Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tehet a pedagógus (óvónő),...

Mit tehet a pedagógus (óvónő), ha minden féle felülvizsgálatokra akarja küldeni a gyerekemet, de már túlzásnak és túlkapásnak érezzük?

Figyelt kérdés
Voltunk már csóri kisfiúval minden féle vizsgálaton, gyermekpszichiáternél, de hiába nyomom az orra alá a papírokat, két hét múlva talál megint valamit, és mondja, hogy vigyem ide, oda, amoda... nagyon unjuk már. Mit tehet, ha nemet mondok?
jan. 8. 08:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

A kolléganőmnek a hetedik gyerekpszichiáter mondta, hogy a gyerek enyhén autista, csak nagyon ügyesen másolja a többi gyereket, ezért mondhatta az első hat, hogy semmi baja a gyereknek.

Náluk is az óvoda erőltette, hogy menjenek tovább, mert valami van a gyerekkel. Azóta célzott fejlesztést kap, és sokkal kezelhetőbb.

A szülők is érezték, hogy a gyerek eltér az átlagostól, de ők azt hitték, hogy csak tehetséges, meg kicsit különc, hiszen első gyerek, covid alatt sok idő volt vele foglalkozni, biztos okosabb a kortársainál.

Most már tudják, hogy az, hogy 2mp alapján felismer bármilyen zeneszámot, elmondja az előadót, és elmeséli a hozzá tartozó videót, az az autizmus egyik tünete.

jan. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Megis hova küldi? Sok he,yre nem tudja, max nevelési tanácsadóba vagy a pedagógiai szakszolgalathoz. Ezek kötelező jelleguek, tehát ha nemet mondasz, akkor q gyamhivatakon keresztül fogja kérni, ami nem lesz igazán előnyös neked.
jan. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
A saját gyerekeddel cseszel ki ha nem viszed őt tovább.
jan. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ahol voltunk: 2 gyermekpszichiáter, 1 magán és egy állami, több alkalommal.

Pedagógia szakszolgálat, különböző dolgokat vizsgáltak. Szorongás oldó terápia. TSMT torna. Alapozó torna.


A pedagógia szakszolgalat úgy tudom, csak iskola előtt kötelező, ő még csak középsős, ettől függetlenül vittük. Ott négy szem között kb azt mondták, utálják egymást az óvónővel, amit én is tudok, mondtam is a néninek, de csak olajat tettem a tűzre.

jan. 8. 09:03
 5/14 A kérdező kommentje:
A gyakorlatban ezt úgy képzeljétek el, hogy kaptam mindenhonnan szakvéleményt. Bemutattam neki. Az a baj ott le is van zárva. Ezt követően eltelik X idő, és ő mondja, hogy mi az új probléma, és "van egy lehetőség" "van az XY nevű doktor/tanácsadó/tornász, akit meg kéne próbálni".
jan. 8. 09:11
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

"Ott négy szem között kb azt mondták, utálják egymást az óvónővel, amit én is tudok, mondtam is a néninek, de csak olajat tettem a tűzre."


Nejed sem ártana valami kivizsgálás.🤣

jan. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ez a fogyatékos család már csak ilyen sajnos...
jan. 8. 09:13
 8/14 A kérdező kommentje:
És a fogyatékosságom mellett is azt gondolom, hogy jól tettem, hogy ezt az irányt is megprobáltam "kivizsgálni", hogy hátha az ovonőnek is ez egy tapasztalás lesz, hogy talán tényleg történt valami közöttük, ami miatt nem együtt működő a gyerek. Ki tudja. Mond sok mindent a gyerekem is, hogy miket mond és csinál ovoneni, de egy 3 évesnél jobb utána menni a dolgoknak, mielőtt neki megyek. Szóval még ha hülye is vagyok, egy próbát megért erre is rá világítani. Aztán, hogy a néniben nincs hiba, annak már nem tudok mit csinálni, szolgálom tovább az akaratát, csak mostmár kezdünk bele fáradni.
jan. 8. 09:18
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Elvileg 2 óvónő van. Mit mond a másik? Vagy mindenkivel utálják egymást?
jan. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A szakszolgalat véleményét köteles elfogadni (akkor is ha baromság), magán vizsgálatot nem fogadhat el, nem várhatja el, hogy az általa ajánlott akarkihez vidd el.
jan. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!