset. Van olyan kisfiú, aki fél éve nem bír beszokni, asztalra mászik, szétveri másnak a játékát, stb....vannak sajnos ilyen gyerekek.


A fiadnak talán kicsit nehezebb, de ismétlem, ne várd el tőle, hogy három nap alatt kövesse a szabályokat... Óvónőt sem értem, hogy mit vár...

2023. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

🤦 bomlasztja a csoportot..

3 éves.. 3. Napja az oviban..


Szavak nincsenek milyen pocsék ovit sikerült kifognotok.

2023. szept. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Jó ovi lehet, basszus, nem irigyellek.
2023. szept. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Mi most kezdünk beszokni, ha ilyet mondanának, el is küldeném a fenébe. Ma már voltak háromnapos beszokók, a többségük tiszta anyátlan. Jó hogy bomlasztanak és nehéz velük...
2023. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Próbálj beszélni az intézmény vezetővel is (ha eddig még nem tetted meg), sok esetben egy harmadik félnek is lehet jó ötlete. Aztán ha ott is lyukra futsz, akkor ovit kell váltani (ha lehetséges).
2023. szept. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Még kicsi, ráadásul alig kezdte el az ovit. Mégis hogyan várhatja el bárki is, hogy úgy viselkedjen, mint mondjuk egy 4 éves? Én erősen elgondolkodnék óvoda váltson...
2023. szept. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A csoportjában ő az egyedüli új. Kiscsoportosok csak 3-an vannak, 7középsős és 10 nagy csoportos van. Sajnos bárkihez ment játszani, nem tudott velük. Ő még nem igazán beszél, akikhez ment viszont már szépen. Összeszokott csoportról van szó, ahova legutóbb 1 éve csatlakoztak újak.. (a másik 2 kiscsoportos kislányok és minicsoportosak voltak 2,5évesen). Azt látom, hogy az óvónők nem igazán tudnak mit kezdeni a helyzettel. 2en vannak ennyi gyerekre, és a pedagógus is tavalyelőtt végzett, és az asszisztense pedig tavaly. A dadus néni egyedül, aki régen (50körüli). A vezető is odajött beszélni, ő azt mondta ez megszokott dolog stb de ha 2 hét után is fennáll ez, akkor megkérik a gyógypedagógus kollégájukat, hogy nézzen rá. Komolyan elkeseredtem. Okos fiam van, aki rengeteg dolgot tud már, csak faltól falig futkos egésznap, nem gondoltam eddig arra ,hogy nem lenne normális gyerek :(
2023. szept. 6. 21:02
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hàt èrdekes egy ovi az biztos de nem csodálkozom.

Valószínűleg ha fog tudni a korànak megfelelően beszélni minden javulni fog a magatartása is a játéka is.Azonkívül minden és mindenki új .Mit vàrnak azt ,hogy minden gyerek egyből alkalmazkodik?

Ezt nekik is tudni kène.

Beszélni kell velük erről mindenkèppen.

2023. szept. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Mint kisgyermeknevelő mondom ezek debilek.

Vadigenek, egy idegen helyen baszogatják, idő amig megszokja a szabályokat, napirandet.

A főnéni sem lehet a toppon, mi a bölcsiben 3 hónap után szólunk, hogy ha valami nem teljesen ok.

3 nap mit várnak el egy 3 évestől.

2023. szept. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia 9es .Ez nagyon korrekt hozzáállás.3 hónap az teljesen jó.

Remélem a mi ovink is ilyen

2023. szept. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!