Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van más olyan gyerek aki...

Van más olyan gyerek aki útálja az óvodát?

Figyelt kérdés

5 éves lesz nemsokára a kisebbik lányom. 2 éve jár már oviba és még 2 évet fog, de minden reggel üvölt, hogy nem akar ott aludni, nem akar menni. Utálja aztmondja. Már nyáron is mondogatta, hogy nem várja és nem akar menni.(juni-szept.1 közt otthon volt)


Egyszerűen már megszakad a szívem is miatta de ugyanakkor néha már nagyon idegesít a reggeli hisztije.

Nem tudom, hogy ez az ovinak szól vagy nekem.

Van más aki ennyire útálja?

Még 2 évig nem bírom ezt hallgatni :(



2023. szept. 18. 09:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
El tudja mondani már gondolom hogy mi miatt nem szereti nem? Esetleg az óvónők nem tetszenek neki? Unatkozik? Van gyerek aki esetleg banthatja? Bölcsis volt? Ha igen azt szerette?
2023. szept. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Az enyém is sírt sokáig. Amikor iskola érett lett abbahagyta, tehát az utolsó plusz egy évben abszolút nem sírt már.


Amúgy szerette az ovit, voltak barátai. Mondhatni h nekem csinálta, de sosem hagytam, hogy befolyásolon. Ő csak szimplán otthon akart maradni játszani, az oviban meg alkalmazkodni kellett, de ha bent volt akkor már ment minden.

2023. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekként utáltam,nem változott. Pedig rendesek voltak,voltak barátaim,az egyikkel a mai napig barátnők vagyunk 30+ éve. Délig is voltam, még is gyűlöltem. Szimplán a családdal akartam azt az időt tölteni, anyáék olyan jó programokat szerveztek, kirándulásokat,meg olyan játékokat kitaláltak otthon is,hogy imádtam. Mindig alig vártam a hétvégéket minden egyes héten. A kistesómmal volt anya otthon akkor ugyhogy ideje is volt ezekre akkoriban,azok voltak a legjobb nyarak is.
2023. szept. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az óvodát ls az iskolát is utáltam. Pedig én nem is ottalvós voltam.
2023. szept. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősnél oviváltás megoldotta ezt.
2023. szept. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Metionin ***** válasza:
92%

Én is utáltam, egyszerűen idegesített a sok gyerek. Mindig korán vittek, benne voltam az első érkező 3-ban, amíg a többi gyereket be nem hozták, mindig kisangyal módon játszottam, aztán ahogy tele lett a terem, kiborultam, főleg mert hangosak voltak. Nem minden gyereknek való, hogy 15-20 üvöltő kortársával összezárva legyen, ez van.

Azért egy ovis életében az oviban töltött órák hossza sok. Még ha 1-2 órát élvezne is bent, reggeltől délutánig abszolút nem csodálkozom, ha megunja vagy vágyna egy kis csendre, magányra vagy hogy csak vele foglalkozzon valaki. Szerintem kevés gyerek bírja azt a pörgést és sok oviban egyáltalán nem lehet elvonulni.

2023. szept. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen otthon jobban szeret lenni.
2023. szept. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7%

Legyen testvére, meg fogja szeretni az ovit:)


Én imádtam, foglalkoztak velünk, normális gyerekekkel is lehetett játszani, mindig érdekes dolgok történtek és mindig az én munkáik voltak a legszebbek. Elsők közt hoztak, utolsók közt vittek, legutolsó akartam lenni. Mondjuk nekem szr a kapcsolatom a szüleimmel, inkább az óvónőkhöz kötődtem.

2023. szept. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

8


Tényleg, biztos az a legjobb megoldás arra, ha valaki nem szereti az emberek társaságát, ha csinálsz neki egy kisembert, aki non-stop ott lessz mellete. Ezt ugye te se gondoltad komolyan?

2023. szept. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem volt bölcsis.

Testvére van, Ő már iskolás, mindketten lányok.


Nagyon sok rosszat hallok az oviról sajnos de meggyőzöm magam, hogy pletyka hisz nem tudhatom igaz-e.


Nem mond konkrétumotmiért nem szereti, van 2 barátja Őket szereti.

Nem tudom hogy viselkedik bent mert az ovónővel nem találkozunk, a dadus veszi be és vetkőzteti, délután Ő adja ki a folyosóra felöltöztetve.

Nem akarok túl drasztikus lenni bár gondolkodom a váltáson, mert egyáltalán nem tudok semmit a gyerekről hisz nem látom mit csinál és nem is komunikálnak nagyon velünk.

Viszont azt sem akarom, hogy tényleg csak hisztizik én meg ugrok.

De elmondja ha sir akkor nem vigasztalják meg, magától nyugszik meg. Valamelyik nap annyira sírt reggel, hogy leültették állitolag egy kisasztalhoz reggeliig, ami itt fél 10kor van.

Hozzáteszem, jól viselkedik tehát nem hinném, hogy egész álló nap fegyelmezni kell de nem tudom mert ha ritkán a dadust kérdezem, minden rendben volt. Maguktól soha nem mondanak semmit bent.


Elég tanácstalannak érzem magam. A férjem meg ebből kb csak azt veszi észre, hogy hisztizik mert nem Ő intézi az ovis dolgokat.

2023. szept. 18. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!