Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vinnétek a gyerekeket vagy nem?

Vinnétek a gyerekeket vagy nem?

Figyelt kérdés

Fiam középsős, lányom bölcsis.

végr megszokták, jött a téliszünet. Most a hetet sírással kezdték tegnap is, ma is.


Jövőhéten szabadságon leszek. őrlődöm, hogy vigyem-e őket.

az agyam azt mondja vigyem, hisz megint 1 hét kiesés nem tenne jót. Emellett én mióta anya vagyok, kb nem nagyon voltam egyedül, élvezném.

De a szívem megszakad, ha arra gondolok, én otthon tv-zgetek ők meg az oviba/bőlcsibe vagy elvannak, vagy nem. Önzőségnek gondolom.


Ti vinnétek, vagy nem ilyen esetben?


jan. 9. 12:29
A kérdező szavazást indított:
vinném
nem vinném
53 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Vidd őket az első 1-2-3 nap, aztán az utolsókat töltsétek otthon. Így lesz időd magadra is.

Vagy hozd őket haza ebéd után, ha esetleg tovább szoktak maradni.

jan. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Az ő helyük hétköznap innentől a bölcsiben/oviban van. Meg kell szokniuk ezt és szerintem nem jó, ha megszakítod, nem fogják érteni.

Annyit tennék, hogy 1-2 nap ebéd után hazavinném őket és akkor lenne extra program.

jan. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Nekik most ez a feladatuk, ha megóvod őket, mert sírnak, akkor azzal csak negatív példát állítasz eléjük. Később pedig már elvi alapon járó dolognak fogják tekinteni, hogy opcionális dologként kezelik az ovit, iskolát, meg az összes kötelezettséget és feladatot.
jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Elvinném őket viszont egy kicsit korábban mennék értük.
jan. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%
Nem vinném őket, kihasznàlnàm az együtt tölthető időt.
jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Kicsit meghökkentett, hogy a középsős gyerek is sírva megy oviba. Azért ennek már nem kéne így lennie - vagy akkor esetleg az ovival vannak gondok.


Arról se írtál, hogy a gondozók ill. óvónők visszajelzése alapján ők hogyan érzik magukat ott napközben. Ha napközben ott jól vannak, akkor miért ne mennének? Inkább azt kéne kiderítened, miért olyan nehéz nekik a reggeli elszakadás.

Sajnos van egy olyan tippem, hogy te vagy túlságosan szorongó, és ezt érzik rajtad. Ha anya nem bízik abban, hogy jó helyük lesz az oviban, bölcsiben, ők hogyan bízzanak benne?


A bölcsődéhez nem tudok hozzászólni, mert oda nem járt egyik gyerekem sem, de óvodában már a kicsoportosnál is túlzásnak tartom, hogy téli szünetre szokja meg végre, hogy reggelenként oda kell mennie. Pláne, ha látja, hogy a kistestvérével sem marad otthon az anyukája, hanem őt viszi bölcsibe.

jan. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A nagyot mindenképp kivenném 1 napra. Ha otthon vagyunk, a kicsi iszoyú féltékeny, rajtam lóg, a naggyal nemsok időm van kettesbe ezért akkor vele programoznék.

Ha mennének, akkor késöbb is vinném, elöbb hoznám őket.

jan. 9. 14:32
 8/17 A kérdező kommentje:

6!

A kiscsoportot másik oviba járta. Ott ebéd után jött haza mert én a kicsivel otthon voltam.

Egyéb okokból ovit váltottunk. Szeptemberben igazoltan hiányzott, októberben kezdte volna. Viszont októberben lebetegedett, közel 3 hétig otthon volt. Így gyakorlatilag majdnemcsak novemberben kezdte az új ovit. Ráadásul ottalvással, ami szintén nehezen ment neki az elején.

A kicsi nov 6.án kezdte a bölcsit.

A nevelők visszajelzése alapján a naggyal nappal egyáltalán nincs baj. A kicsivel változó. Vannak sírós napjai, de amúgy elvan.

jan. 9. 14:38
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

"nagyot mindenképp kivenném 1 napra"

Hajrá testvéféltékenység!

jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9!

Pont amiatt. A kicsinek nyilván nem lesz reklámozva. 2 éves.

Írtam, a kicsi ha nem a bölcsiben van, akkor rajtam lóg. A nagyra kb semmi időm kettesben,

jan. 9. 14:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!