Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Sni gyerekem hisztizik mert...

Sni gyerekem hisztizik mert az az idő amit az oviban tölthet csak arra elég, hogy felhuzza magát, mit csináljak?

Figyelt kérdés
El kezdődött a beszoktatas az oviba. 2 napig 9-tol 11-ig kell bemennunk. Utána ha minden igaz ebédig egy hetig. Utána kiderul ott aludthat-e. Nos a problémam az, hogy szuper, örül, hogy mehet, de a a 2 óra annyira kevés neki, hogy foldon vergodos orditast rendez mikor haza kell indulni.. Nagyon gáz, a tobbiek gyereke nem csinálja ezt :( nem tudom, hogy fogom hazacipelni 2 napig.. Bízok benne ha utána reggeltol legalább ebédig maradhat akkor lefarad kicsit es haza tudom hozni orditas nelkul. Veletek is volt ilyen, hogy nem akar egyszerűen hazajonni?

2023. szept. 10. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

"2 napig 9-11-ig kell bemennünk"

" a 2 óra annyira kevés neki, hogy földön vergődős ordítást rendez"

Ez kicsit ellentmondásos nekem.

Magyarán még 1 napot sem voltatok, tehát előre feltételezed, hogy ez fog történni??

Ha így is van, 2 napot nem bírsz ki?

A beszoktatás màr csak ilyen. Akinek nehezen megy, annak 2 hétig is eljatssza ezt a gyereke vagy mégtovább.

Minek rinyálsz előre?

Egyébként nem kötelező se a 2 óra, se a délig tartó beszoktatás. Ez csak ajánlás...

Ha akarod, maradhat. Jogod van hozzá.

2023. szept. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem.. már voltunk bent 2x és akkor is ez volt mindkét alkalommal.. szóval sejtem, hogy ez lesz újra..
2023. szept. 10. 18:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor maradjon délig..
2023. szept. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nem sni, mégis sokszor nem akar hazajönni, ha jó helyre megyünk.

Akkor is hazaviszem, ha menni kell, ezzel nincs mit csinálni szerintem.

2023. szept. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Ez nevetséges, pont azért szoktak kevéssel kezdeni, mert a gyerek esélyes, hogy nem akar majd ott lenni és rossz élmény neki, de ha akar, maradhatna ebéd utánig.


Viszont szerintem utána is földönfetrengős hiszti lenne.. :D Nem tudod megúszni, ilyen alkalmakra találták ki a xanaxot. SNI gyereknek a napirend kártya még jó, elmondod neki reggel képekkel mire számíthat, és nap közben is mutogatod, hogy játék, udvar, kézmosás, haza, hátha kevésbé lesz hisztis, de szerintem nem fog bejönni.

2023. szept. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

5! Ez a módszer, amit te mondasz autistáknál használatos, hogy a rugalmatlanságból fakadó problémákat megelőzzék, főként nem beszélő/nem értő autiknál...

Hát itt ilyenről szó sincs!

Pont ezaz, hogy szeret az oviban lenni, jól érzi ott magát és nem akar hazamenni.

Ha az ottmaradással lenne gond, akkor amúgy jó ötlet lenne.

De hát minek tudatosítsa mégjobban az anyuka, hogy milyen szuper programok vannak az oviban, ha ígysem akar hazamenni??

Ez a gyerek tökéletesen érti, hogy ha anya megy érte, akkor mennek haza. Nincs baj a kommunikációval, csak szimplán nem akar távozni.

Valamivel motiválni kell!!!

Pl.: ovi után játszótér.

2023. szept. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó náluk IS, de értelmi sérülteknél, beszédértési problémásoknál, meg kb mindennél hasznos előre tudni, hogy mikor mi lesz, mert könnyebben fogad(hat)ják.


Attól, hogy autiknál van, nem jelenti, hogy csak náluk hasznos, vagy csak náluk használják! Adhdsoknál is ugyanúgy számít, mint egy rakás más problémás gyereknél, minden egyes egymiben megtalálható, és kb a fejlesztés alapja a képekkel támogatott kommunikáció, vagy más AAK eszköz.


A hiszti egyik megelőző eszköze a jövőbeli történések ismertetése, főleg ilyen kicsiknél, akiknek időérzéke szinte egyáltalán nincs, így ha jól érzi magát úgy fogja érezni, hogy csak pár pillanatot volt ott, de ha látja a hosszú napirendben, hogy mennyi mindent csinált már, könnyebben fogja elfogadni.

2023. szept. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
bolcsiben dolgozom. gyakran előfordul, hogy a beszoktatás első napjaiban, amikor csak 1 órát van a gyerek a szülővel, nem akar hazamenni.. persze, mert még kb. játszótér :)
2023. szept. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!