Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek utálja az öltözést a babája, gyermeke? Az enyém 14 hónapos és mintha egyre rosszabb lenne a dolog. Mikor lesz könnyebb?

Figyelt kérdés

Sose volt az a könnyen öltöztethető a kisfiam. De kb 10 hónapos kora óta egyre rosszabb. Mostanában szonte mindig hiszti szerű sirasba kezd már ha megemlítem hogy öltözzünk. Napi 2x viszem ki az udvarra, és már úgy várom hogy jobb idő legy és minél kevesebb ruhát kelljen ráadni..😓 sokszor összevissza rugdos és elfordul, nem hagyja magát, abszolút nem segítőkész. Pedig alapból egy nagyon okos, értelmes kisfiú. Lesz ez jobb vagy ő ezt ennyire utálhatja?

(Amúgy alapból elég makacs, öntörvényű és akaratos természet, ami szerintem az ilyen dolgokra csak rátesz.)



2020. ápr. 1. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem láttam még olyan gyereket, aki szeretett volna öltözködni. Az enyém sem, 20 hónapos és most kezdi érteni, hogyha öltözes van, akkor kimegyünk. Szokta hozni a sapkáját is... Türelem nemsokára jobb lesz.
2020. ápr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van ami könnyebb lesz és van ami nem.


Az én lányom 2 éves 2 hónapos, és pelenkacseréhez még mindig kergetni kell, rúg kaptál közben, de a bilit meg 100%osan elutasítja.


Fürdetés utáni öltöztetésnél ugyanez van.


De ha mondom, hogy megyünk boltba/biciklizni/labdázni stb, akkor elég segítőkész, maga veszi fel a cipőt, a kabátot, stb.


Ha az érzelmeire próbálok hatni (pl. Anyának most nagyon fáj a feje, légyszíves segíts anyának, hogy fel tudj öltözni), általában akkor is segítőkész.


Ehhez azért kell egy értelmi, és érzelmi érettség, hogy át tudja érezni, ha másnak valami fáj, illetve megértse az összefüggéseket, hogy ha fel öltözik szépen, akkor le mentek a játszótérre.


(Mielőtt valaki beleköt, a jelenlegi helyzettől függetlenül írtam a dolgokat)

2020. ápr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem nyugtatlak meg, a 6 éves fiam is utál öltözni.

A kicsivel meg könnyebb, állva öltöztetem és pelenkázom, de így is folyton menekül.

2020. ápr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2,5 éves a fiam. Egyre rosszabb. Főleg, hogy egyre nagyobb, gyorsabb, erősebb és vetkőzni is profin tud már.
2020. ápr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 2#

Várd meg míg kislányod belép a 3 de leginkább 4 éves korba, mikor a hercegnők, minden ami csillámos és főleg rózsaszín... Na akkor majd hidd el imádni fog napjában 100x is átöltőzni 🤣 (az enyém most éli ezt a korszakot)


Kedves kérdező nincs kisgyerek aki szeretne öltözni

2020. ápr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De van, amelyik szeret. Az én lányom pl szeret. 17 hónapos. Eleinte utálta, aztán mindig viccesre vettem az öltözést, főleg a pulcsit/bodyt, mindig megmutatom, hogy hova megy a feje, elétartom, elveszem, megint elé teszem, aztán az én fejemre, elnevetgéli az egészet. A zokniba ő dugja bele a lábát, én körözök a zoknival közben a levegőben, ilyenek.
2020. ápr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
7 hónspos lányom reggel tűri az őltözködést este meg hatalmas orditás van mindig.Bízom benne hogy ídővel javul a helyzet.
2020. ápr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!