Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Pedagógiai asszisztens mit...

Pedagógiai asszisztens mit csinál egy nap?

Figyelt kérdés
Egy pedagógiai asszisztens mit csinál/mik a feladatai egy nap, illetve pihenő idő alatt?
2023. szept. 25. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
A miénk vakarja egész nap. Annyit sem ért a gyerekekhez, mint egy utcáról beeső kőműves. Játszani kellene a gyerekekkel egyébként, a heti téma alapján pl ősz, időjárás, gyümölcsök, szüret. Adminisztratív munkája van még.
2023. szept. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Játszani?
2023. szept. 25. 16:25
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Igen játsszon, foglalkozzon a gyerekekkel. Dekorációt is kell készíteni, tehát legyen kreatív és igényes ilyen téren.
2023. szept. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk mivel nincs elég óvónő, lényegében ugyanazt csinalja, mint az óvónő. Délelőtti/délutáni váltásban vannak egymással.
2023. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem le kellett ülnöm játszani a szőnyegre velük. Wc-re vinni. Segíteni öltözni. Felügyelni. Mindent is.
2023. szept. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Pihenő idő alatt mit kell csinálni?
2023. szept. 25. 18:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem kellett a gyerekekkel foglalkoznia míg volt elég óvónő. Addig a dekorációkat csinálta és az óvónő keze alá dolgozott, segítette. Foglalkozásokhoz segített előkészülni. Alvásidoben is ezeket csinálta. Mióta kevés az óvónő azóta délután ő felügyeli a gyerekeket.
2023. szept. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ki tudnád fejteni hogy mit jelent hogy az óvónő keze alá dolgozott, segítette?
2023. szept. 25. 19:29
 9/12 anonim ***** válasza:
98%

Én pedagógiai és gyógypedagógiai asszisztens vagyok, de csak 1,5 évet dolgoztam benne

A helyi iskolában voltam iskolatitkár és pedagógiai asszisztens egyben.

Végeztem az irodai dolgokat, mellette szünetekben felügyeltem, ebédeltettem, egy időben voltam napközis tanár is , néha órát helyettesítettem, a szomszéd faluból átjárt a 7. illetve 8. osztály, őket felügyeltem a buszon reggel és délután, az óvodába is átjártam fejleszteni

Mind ezt minimálbérért

Soha többet

2023. szept. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Oviban nálunk olyan ovónő hiány van, hogy ped aszisztens van egész nap a gyerekekkel ovónő címszóval. (A főiskolát most kezdte szeptemberben.)


Barátnőm a suliba ped.aszisztens. délelött ha kell, kísérgeti a gyerekeket buszra, át a tornaterembe (külön épület). Egyébként adminisztrál, délután pedig ő a 2.osztálynak napközis tanára.

2023. szept. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!