Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinal egy altalanos...

Mit csinal egy altalanos iskolai pedagógiai asszisztens?

Figyelt kérdés

Most rabukkantam egy allashirdetesre. Pedaszisztenst keresnek, nem sokat irnak az allasrol, csak annyit, hogy nem szükséges vegzettseg, csak elonyt jelent.

Pontosan mi egy pedagogiai asszisztens feladata? Az udvaron figyel a gyerekekre, esetleg az ebedeltetesre.. ezen kivul?:)



2021. dec. 17. 10:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
Az asszisztens alapból nem foglalkozik a gyerekekkel, hiszen nincs végzettsége hozzá. Pl. rendben tartja a tantermeket, eszközöket. De a hirdetésben gondolom szerepeltek a feladatok.
2021. dec. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Öltözteti, lekíséri ebédelni, az udvaron felügyel rájuk. Órán odalapoz a könyvben a gyerekeknek, kikíséri mosdóba meg vissza. Sok helyen tanárként is foglalkozik a gyerekekkel, hiába nincs végzettsége, bérezése sem(!) és mégis, ha úgy alakul órát tart. Fű alatt természetesen.
2021. dec. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
Dehogynem foglalkozik a gyerekekkel, és igenis van hozzá végzettsége, elég baj, hogy ezt ott nem követelik meg. Nem a termet tartja rendben, nem takarító! A fentiek mellett még óra közben odaül a lemaradó gyerek mellé, és egyénileg segít neki. De inkább az adott iskolától kérdezd meg, mi lenne a feladatod.
2021. dec. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Ha jól emlékszem, nálunk a pedagógiai asszisztens figyelt a szünetekben a folyosón, udvaron, ebédlőben, délután vigyázott a napközisekre, ha nem volt tanár, akkor bement felügyelni. De szerintem ha utánanézel, akkor kicsit biztosabb infód is lesz.
2021. dec. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 éve vagyok pedasz és olyan szintű a tanárhiány hogy pl egy felső tagozatos osztályt magyarból én vittem 2 éven át teljes óraszámban. Én voltam a "magyartanár". tanári bér és szabi NÉLKÜL persze...

Ugyanazt csináltam amit "ők" de nem azért a bérért és nem annyi éves szabival.

2021. dec. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva! A naplót hogy írtad be? A saját neveden nem írhattad! Papíron ki tartotta azokat az órákat?
2021. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"A saját neveden nem írhattad! Papíron ki tartotta azokat az órákat?"


Légy erős. A saját nevemen futottak az órák, én voltam benn a naplóban sőt 1 évben még az érettségi bizottságban is benn voltam mint kérdező.

2021. dec. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Sőt van olyan tabló amin ott vagyok mint "tanár". ennél több és jobb bizonyíték mi kell.
2021. dec. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Tanári diploma nélkül? Még ráadásul középiskolában? Ez abszolút törvényellenes. Meg merem kockáztatni, azok az érettségik érvénytelenek, mert a bizottság jogszerűtlenül működött. Melyik tankerület vagy gazdasági centrum merte ezt magának megengedni?
2021. dec. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%

"? Ez abszolút törvényellenes"


MÁR nem az. Soroljam hogy per pill hány olyan "tanár" van, aki nem tanár?

2021. dec. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!