Megfogom szokni?

Figyelt kérdés

Elso napja volt az ovodaban a gyerekemnek allami ovodarol van szo. Kicsit bent maradhattak a szulok igy kaptunk egy kepet hogyan is zajlik bent az elet. 1 ovono 1 ped asszisztens volt bent 30 gyerekre vegyes csoport. Teljesen letagloztam milyen fejetlenseg volt pedig a nagyobb gyerekek eljatszottak maguknak. Raadasul az ovono szemelyisege se szimpatikus. Volt mas is igy es megszokta ezt az erzest kesobb? Tegnap ota feszulok ezen orak ota nem alszom mert ideges vagyok hogy nincs jo helyen a gyerekem. Annyit meselt csak hogy az ovoneni raszolt (ami normalis) de azon kivul jol erezte magat. Viszont hallottam tegnap hogy "szol".


Amit en ott lattam bent nem tetszett...a legkor a hangulat...ket ember keves ennyi gyerekre. Volt aki hasonloan elte meg az elso napokat? Valtozott az erzes? Nekem kene valtoztatnon a gondolkodasomon? A gyerekem nem volt bolcsis ossze voltunk nove 3 evig talan en vagyok puhany de rettegek hogy traumatizalom feleslegesen valamivel amivel nem lenne muszaj. Ha atiratnam magan ovodaba az konnyen menne vajon fogadnak ilyenkor is gyerekeket? Ugy erzem nem tudok igy ellazulni hogy nem bizom az ovodaban es egesz nap feszult leszek mi tortenhet bent. Az ovoneni turelmetlen es nem dicser.


2023. szept. 10. 04:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Megértelek, de adj időt. Egy csomó anya van most a plafonon a beszoktatas ideje alatt. Egyik ismerős (óvónő) szerint leginkább anyukákat kell beszoktatni :-)


Sajnos a magyar valóság hogy ennyi ember van a legtöbb helyen a gyerekekre. Nálunk viszonylag jó a helyzet, mert két óvónéni van pedasszisztens nélkül 25 gyerekre, no de három snis nálunk... És igen, az óvoda keményebb hely, ott nem fog gugyogni senki a gyereknek meg állandóan tutujgatni. Ezzel küzdök én is, azt hittem hogy kemény vagyok és simán beszoktatom, mégis fél órát zokogtam hazafelé hogy ott hagytam a "pokolban". Az oviban a gyerek meg tök jól feltalálta magát. Muszáj neki, ez az első lépcső az önállósodásban.


A lényeg hogy ugrálás helyett adj időt nekik. Ha nem kézzel lábbal tiltakozik, akkor nagy trauma nem érhette...

2023. szept. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Inkább ilyen legyen, mint nálunk volt, hogy a dadus rendszeresen remegve sík idegesen kérte, hogy, csináljunk valamit, mert nem bírja elviselni hogy mit művel az óvónő a gyerekekkel... A pályakezdő óvónéni a wc-be járt ki hogy ne lássa - el is ment 1 év után, meg a másik is, meg a legelső is...
2023. szept. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A magyar közoktatás helyzetének köszönhető, hogy sok gyerekre kevés pedagógus akad. Ketten voltak benn? Itt vidéki megyeszékhelyen egy óvónő van csoportonként és csak délelőtt, délután egy pedasszisztens van a gyerekekkel. Nem az óvók hibája az emberhiány. Valóban nem tudnak minden gyerek mellé egyszerre odaülni, bár ez 10 fős csoportoknál is kivitelezhetetlen.
2023. szept. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Köszönjük szépen mindenkinek, akik a fideszre szavaztak, szép munkát végeztek. Nincs óvónő, tanár, egészségügyi dolgozó...szépen lassan leépülünk és kihalunk.
2023. szept. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Adj időt magadnak. Ha nem fog változni ez az érzés, és továbbra is aggódsz a gyermekedért, írasd át másik oviba. A vegyes csoport és a túl nagy létszám nem igazán előnyös (kettő együtt). A lanyomék 24-en vannak 2 óvónővel, 1 pedasszistenssel és egy dadussal. Nem vegyes csoport.
2023. szept. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
5ös, ezer oviból 1ben vannak meg ezek a feltételek mint nálatok. Nálunk 15km-es körzetben nincs ovi, ahol egyszerre két óvónő é pedasszisztens is jut egy csoportba, 24 gyerek meg álom lenne.
2023. szept. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Ugyanazt mondanám, amit az 5ös írt. Adj egy kis időt, de azért nem vetném el a váltás lehetőségét.

Nálunk a városban 4 ovi van, mind a 4ben teljesülnek ami az 5ösnél is van: 2 óvónő váltott műszakban, 1 ped asszisztens, 1 dadus, tiszta, vagy nagyon minimálisan vegyes csoportok (nálunk a középsősökhöz tették pár nagycsoportosat). Kedves mindenki mindenkivel, amennyire csak tudnak foglalkoznak egyénileg is a gyerekekkel. A dadus néni szigorúbb, de annyi kell! Egyébként ő is egy aranyszívű nő, csak szerintem viszi a rossz zsaru szerepet bent, hogy a fegyelem is meglegyen.

2023. szept. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
98%

"Ha atiratnam magan ovodaba az konnyen menne vajon fogadnak ilyenkor is gyerekeket? "


Barátnőm a magán vállalati óvodából menekítette át a gyerekét az államiba. 🙈

Hiába volt meg az az előnye, hogy akár napközben is ránézhetett a gyerekre, pont ez adta meg a lökést, hogy vigye onnan, mert olyan nemtörődömséget, olyan vállalhatatlan bánásmódot látott, hogy...

2023. szept. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
98%
Nalunk most 20 kisfiu van,3 lany. 3 -4evesek. Iszonyu fejetlenseg uvoltozes szaladgalas tud lenni. En 3 nap beszoktatast birtam. Idegbeteg lettem ettol az allando hangzavartol,zsivalytol, ugy mengrm haza delben mint a mosotf szar. En kozoltem is,h a gyerek egyedul folytatja,en nem tudok 4.nap is vegighallgatni ezt. Szereti,elvan, beszokott.
2023. szept. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Beíratás előtt,nyílt napon is ez volt? Vagy el se mentetek?
2023. szept. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!