Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Veszélyes csúszdát szóvátennét...

Veszélyes csúszdát szóvátennétek az óvónőknek?

Figyelt kérdés

Az óvodai nyíltnapon egy másik csoport gondozója felhívta a figyelmünket arra, hogy az egyik csúszdával vigyázzunk, mert az inkább nagyobbaknak való. Megnéztem a csúszdát és nagyon magas, meredek, ha a gyerek leérkezik, akkor nem a föld szintjére érkezik, hanem a feneke kb 30-40 cm-rel a föld felett lesz.

A gyerkőcünkre minden ovin kívüli csúszdázáskor rászólunk, hogy ne feküdjön le, de semmit nem ér a szó neki, a csúszás felénél lefekszik, majd lerepül az alacsony csúszdáról is. Egyszer csúszott így az óvodaihoz hasonló csúszdán is, ha ott az apja nem kapja el tarkóval érkezik a földre a gyerek... szó szerint repült a levegőben érkezéskor.


A 3 éves, ovikezdő gyerekünk mondta itthon, hogy csúszdáznak azon a veszélyes csúszdán. Teljesen kiakadtam, mert azt hittem az le van zárva a kicsik elől, de nem. Az óvónőnek jeleztem, hogy a mi gyerekünk nem csúszdázik rendesen, de a válasza az volt, hogy akkor majd nem csúszdázhat többet, ha nem fogad szót. De épp ez az, ha arról is tarkóval landol akkor annyira meg lehet a baj...


A férjem szerint mondani kellett volna az óvónőknek, hogy miért nem zárják el a kicsik elől azt a csúszdát.


Ti mondanátok ezt az óvónénikhez?



2023. szept. 6. 22:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Semmit nem mondanék nekik. Ennyi erővel ne is szaladgáljon mert elesik eltörik a keze. Ne motorozzon mert mi van ha elesik és beüti a fejét. Max azt mond meg hogy a te gyerekednek csak a sarokban lehet ülni és nézni a többit.

Értem én. Veszélyes a csúszda. De minden az igazából. Ha nem csúszdázik rendesen akkor majd nem engedik neki. Ennyi. Attól a többi gyerek aki képes normálisan csúszni had élvezte már

2023. szept. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudsz mit tenni. A gyerekednek mondd hogy ne csúszdázzon azon és kész, attól még érheti baleset, ahogy írta az 1-es...

Fiam pl. úgy motorozik mint a vadállat, mégis úgy lett balesete hogy lépcsőn lefele megcsúszott és eltörte a kisujját. Motorral bezzeg sosem volt baj :D

2023. szept. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Es végülis mit vársz? Hogy egy valaki állandóan ott álljon és válogasson ki csúszhat, ki nem?! Ez nem vidámpark és nem élményfürdő. Egyszer megüti magát rajta és majd megtanulja. Ha te akarsz lenni a kotnyeles, minden lében kanál anyuka, akkor persze szólj. De az óvónő nem fog kedvelni, ha mindjárt 3 nap után meg akarod mondani neki hogy végezze q dolgát. Pedig hidd el jobb a gyerekednek ha nem utál az óvónő.
2023. szept. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Emiatt én biztos nem szólnék, nem is tartom veszélyesnek. A férjed rettenetes parás. Anyának is túlzás lenne.
2023. szept. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Utolsó: Teljesen ugyanezzel érveltem a férjemnek. Hogy ezzel azt éreztetem velük, hogy nem jól végzik a munkájukat és beleszólok. Hiába, hogy szülő részéről ez csak aggodalom, de nekik ez egy munkahely és ha pár nap után megutálnak, akkor máskép fognak hozzánk állni a jövőben. Viszont bánt a lelkiismeret, mert olyan érzés, mintha nem állnék ki eléggé a gyerekem mellett.

2023. szept. 6. 22:25
 6/18 A kérdező kommentje:

Bocsánat, utolsó előtti.


Én vagyok egyébként a parás nem ő, de a férjem látta, hogyan csúszik a lányunk és ő is ledöbbent.

2023. szept. 6. 22:26
 7/18 anonim ***** válasza:
10%
Már nem azért, de egy óvodában külön van udvar a kicsiknek,nekik való játékokkal. Meg külön a nagyoknak. Legalábbis,ahol anyukám volt óvónő, így volt. Mert más kell egy 3 évesnek,mint egy 6 évesnek.
2023. szept. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

7-re:

A gyerekeim óvodájában közös volt az udvar. Talán egy-két hintáról voltak letiltva a kicsik. És működött a dolog.

2023. szept. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%

Inkább a gyerekedet neveld meg, hogy amit mondasz neki, az úgy van.

Ha azt mondjátok otthon, hogy nincs csúszdázás az oviban, akkor a közelébe sem megy.

Megkérném az óvónőket is, hogy figyeljenek rá 1-2 napig, csúszik-e és ha igen, kapna otthon a fenekére úgy, hogy amíg el nem ballag az óvodából, a csúszdára rá sem fog nézni.


Nem az óvónőket kéne "jó tanácsokkal" ellátni.

2023. szept. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%

Micsoda nevelés 9-es, bravó...


Btw, eddig hogy élték túl a kiscsoportosok az első évet? :D Kötve hiszem, hogy csak a te gyereked csúszik fekve...

2023. szept. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!