Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem beszél,nem szobatiszta...

Nem beszél,nem szobatiszta felveszik oviba?

Figyelt kérdés

Jövőhónapba lesz 3éves és nem hajlandó a szobatisztaságra…. Beszéde “babanyelv” +pár értelmes szó

Van esély hogy beiratkozásnál felveszik és szeptemberbe mehet oviba?



jan. 3. 11:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szeptember meg elég messze van, addig simán lehet szobatiszta.


Ami a beszédet illeti, én mindenképp szakembert keresnék, függetlenül attól, hogy ez nem kritériuma az ovis felvételnek.

jan. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Simán felveszik, majd max ha szeptemberben sem megy neki, megkérik, hogy ne vidd még be. De addigra simán összejöhet. Én a júniusi gyerekkel szenvedtem a szobatisztasággal egész nyáron, szeptemberre összejött.
jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Nem 'nem hajlandó' a szobatisztaságra, hanem éretlen hozzá az idegrendszere 🤦‍♀️

Egyrészt szeptemberig még simán lehet szobatiszta, másrészt viszont ilyen beszédkésésnél már rég fel kellett volna keresnetek egy szakembert.

jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Védőnő azért nem mondott semmit 2,5évesen mert tud válaszolni a könnyű kérdésre…(igen,nem,hogy hivnak stb) viszont gyorsan akarja mondani a mondanivalóját így az babanyelven hadarja és mond bele pár értelmes szót is 🙂 mi szülők megértjük
jan. 3. 11:22
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
A szomszéd kisfiú ilyen, őt felvették, sőt az ovi kötelezve lett, hogy vegyék fel, hátha ott jobban fejlődik majd. A szobatisztaság ment is, a beszéde nem (azóta kiderült, hogy más baj is van ott).
jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%

Szeptemberre a szobatisztaság bőven kialakulhat.

Viszont a beszéd az fura. Fiú? Nem koraszülött?

Csak azert kérdezem mert itt is van egy fiú aki elég koraszülött volt, és talán ezert 3 évesen még nem beszélt, és pelenkát hordott. De november vagy december ota ő is ovis, szóval valószinű ez megoldodott, azota nem beszéltem a szüleivel, lányom meg nem mondja hogy bekakilna, pedig szeret pletykálni.

jan. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
2-es vagyok. És nem is beszélt érthetően. Azzal sem volt gondjuk az oviban, mehetett, és hamar fejlődött ebben is odabenn.
jan. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem koraszülött,sőt a 40.hét után született…

Igen kisfiú

jan. 3. 11:28
 9/17 anonim ***** válasza:
16%
Még bölcsibe se nagyon. Nemhogy oviba.
jan. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
3 éves korától tanköteles, szóval muszáj (mivel szeptemberig betölti a három évet). Ha nem kérvényezed, hogy maradhasson egy évet otthon, akkor muszáj felvenniük valahová. (Bölcsibe már a 3,5 évével túlkoros talán). De addig még sokat alakul, 8 hónap van szeptemberig.
jan. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!