Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit csinál gyakorlatban egy...

Mit csinál gyakorlatban egy pedagógiai asszisztens?

Figyelt kérdés
Mi a ped. asszisztens feladata napjainkban gyakorlatban? Ugyanaz mint a dadus, vagy inkább pedagógiai. Olyan válaszát várom főként aki ebben dolgozik. Olyanra vagyok kíváncsi, hogy pl. takarítania kell-e és az óvónő dirigálhat-e neki, kiküldheti-e csoportból.
2015. márc. 9. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
se nem takarítás, se nem pedagógia. az óvónőnek segít, pl. kikészíti a gyurmát, festéket, segít a dadusnak teríteni, megy a csoporttal kirándulni, figyel a gyerekekre míg az óvónő pisilni kimegy... ilyesmi. 3 csoportonként van 1 pedagógus asszisztens, tehát van épp elég dolga
2015. márc. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
... Én ped.assz.-ként konyhán dolgozom. Takarítok,mosogatok. Óvodája válogatja. Lényeg,hogy papíron legyen ped.assz.!
2015. márc. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A családom egyik tagja ped. asszisztens. Mosogat, besegít a konyhán, takarít, ablakot pucol, uzsonnát oszt, és a szomszédos öregotthonban mos, gondoz, mikor mit kell csinálni.
2015. márc. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
óvónő vagyok.nem,nem ugyanaz,mint a dadus.ő az óvónő keze alá dolgozik.akár a foglalkozásban,akár szabadidős tevékenységben.-előkésziti az eszközöket,öltöztet,kisér.ill,amilyen papirom nekem van,azzal még alsóban,napköziben is lehetnék.takarithat,pl,ha kiborul a festék..stb,de rendes takaritást a dajka,vagy ,ha van takaritónő végzi.dirigálni nem igazán szoktunk,esetleg kérni.általában,jobb esetben észre is veszi,ha szükség van rá.kiküldeni???örülünk a plusz egy kéznek..miért kérdezed?
2015. márc. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ped.assz.ként dolgoztam. Csoportban voltam óvónő mellett. Nem kellett takarítanom, arra ott volt a dadusunk. A gyerekekkel kellett foglalkoznom, kézműveskedések előkészítése, levezetése, elpakolása.

Étkezésnél, alvásnál segítés.

Tul.képp uaz mint az óvónő.

Ami hátrányom volt, hogy akárhányszor kellett helyettes dadus másik csoportba, mindig engem vettek ki. És ha dadust kellett helyettesítenem, akkor bizony kellett takarítanom rendesen.

Amúgy igen, óvónő dirigálhat a ped.assz-nak, mivel felette áll a ranglétrán.

Hivatalosan a ped.assz a pedagógus jobbkeze.

2015. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!