Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyák napi ünnepségnél mi...

Anyák napi ünnepségnél mi lesz az oviban az auti kislányommal ha ő nem tud verset tanulni?

Figyelt kérdés
Miközben a többieknek bent tanítják, ő csak nézni fogja őket? És az ünnepségen is ő kimarad vagy mi lesz? :/ Sajnos a dalokat sem tudja megtanulni csak halandzsázik, úgyhogy a vers se menne.. tudom még odébb van, de ismerem. Esetleg nem beszélő gyermek anyukája mesélne, hogy mi van ilyenkor? Meg a többi ilyen fellépős ünnepségen?

nov. 12. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Ugyanaz, mint azzal, aki nem auti, csak nem szeret/akar/tud verset tanulni. Semmi.

Normális oviban nincs is kötelező szerepeltetés. Amelyikben van, azt kerülni kell mint a pestist. A miénkben tanultak ugyan verset, de otthon "kellett" elmondani, nem volt ünnepély.

Egyedül nagycsoportban adtak elő közösen, de ha integrált óvodába jár a gyereked és integráló iskola a cél, akkor addigra már kell tudnia neki is.

(Nagyobbik gyerekem ép értelmű auti)

nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Addigra beindul a nagycsoportra🙂
nov. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az autista gyerekeknek megy nehezen a tanulás. A lányom kiscsoportos volt, mikor anyák napján egy közös előadást adott elő a csoport. Az óvónénikkel adták elő közösen. Sok gyerek énekelt, de többen nem. A lányom sem. Neki nem megy még ez. Semmi probléma nem volt evvel, ugyanúgy gyakorolt a többiekkel. Az óvónők nem erőltetik, pláne nem kiscsoportban vagy fejlesztéses gyerekeknél. Verset külön talán csak nagycsoportban mondanak. Emlékszem, én sem tudtam megtanulni, de szerepelni sem szerettem.
nov. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem mindenki mond önállóan verset. Elsősorban közösen "adnak elő". Közös éneklés, közös körtánc, közös vers, ezek alatt van amelyik gyerek csak tátog van amelyik még csak néz ki magából, de ott van a többiekkel. Akiknek jobban megy lehet kapnak egy-egy önálló vers részletet, de inkább közösen megy minden.
nov. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 harebell ***** válasza:
91%
Szinte minden csoportban van olyan gyerek, aki nem tud vagy nem akar szavalni, szerepelni. Jó esetben senki nem erőlteti.
nov. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem olyan ez már, mint anno, régen mindenki külön elmondta a versét egyedül. Ma már nem így van (legalábbis nálunk) nekem éppen az volt a gondom, hogy egy verset sem kellett megtanulniuk egész óvoda alatt, az ünnepségen közösen szavaltak, senki észre se vette ha valaki nem mondott semmit. Aztán iskolában nem lesz könnyű rávenni őket a verstanulasra, ha oviban nem is hallottak erről.
nov. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, nekünk is úgy volt még oviban meg a suliban is, hogy önálló vers mondás, azért aggódtam. Köszönöm szépen :)
nov. 12. 18:49
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Unokaöcsém megtanulta a verset, de nem volt hajlandó elmondani, kiállt, majd vissza a helyére. Az óvónő súgott neki, erre ordítva sírni kezdett. A körtáncot is végigbőgte. Ez középsőben volt. Nagycsoportban kiállni se volt hajlandó a többiekkel, a szülők közé ült le az anyjához.
nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
Kihagyják. Ott ül majd veled a nézők között. :/
nov. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Az én gyerekem szavát még mi sem nagyon értettük, "mondta" a többiekkel aztán jónapot
nov. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!