Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy lehet, hogy itthon ennyi...

Hogy lehet, hogy itthon ennyi szülő tud rugalmas munkaidőben dolgozni, vagy részmunkaidőben, hogy 16 előtt elviszik a gyerekeket bölcsiből, oviból?

Figyelt kérdés
Én nagyon rosszul érzem magam, hogy a gyerekeimért oviba és bölcsibe 17 körül tudunk csak odaérni, de a szülők többsége meg már 15-15:30-kor megy értük és rendszeresen. 16-ra már alig marad gyerek. Férjem sem tud előbb eljönni a munka jellege végett, én egészségügyben dolgozom és ott eleve nincs is részmunkaidő vagy home office.
2023. nov. 3. 18:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Arra gondoltál már, hogy nem 8-kor kezdenek? Vagy hogy normális a főnöke, és elengedi fél négykor, ha már úgyis kész a napi munka?
2023. nov. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
7 óra után viszik be őket. Nem tudom milyen az a munka, ahol előbb elengedik az embert, ha előbb befejezi. Az eü-ben nem engedik el előbb a nővért, laboránst, mentőst, mert 3-ig nem ért be beteg. Én eddig ilyet állami irodában láttam, de ezek szerint sok az ilyen munkahely.
2023. nov. 3. 18:52
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Èn pl. koràn mentem a lànyomèrt, elvittem anyukàmhoz, ès mèg visszamentem dolgozni, nèha este 7-8-ig. Sokan 7-3-ig dolgoznak, így egyik szülô viszi, màsik hozza. Vannak akik ottnon mèg dolgoznak este, mikor a màsik szülô hazaèr. Azèrt a munkabeosztàssal nem a gyerek 2 èves koràban szembesül az ember, ezèrt elôre kell tervezni. Èn pl. tanultam, míg otthon voltam a gyerekkel, így több lehetôsègem volt.
2023. nov. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Igen, sok rugalmas munka van, cserèbe nèha este 9-kor is odaülsz a gèp elè.
2023. nov. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Rengeteg szülö jár 6-ra, sok helyen az egyik viszi a gyereket pl 7-re és dolgozik 8-tól, a másik meg megy érte, cserébe 6-2-ig van munkában.

A legtöbb helyen nem elengedik elöbb a szülöt, hanem megszervezik elöre, hogy ki mikor hozza-visszi a gyereket.

2023. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Vki kismama szakban jár (6 óra), vkinek rugalmas a munkája, vki 7-től 15-ig, vagy 6:00-14:00-ig dolgozik, vagy apuka, anyuka váltott szakban, egyik viszi, másik hozzá, esetleg nagyszülő besegít. De amúgy számomra is meglepő, hogy gyakorlatilag 16 óra előtt mindenki el tudja vinni a gyereket a 25-26 fős csoportból, én fél 5 körül érek oda, vmikor csak az én gyerekem van már ott, esetleg rajta kívül 1-2.
2023. nov. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Fél 8ra viszem a fiamat,8ra érek ve dolgozni és fél4re megyek érte. Rugalmas a munkaidőm tehát nem kell a napi 8 órát feltétlenül ledolgozni minden nap hanem negyed evente kell "kinullázni" magad. Így én akkor megyek be hamarabb és maradok bent tovább ha a férjem szabadnapos es a fiunkat intézi ő.
2023. nov. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk kapásból fél 4kor zár a helyi ovi 🤦‍♀️

Itt kb mindenki 3 műszakban dolgozik, anya/apa felváltva hordja a gyereket.


Én most akadtam amúgy ki ezen. Munkát váltok, voltam pár interjún az elmúlt hetekben.

Bakker mindenhol 1 óra a kajaszünet... 8órat dolgozzak le, meg közte 1 órát malmozzak. A gyerek meg legyen 9.5-10órát az oviba, bölcsibe.


Most találtam az ovi/bölcsi mellett munkát, ugy is negyed 8tól negyed 5ig benn lesznek. Férjem totál a másik irányban dolgozik, igy egyedül kell megoldanom.

2023. nov. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is gondolkoztam. Másfél hónapja kezdte a gyerekem a bölcsit, én egyelőre 6 órában dolgozok, 3-kor végzek, legkésőbb 4-re érte megyek, ha home office, akkor előbb. Én is megfigyeltem, hogy olyankor már alig van bent gyerek. És nem, nem viszik be őket reggel korán, a két hét beszoktatás alatt láttam, hogy a gyerekek nagy részét 9 körül / után viszik, és most is látom, hogy mikor reggeli előtt kicsivel megérkezünk, mondjuk 7:55-kor, alig lézeng bent pár gyerek. Egyik reggel, mikor a gyerek épp beteg volt, 7:20-kor beugrottam egy papírért a nevelőhöz, egy gyerek se volt még. Megkérdeztem, azt mondta, 7:40 előtt ritka, ha visznek be gyereket.

Tervezek 8 órába váltani, és úgy gondoltam, bőven rendben lesz, ha a férjem kb 16:45-kor odaér, mivel 6-ig nyitva van a bölcsi, de rá kellett jönnöm, hogy olyankor már nincs is ott gyerek (családlátogatáskor 16:50-kor már nálunk voltak a nevelők, akkor mondták, hogy ilyenkorra általában már minden gyereket elvisznek).

2023. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

Az eü más, ott nyilván akkor sem hagyhatod ott az osztályt, ha letelt a műszak és nem jött a váltás. Az egészségüg, rendőrség, tűzoltóság, katasztrófavédelem stb egy más világ (eü-s voltam én is).

Ismerek olyat, aki bolti dolgozó. Ketten vannak. Hétköznap háromkor eljön, a másik zár. Cserébe viszi a szombatot. Sokan vállalkozók, nekik nagyobb a mozgásterük az egyik grafikus, a másik takarító, a harmadik fodrász... Ezek csak a közvetlen környezetemben élők, de sokan vannak így. Mások home officeban vannak, vagy ha kész a munka akkor nem izgat senkit, hogy 2kor vagy 5kor fejezte be, másnapra legyen meg és kész. A könyvelőm pl ilyen, otthon dolgozik, úgy osztja be az idejét ahogy akarja, volt hogy éjjel dolgozott amikor zárások vannak vagy bevallások (ő mesélte, hogy mennyi munka van olyankor. A gyerekei elaludtak, ő meg ment a gép elé, hogy befejezze), neki is mindegy, hogy a könyvelés délután négykor, kettőkor vagy éjjel tizenegykor lesz kész, csak tartsa a határidőt. Meg van 4-6órás munkarend, másnak a nagymama, apuka, bébiszitter, akárki megy a gyerekért.

2023. nov. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!