Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan lehet egy 4 éves...

Hogyan lehet egy 4 éves kislányt felkészíteni az óvodai piszkálódások elleni védekezésre?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, piszkálja egy nagyobb fiú. Lökdösi, ha neki útban van, kedvtelésből belebokszol a vállába. Múltkor kék folttal jött haza, sírt, hogy nem akar oviba menni a fiú miatt. Jeleztem az óvónő felé, de szeretném, ha meg is védené magát. Én igyekszek példát mutatni neki azzal, hogyha engem igazságtalanság ér, kiállok magamért. Neki önbizalmat adok, dicsérem, beszélgetünk sokszor. Mégsem üt vissza, nem nyitja ki a száját. Mivel tudnám még kihozni belőle, hogy védje magát?

Aki tapasztalt a témában, kérem ossza meg a tapasztalatait, köszönöm :)


dec. 12. 09:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell visszaütni. Nem kell nekiállni nagyobb fiúkkal verekedni egy 4 éves kislánynak, ezt nem is értem, hogy gondolod. Menjen el onnan és szóljon az óvónőnek, ezt teheti, te pedig beszélhetnél a fiú szüleivel.
dec. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Ne is üssön vissza, nem az a megoldás.

Menjen arrébb, szóljon felnőttnek

dec. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Dehogynem üssön vissza! Kétszer akkorát, hogy leessen a nagyobb fiúnak is, hogy nem. Amúgy meg mondd neki, hogy sikítson, vagy kiabáljon rá jó hangosan, hogy NEM. Fiam van, én szeretném tudni például, ha ilyet csinálna, rendbe tenném őt is. A bántalmazás zéró toleranciás nálam, az ilyennek határozott lezárása van. Ha nem érti máshogy, igenis visszakaphatja, hogy érezze már a súlyát. Lehet lepontozni. Nálunk a kicsi sem szívózhat a naggyal csak azért, mert ő a kicsi. Nem kell ezt hagyni.
dec. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3, én is úgy gondolom, hogy az ilyeneknél a szép szó már hasztalan, csak jobban felbátorodik tőle a kisfiú, ha hagyja magát neki. Nem vagyok ellene, ha önvédelemből verekedik, nem fogom érte megszidni, sőt.
dec. 12. 09:58
 5/15 anonim ***** válasza:
40%

Ha állatot akarsz nevelni, akkor üssön vissza.

De még iskolában is azt tanítjuk, hogy az nem árulkodás, ha jelzi, hogy bántották és jelezze is. Nem az erőszak a megoldás.

dec. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
10%

"Nem vagyok ellene, ha önvédelemből verekedik, nem fogom érte megszidni, sőt." Hogy mi? Arra buzdítod a gyereked, hogy verekedjen? Ahelyett, hogy beszélnél az óvónővel és a szüleivel? Te normális vagy? Nem a 4 éves gyereknek kell kiállnia magáért hanem NEKED KELL ÉRTE, az ég áldjon meg!

Az, hogy megüti valaki nem ugyanaz, mint hogy valaki kicsúfolja a rózsaszín mancs őrjáratos leggingse miatt.

dec. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
A válasz a kérdésedre: tanulja meg, hogy olyankor mindig szólni kell az óvónőnek.
dec. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#6, írtam már, hogy szóltam az óvónőnek. Felnőttként nem lesz majd neki óvónője, hogy rendet tegyenek helyette. Magának kell majd rendeznie a konfliktusait és tiszteletet kivívnia. Elsősorban ezt szeretném megalapozni. 4 éves, kicsi még, ezt megértettem, rendben van. De van, hogy hiába beszél az óvónő a gyerekkel. Ha olyan, akkor folytatja.
dec. 12. 10:36
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Akkor meg a szülőket kell elővenni, ha az óvónő nem tesz semmit, olyan nincs, hogy egy nagyobb fiú megüt egy kis 4 éves gyereket, végső esetben én magam beszélnék a kisgyerekkel, aztán ha a szülők erre hisztizni kezdenek, nekik is elmagyaráznám, mi a helyzet.
dec. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Üssön vissza, sikítson, aztán meg dobálják meg az összes lánnyal együtt a homokozóban.


És ha a sikításra nem kerül elő az óvónő, akkor természetesen menjen oda hozzá, és mondja el, hogy a fiú bántotta.


De legfőképpen legyen a lányodnak barátja az oviban, ne legyen "körön kívül". Nem megy minden gyereknek könnyen a barátkozás, ebben az óvónő sem biztos, hogy mindig tud segíteni.


Bullying áldozata leggyakrabban az outsider gyerek, akiről mindenki tudja, hogy senki nem védené meg.

dec. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!