Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kislányom 11 éves 4 osztályos,...

Kislányom 11 éves 4 osztályos, nehezen illeszkedik be az osztálytársai közé, és mai napig sincs barátja az osztályban mit tehetünk?

Figyelt kérdés
mivel társai előrébb vannak a tanulásban is és fejlettebbek, de lányom sokat izgul itthon is sokszor hasfájással kezdődik a napja. :-(
2012. okt. 14. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Iskola váltás?
2012. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém : ( Amiben le van maradva, segits neki vagy ha van rá lehetőséged, korrepetáltasd. Az iskolatársak kegyetlenek tudnak lenni, az tény. Megfelelő elvárású iskolába jár? Nem nagyon erős a képességeihez képest? Menjetek rá azokra a dolgokra, amikben jó. Biztosan van ilyen is. Növeld az önbizalmát mindig. Sok sikert és kitartást a kislányodnak. Tudom, hogy ez neked is fáj, hisz egy anyának a legjobban a gyermeke fájdalma fáj. Szurkolok nektek!!!
2012. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen van gondunk a tanulással, főleg a szövegértési dolgok nehezek, pl. matematikánál a szöveges feladatok. Mechanikusan számolni tud már, de ha egy szöveget vagy kérdést értelmezni kell neki az már nehéz. Most egyedül ment el kirándulni 2 napra a buszon nem ült mellé senki.
2012. okt. 14. 21:29
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A nevelési tanácsadóban jártatok? Az én kisebbik lányomnak kiszűrték mi a gond, kapott felmentést is...
2012. okt. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg olyan durva a helyzet, akkor talán indokolt lenne egy iskolaváltás.

Minden gyereknek meg kell vívnia a saját csatáit persze, szóval egy egyszerű "most nem szeretünk"-dologgal nem kell azonnal elszaladni a gondok elől, de, ha komoly problémák vannak a tanulással is, talán másik iskolát kellene neki keresni, és szakember segítségét is igénybe kéne venni...

11 évesen negyedikes, tehát kicsit idősebb is a többieknél, sajnos a gyerekek pedig kegyetlenek tudnak lenni, főleg, ha látják, hogy nem is megy neki. :(

2012. okt. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért az a tanár se semmi, aki engedi, hogy egy gyereket ennyire kikozositsenek....Az én gyerekemnek is hasonló történt-bár ő fiatalabb. Jártunk nevelési tanácsadóban is, es a pszichológus el is mondta a tanárnak, hogy egy pedagógusnak ez is a dolga, osztály közösséget létrehozni es megakadályozni a kikozositest. Azóta mi iskolát váltottunk, itt egész más a hekyzet
2012. okt. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
igen jártunk, tavaly még SNI-s volt sajátos nevelési igény, ingyen kapta a könyvet is, de már idén nem SNi-s beszédvizsgálóban is járt, de figyelemzavart találtak nála, a beszéddel nincs gond.
2012. okt. 14. 21:37
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Annyira sajnálom a kislányodat! A tanárnővel beszéltél már, hogy hogyan segithene beilleszkedni neki a közösségbe?
2012. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
egy évet még várunk, a felső tagozatot lehet máshol járja majd, mert ingatlaneladási gondunk van, ha nem sikerül a nyaralónkat eladni odaköltözünk, pedig annyira kedvelem Pestet. De itt a felső tagozat eléggé " kérdéses"
2012. okt. 14. 21:45
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 11 éves lányom van.

Az tény, hogy ebben a korban valóban nagyon csúnyán tudnak viselkedni egymással. Ha valaki úgymond "kilóg" a sorból akármi miatt, azt cikizik, kiközösítik stb.


Egy dolgot tudok tanácsolni, és ez be szokott jönni. Viszont neked mint szülőnek egy kis áldozatvállalással jár, de végül a lányod nyerni fog rajta.

Szervezz egy kis bulit ( akár szülinapit, akár bármilyen elnevezésűt pl. halloween stb.) a gyerkőcöknek. Inkább a lányokra összpontosíts első körben. Minden gyereknek adj névre szóló meghívót.

Ha van rá keret, akkor lehet ezt valamilyen " szórakozóhelyen" megrendezni, vannak direkt gyerekekre szakosodott rendezvényszervezők akik nagyon jó programokkal csinálnak jókedvet. Vagy pl. mc'donaldsban. Az árat is előre lefixálhatod velük.


Ha szűkösebb az anyagi keret, akkor is meg tudod szervezni akár nálatok is. Kitalálhatsz 1 perc és nyersz feladatokat, a nyereményük meg bármi lehet( tábla csoki,körömlakk stb. bármi) Lehet disco is nekik jó kis zenékkel.

Nálunk pl. twister-eztek, azon nagyon jókat nevettek.


Tényleg hatalmas rumlival jár, és azt gondolod bárcsak lenne már végre vége ( :-) én így voltam vele), de viszont nagyon megéri a gyereked szempontjából.

Sütöttem nekik ( volt süti, pizza), üdítő minden mennyiségben, még fagyi is. Alig akartak hazamenni.

A lányom osztálytársai azóta is emlegetik és folyton azt kérdezgetik hogy mikor lesz már megint hasonló. Hát... majd valamikor muszáj lesz magam rászánnom.

Egy kis kreativitással és fondorlattal simán tudsz neki segíteni hogy legyenek barátnői az osztályban.


A tanulásban pedig azt tudom tanácsolni hogy beszélj a tanárnénivel, hogy úgy álljon hozzá, hogy neki nehezebben megy a szövegértés. Ha jól emlékszem arra amit írtál, akkor erről szakvélemény is van.

És nagyon-nagyon sok gyakorlás, korrepetálás. Esetleg fejlesztő órák.

De fogadhatsz mellé egy nagyon kedves és segítő tanárnénit, akiben meg fog bízni és nem fog tőle szorongani. Vele tudna gyakorolni délutánonként.

Azt tudom, hogy a tanáron nagyon sok múlik.

2012. okt. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!