Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bevigyem így oviba vagy...

Bevigyem így oviba vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Szerdán jelezte az óvónő hogy a kisfiam köhécsel,lehet jobb lenne ha a héten már nem vinném be ha meg tudom oldani. (Nem is vittem) Egész héten köhögött amúgy de semmi más tünete nincs. Eltelt a hosszúhétvége és nincs rosszabbul de igazából jobban sem,ugyan úgy köhécsel. Kapja a gyógyszert (ambroxol).

Én pedig nem tudom eldönteni hogy bevigyem így holnap vagy sem. Nyilván anyagilag nem hiányzik a táppénz de én sosem vitten betegen mert én sem örülnék ha más szülő úgy hozná be. Viszont a köhécselésen kívül tényleg semmi baja.


2023. okt. 23. 19:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
16%

Ne.

Fertőz.

Nem tudhatod, hogy a másik gyerek mennyire lesz beteg tőle.

2023. okt. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Orvos mit mond?

Az ambroxor köptető, az is okozhatja a köhécselést.

2023. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Már előtte is köhögött csak azota hallani hogy jon is fel neki valami mióta szedi. A doki szerint meg 1-2 hetig is elhuzodhat a köhögés...
2023. okt. 23. 19:24
 4/26 anonim ***** válasza:
61%

Mi fertőzne egyes?

Amugy orvost hívtad? Mit mond? Én vinnem ha tényleg csak ennyi a baj.

2023. okt. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
37%

Mi fertőzne???

A betegsége!

Vagy úgy gondolod, hogy viccből köhécsel?

És sajnos nem lehet azt megmondani, hogy akit megfertőz, az milyen állapotba fog kerülni.

2023. okt. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
4es,semmi más baja nincs. Az orra nem folyik,nincs hőemelkedése,jó a kedve,jó az étvágya,pörög egész nap. A doki kiadta az igazolást hogy mehet.
2023. okt. 23. 19:32
 7/26 anonim ***** válasza:
17%

Te tudod.

Mint mondtam, nem tudhatod, hogy egy másik gyerekben mit fog csinálni ez a kórokozó.

Mondjuk ez szélsőséges példa, de volt olyan fórumozó itt, aki elkapta a Covidot, de nem tudott róla, mert csak kicsit volt rosszul tőle.

Az apja sose ment el otthonról, csak vele érintkezett.

Ő belehalt.

2023. okt. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%
4-es vagyok. Miért kellett lepontozni? Ha csak köhög (mostmar kB biztos hogy az ambroxoltol) akkor miért ne vihetne?.. Nem értem. Vigyed nyugodtan.
2023. okt. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
13%
Azért, mert nem akarod felfogni, hogy beteg, és fertőz. Az, hogy közben nincs nagyon rosszul, más kérdés.
2023. okt. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
95%

Az orvos azt mondta, viheted, nem? Akkor az ő véleménye szerint nem fertőz. Neki higyj, ne random fórumozóknak.


Én gyerekkoromban a szeptember-októberi első náthától májusig köhögtem, mégis járnom kellett iskolába, meg oviba is.

2023. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!