Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Igaz, hogy a 3 éves gyereknek...

Igaz, hogy a 3 éves gyereknek jobb lesz vegyes korosztályú óvodában, mint a bölcsődében?

Figyelt kérdés
Évvesztes a fiam, majdnem 4 évesen kezdené az ovit (októberi).

jan. 28. 12:50
A kérdező szavazást indított:
Igaz
Nem igaz
Ha maradhat a bölcsiben, maradjon.
Ha felveszik óviba menjen inkább oda (akkor is ha nem vegyes csoport)
Vegyes csoport jo
Vegyes csoport kifejezetten rossz
26 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Az én fiam 2 év 8 honaposan kezdte az ovit kiscsoportban. Náluk is volt olyan aki már 4 éves lett abban az évben, de többen pont az enyémmel egyidősek. Teljesen érett volt rá minden értelemben. A bölcsi kb baba megőrző, egy értelmes gyereket be nem iratnek oda.
jan. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Az adott gyerektől függ. Általanosságban nem merném kijelenteni. Én egyik gyerekemet se adtam 3 előtt oviba, és nem bántam meg.

A vegyes csoport viszont ritkán jó. Korosztályos csoportban is van akkora fejlődésbeli különbség a gyerekek között, hogy elég azt megoldani differenciálással.

jan. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Járt már gyermeked bölcsödébe?

Kíváncsiságból kérdezem.

Én úgy nőttem fel, hogy anyukám kisgyermeknevelő. Nagyon sok érdekes feladatot csinálnak, fejlesztés szempontjából is.


Ennyi erővel az óvoda is gyermekmegőrző és kész…

Mert nekem kifejezetten rossz emlékeim vannak, a vegyes csoportról, mert a nagyok mindig szívóztak velünk kicsikkel, a mai napig tudom a gonosz “nagy csoportosok” neveit

jan. 28. 13:02
 4/10 A kérdező kommentje:

Anyósom ovis, anyukám bölcsis.

Anyósom erőlteti, hogy vigyem oviba, nem tartja tiszteletben a döntésem…

jan. 28. 13:06
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

A nagyobb lányomnál ez nem volt szempont, mert ő júliusi, 3 évet betöltötte már, mire oviba ment. Viszont a kicsi novemberi, és nála ez ugye már felmerülő kérdés. Lenne, ha nem lennék teljesen biztos benne, hogy az oviban jobb neki. A nagylányom járt bölcsibe az ovi előtt (a kicsi is fog majd, de ő még csak szeptemberben kezdi), neki volt egy bölcsis társa, aki novemberi születésű, és inkább egy évig még hagyták a bölcsiben ovi előtt, szóval gyakorlatilag óvodaéretten is inkább bölcsiben járt. Az anyukája azt mondta, hogy bár kifejezetten nem bánta meg, de azért ha újra dönthetne, nem így csinálná. A végére, mire a lányom és a korban hozzá hasonlók megnőttek, már egész oké volt, "összeértek", de előtte azért volt pár hónap, amikor ő sokkal érettebb volt, mint a bölcsis társai, és valójában jobb dolga lett volna az oviban. Ráadásul ez a 2-3 hónap eltérés 3-4 éves kor környékén már nem olyan drasztikus, mint 1-2 éves kor környékén, ami ugye inkább a bölcsis korosztály. Szóval nálam nem is kérdés, a kicsi inkább betöltött 3 év előtt megy oviba, ha teheti majd.

A nagy egyébként vegyes csoportba jár, neki ez határozottan jót tesz. Oké, ő még technikailag kiscsoportos, most kezdte szeptemberben, de nagyon sokat eltanult a nagyoktól, főleg ami a kicsikkel való bánásmódot illeti, az ovi óta sokkal szebben bánik a kishúgával, pedig azért a testvérféltékenység nem múlt el még egyáltalán, de valahogy mégis megtanulta, hogyan kell szebben elküldeni, úgy félrerakni, hogy ne fájjon neki, alapból kicsit körültekintőbbnek lenni és vigyázni rá amikor eszetlenül közlekedik, szóval azért ilyen apróságokban egyértelműen jó volt neki az ovi (és tuti az ovi, mert 1-2 héttel kezdés után már szebben játszott a kicsivel). Azt nyilván nem tudom, hogy a nagyobbaknak mennyire jó, mennyire nem, ha tele vannak kicsikkel, de abból kiindulva, hogy a játszótéren néha összefutunk a nagyobb ovis csoporttársakkal és egyből szaladnak játszani a lányommal, hívják magukhoz, megmutatnak neki csomó mindent, szerintem nem utálják a helyzetet ők sem. De ez lehet, hogy ovi/gyerekfüggő, mindenesetre az én személyes tapasztalatom alapján egyáltalán nem ördögtől való a dolog.

jan. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyes csoportnál jobb ha még marad a bölcsödében.
jan. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiam májusi. Volt róla szó, hogy most beiratjuk oviba, és kb.majd januárban kezdene mini csoportban. Aztán beszélgettem egy óvódapedagógussal, és ő mondta, hogy eszembe ne jusson 2,5 évesen vinni. 28 gyerek van a mini csoportban is. A bölcsiben 12. Azért baromi nagy különbség van.

Így marad a bölcsiben. Ott is rengeteg fejlesztés van, rengeteg program, és nem mellesleg sokkal jobban oda tudnak rájuk figyelni.

A lányom nem vegyes csoportban kezdte anno az óvodát, tiszta kiscsoport volt. És teljesen jó volt. Nagyon szépen fejlődtek. Aztán ahogy ők nagyobbak lettek, úgy tettek be kisebbeket hozzájuk.

jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém maradt bölcsiben mert nagyon félénk és visszahúzódó volt. Jót tett neki, hogy egy évig ő volt a legnagyobb, segített a gondozóknak, pátyolgatta a kicsiket. De ha egy olyan tipikus vagány gyerek lett volna tele önbizalommal akkor ment volna a vegyes csoportba.
jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt rossz az ovi sem meg a bölcsi sem, de a bölcsit szerettem jobban, ott a fiam sokkal erősebben kötődött a nevelőnőkhöz.
jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nagyon kedvesek vagytok!

Idáig is a bölcsihez jobban húzott a szívem!

jan. 28. 15:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!