Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Pályakezdő óvodapedagógusok...

Pályakezdő óvodapedagógusok nektek milyen volt az első napotok óvodapedagógusként?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma volt az első napom mint óvodapedagógus. Tavaly végeztem de nem helyezkedtem el benne(ennek több oka is van ) ,és az igazat megvallva most sem akartam ,csak sajnos jelenlegi élethelyzetemben nem volt más választásom. Szóval ma volt az első napom, de szörnyen éreztem magam. Nagyon nem találtam a helyemet .Azt érzem totál alkalmatlan vagyok a pályára.

Más is érzett így az elején?



2023. szept. 11. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is hasonlóan éreztem. Ennek már 16 éve.
2023. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem mindenki így érzi, én is így éreztem. Higy éreztem magam 1. nap után? Mint akit kimostak, kicentriztek, átment rajta egy úthenger, megrágtak és kiköptek...kb így. 2 hét után kezdett könnyebb lenni, mikor már a gyerekek kezdtek elfogadni. Minél több foglalkozást tartasz annál közelebb kerülnek hozzád. Kitartás! Menni fog.
2023. szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én nem ovisokkal hanem általános iskolásokkal dolgozom. Az első fél évet végig sírtam. :D minden reggel. De valami mégis hajtott és csináltam tovább. Azóta más el se tudok képzelni magamnak. Ne 1 nap után ítélj. :)
2023. szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez minden munkahelyen igy van. Bele kell razodni, foleg, ha fiatal vagy.

En diplomas apolokent mentem elso nap Nyugat Europai korhazba dolgozni, hat koze nincs az itteni dolgoknak a magyar elavultakhoz kepest, ott kellett kb. mindent elesben ujra memgtanulni - a gyerek intenziven ...

Aztan blejottem,te ios belefogsz. Ha nem, nezel uj allast.

2023. szept. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam mondani, hogy ez más munkahellyel sincs másképp. Neked is meg kell szoknod a munkarendet, a kollégákat, gyerekeket, lelkileg támaszt adni nekik, közben szakmailag helytállni. És akkor gondold el, hogy a kis 3 éveseknek mennyire rossz ovit kezdeni…
2023. szept. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ah, emlékszem, én sem találtam a helyemet. Egész nap azon gondolkodtam, hova álljak, hova üljek, kihez szóljak. Pedig én szívesen elhelyezkedtem a szakmába.
2023. szept. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!