Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha màr úgy érzem indulni kell...

Ha màr úgy érzem indulni kell a kórházba, akkor bevigyem a táskákat a kórhàzba vagy hagyjam a kocsiban?

Figyelt kérdés

Első baba lesz, ha esetleg úgy érzem már nem csak jósló fájásom van, elindulunk férjemmel a kórházba. Hagyjuk kint a táskákat a kocsiba a vizsgálatig, vagy vigyük be?

Elég ha csak a szülőszobás táskát viszem, és szülés után a gyermekágyasat behozza a férjem?


A vajúdóba ugye már átveszem a hálóinget, bugyit lehet húzni? Vagy bejönnek időközönként méhszájat nézni és emiatt nem kell?


Szülés után következik az aranyóra, utána elviszik a babàt “rendbe tenni”, és én is mehetek zuhanyozni?

Férjemet ezután hazaküldik, igaz?


Általában 2éjszakàt töltünk bent, ha minden rendben volt?


40.hét előtt ti kevesebbet ettetek? Mármint szándekosan.


Bocsánat a jött-ment kérdésekért, csak 38.hétben járok, és a kérdések folyamatosan felmerülnek bennem..


2021. okt. 12. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Én kétszer szültem, két “módon”, simán és császárral. Két városban, két külön megyében. Úgyhogy biztosra veheted, hogy a kérdéseid kórház függők. Mindenhol vannak egyéni szokások, nem tudhatod nálatok hogy lesz. Legegyszerűbb ha a kórház szülészeti osztályán érdeklődsz vagy helyi anyuka csoportban (Facebook pl) hogy mi várható.


Ami biztos, hogy ha szülsz ha nem és csak sejted, akkor is vigyetek minden cuccot mert nem olyan egyszerű utólag az ajtón kopogtatni. Nálunk csak napi 1x van csomag átvétel délelőttönként. Ráadásul ha megvizsgálnak, de kiderül hogy ugyan nem szülsz de valami miatt megfigyelés alá vesznek, akkor is maradnod kell, cuccokkal együtt.


Vajúdóba bugyi nélkül érdemes. Első terhességemkor véreztem közben, másodiknál magzatviz szivárgott. Ráadásul olyan gyorsan történhetnek a dolgok, hogy egyszerűbb ha nincs bugyi. Kérni is szokták. Lehet “előkészítés” is, beöntés pl. hogy a szülőszobán ne legyen meglepetés (attól még lehet, de ezzel nincs semmi baj.)


Szülés után szerencsés vagy ha zuhanyozni tudsz menni. Mivel nagy a vér veszteség, eleve nem mászkàlhatsz egy darabig. Császár után meg főleg, 4-6 órán át mozdulatlanul kell feküdni. Ne aggódj, a nővérek meg fognak mosdatni valószínűleg. Engem is, mindkét szülés esetén.


Covid időszakban a férj az aranyóra után minél előbb hazamegy igen.


3 nap az előírt, 3 éjszaka. Mi kettő után mehettünk, de ahhoz a baba állapota volt fontos. Hogy ne fogyjon sokat, ne legyen nagyon sárga.


Szándékosan sose ettem kevesebbet. Utolsó 4 hétben málna levél teát ittam, hátha segít.

2021. okt. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elég ha beviszed a szülőszobás táskát.
2021. okt. 13. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sote-n szültem tavaly.

Én a kocsiban hagytam addig amég nem mondtak valami biztosat.

Utána felhozta a férjem a szülőszobához.

A vajúdóban nem érdemes bugyit felvenni. Akkor vettem fel amikor kimentem a mosdóba.

Betétet kaptam mert a magzatvíz folyamatosan szivárgott még. Vizsgálgatott a szülésznő meg az orvosom óránként szóval nem lett volna sok értelme a bugyinak.

Aranyóra után én is elmentem fürödni.

A férjem az osztályra már nem jöhetett fel. Aranyóra után hazaküldték.

Mi 48 órát voltunk benn. Ha besárgul stb. akkor pár napot még rászámolhatsz.

2021. okt. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
ha szülsz akkor vigyed,ha nem lesz bab ne vidd
2021. okt. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a férjem felhozta a cuccokat mindkét csomagot a kocsiból, kint várt a folyosón amíg NST -re raktak.


Kétszer szültem én a vajudot mindkétszer megúsztam mert már nyilt a mehszajam mire beértünk.


Én bugyit nem vennék fel.


Szülés után :

Az elsőnél a szülésznő mosdatott meg (vagyis feküdtem és áttörölt mindent nedvessel) segitett a betétet bugyit felvenni (szó szerint rám adta amíg feküdtem) de kimerült voltam és szédültem, tolokocsiba vittek a szoába . Este volt már, így a baba éjjel a csecsemősökkel volt.


Második szülésnél sokkal fittebb voltam, az aranyora végén amíg apuka kezébe volt a baba addig ott a szülőszobaban lezuhanyoztam átöltöztem és a babát én toltam be a csecsemősökhöz. Azt mondták negyed óra múlva mehetek is érte, addig bepakoltunk a szobába... onnan végig velem volt.


Az újszülöttet amúgy sok helyen nem furdetik csak áttörlik, nekem a mérés öltöztetés a szülőszobában volt még.

Férjed aranyora utan hazamegy igen.


Fájni fog utána a hasad készülj fel hogy nehéz lesz mozogni lehet hogy szédülni is fogsz majd.


2-3 éjszaka de covid miatt most inkább 2 éjszakát tartanak bent már. Ha este vagy éjjel szülsz akkor 3 éjszakák szerintem

2021. okt. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondjuk elfolyt a víz, így mindenképp maradtam,de csak a szülőszobai táskát vittük fel..Később a férjem hozta a többi holmit.
2021. okt. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fájásokkal mentünk be, de nem is voltam benne biztos, hogy ez már a szülés, nem pedig jóslók. Mindkét csomagot vittük, de a gyerekágyasat a kocsiban hagytuk. Feltettek ctg-re, a férjem addig kint várt, a táska is nála volt. A ctg után megvizsgált egy orvos, ez külön helyiségben volt, ott a vizsgálóban vettem le a bugyit, majd vissza is húztam. Azt mondták, maradjak, mert szülni fogok, de mivel még pár órát biztos eltart, a férjem hazamehet. Kimentem a férjemhez a táskáért, ő hazament, én meg vissza a vajúdóba. Még ekkor is az utcai ruhám volt rajtam, csak akkor vettem át a hálóinget, miután elküldtek zuhanyozni, és akkor már bugyit sem vettem.

Miután megszültem, rám tették a babát egy időre, aztán megkapta a férjem, amíg engem varrtak. Talán ekkor tették rendbe/öltöztették fel a babát is, és ezután mondták, hogy mehetek zuhanyozni. Majd mikor ez is megvolt, a szülésznő átkísért a gyerekágyra, a férjem pedig lement a kocsiba a bőröndért és a folyosóajtóban odaadta (mintha látogatni jött volna).

Júliusban szültem, de 3 éjszakát kellett bent lenni. Úgy tudom, amikor igazán tombolt a járvány, akkor csak 2 volt, de lehet, hogy kórházfüggő.

38+3-ra szültem, de nem ettem kevesebbet, ezt nem is értem.

2021. okt. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Délelőtt 11 óra előtt megszületik a baba akkor 2 éjszaka, ha utána akkor 3.
2021. okt. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!