Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Oviban nálatok hogy megy a...

Oviban nálatok hogy megy a kommunikáció?

Figyelt kérdés

Fiammal ovit váltottunk, szeptember óta jár az újba.


A régiben ha nem is minden nap, de úgy heti 2x atlagban az óvónő egyenileg is beszélt személyesen mindenki szüleivel. Odajött mikor mentem a gyerekért, ha csak annyit is, hogy úgyes volt a héten, de személyeyen elmondta.

Hiányzást telefonon kellett bejelenteni az oviban.

Ha valami fontosabb volt, pl készültek egy anyáknapjára, szülőire, ezt egy zárt fb csoportba kiírták és ennyi.


Most az új ovi kommunikációján kivagyok.


Személyesen semmi. Volt 1 szülői és ennyi.

Csináltak egy messenger csoportot. Ott megy minden. Ott írnak ha pl masnapra kérnek gyümölcsöt, vagy ha lesz valami esemény. A hiányzásokat is ott kell jelezni.

27gyerek van, kb 10 anyuka minden egyes nap beírja "ma megy a lacika" " ma is megy a lacika"

Vagy "a héten itrhon lesz a julika" erre masnap és harmadnap, végiv az egész héten beírja " ma is beteg a julika"

Szerintem ha hétfőn kiírja egész héten nem lesz, mindenki megérti, felesleges naponta.


Az óvónők itt irogatják, melyik gyerekkel mi van. Hogy pl koloska ma sokat sírt, vagy hogy lilike ma nem rajzolt annyit mint szokott.


Komolyan egész nap pittyeg a messengerem.

Beállitottam, hogy ne kapjak értesítést, este visszaolvasom. Hát kb 3 napig ment, mert annyi szarságot írnak (pl volt, hovs anyuka unatkozott, erre bedobta a mit főzzek ma kérdést. És a szülők ott az ovis csoportban beszéltek meg ki mit főz 🤦‍♀️

Így már nagyon vissza se olvasom.

Erre ma viszem a gyereket, kérdi az óvónő, hogy ebben a rihában fog fényképezkedni a gyerek? Mondom milyen fényképezés? Hát órták a csoportban...

Visszapörgettem a messengert, annyi infó volt, hogy az óvónő kiírta 2 hete, hogy 11.én fényképész jön. Ennyi


Máshol is ilyen gyatra a hírközlés? Tényleg nem kellene a folyosón a faliújságra kitenni ilyeneket? Vagy hamár fb, akkor a csooortba kiírni, nem csak a csevegős messengerükön?


2023. okt. 11. 07:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mi eleve nem mehetübk be az oviba csak az ajtóig,ott kell leadni a gyereket.

Így nagyon infónk sincs.

Ha mész érte ebéd után úgy lerohanják az ovónőt,hogy esélyed nincs beszélni vele.

Messengeren privátban nem akarom zaklatni. Ha tudok beszélej vele.

De egyébként nálunk is a facebook csoportban megy a kommunikáció.

Felrakja a képeket,hogy mit készítettek aznap és a fontosabb infókat is.

De nálunk nem megy az mint nálatok,higy minden hülyeséget beírnak.

Ha beteg felhívom a titkárságot,lemondom az ebédet és ennyi.

2023. okt. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy ment, mint a ti régi ovitokban.

Ami a mostani ovitokban megy, attól én is ki lennék akadva.

Egyrészt persze azon is, hogy a tájékoztatás olyan, ahogyan te írtad. De még ennél is jobban azon, hogy a többi szülő számára is látható módon írják ki, hogy a gyerekem mondjuk aznap sokat sírt vagy nem rajzolt annyit, mint szokott. Ehhez rohadtul semmi köze a többi szülőnek!

Én mindenképpen jelezném (ott a messengeren, hogy mindenki olvassa!), hogy ez személyiségi jogokba ütközik, és lesznek szívesek ezt a gyakorlatot azonnal beszüntetni, vagy bejelentem őket a felügyeleti szervüknél.

2023. okt. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ez agyrém, ami nálatok megy, én sem bírnám. Egyrészt tényleg elvész az infó a csacsogás kőzt, másrészt nem kellene infót kiadni egyik gyerekről sem úgy, hogy minden szülő olvassa...

Nálunk van egy Facebook zárt csoport. Oda kiteszik az óvónők, szmk szülők az infókat, a gyümölcsnap beosztást, stb. Provát üzenetben, vagy telefonon jelentjük be a hiányzást, vagy hogy már megy a gyerek. Egyéb, személyes infót pedig személyesen, szóban beszélünk meg. A napjáról csak akkor esik szó, ha kérdezem, vagy ha történt nagyobb esemény, amúgy csak hozom viszem.

2023. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!