Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák! Ti mennyi idő után...

Anyukák! Ti mennyi idő után találtatok munkát és milyen munkaidő beosztással?

Figyelt kérdés

Kislányom nyáron már 4 éves lesz, szeptemberben kezdte az ovit. Június kozepén lejárt a GYESem és azóta keresgélek munkát de sikertelenül. Szeptember óta csak alkalmi munkám van pár hétvége 6 órában mint konyhai kisegítő egy étteremben. A TBt viszont ugyanúgy fizetnem kell és ezért is szeretnék vmi állandó munkahelyet.

Rengeteg helyre már beadtam az önéletrajzomat, 2,3 helyen voltam is interjún de eddig mindenhonnan visszautasítottak, vagy nem is válaszoltak. A legjobb egy 6 vagy 8 órás munka lenne jó hogy tudjak igazodni az ovihoz. Nemrég felhívtak egy csomagolói állás miatt, ahová még régebben jelentkeztem, de az több műszakos lenne. Hívnak ha lesz felvétel újra oda. Viszont nem tudom hogy 3 műszakban hogy tudnék dolgozni az ovis kislányom mellett. Érettsegim és egy gyerekneveloi szakmám van de nem szeretnék benne dolgozni, mert próbáltam korábban és nem jött be. Adminisztrácios, konyhai kisegítő, csomagolos, takarítói állások lennének jók. Ti vállalnátok több műszakos gyári munkát ovis gyerek mellett?


febr. 6. 10:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

én nem vállalnék több műszakot.


én 2 gyerek mellett (2,5 és 4 évesek) 2 hónap alatt találtam munkát.

3 szakmám van, azok közt keresgéltem (pénzügy, könyvelő, bérszámfejtő)


kb 40 önéletrajzot küldtem el, 5 hívott fel. 2 alapból kiesett mert 7-16ig munkaidő, 1 órás kajaszünettel. azt nem vállaltam.


Így az ovi/bölcsihez legközelebbit választottam, 8-16ig.

febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
2 ovis mellett 2 hónap alatt találtam, iroda munka 7:30-16:00.
febr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
43%
Tudjátok, lehet fájó amit írok, de az igazság az, hogy erre is a gyermekvállalás előtt kellene gondolni, azaz egy piacképes, keresett szakma megszerzése szerintem elengedhetetlen, itt a példa rá.
febr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Szinte azonnal találtam, szakmám volt hozzá. 8-16-ig
febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Oda mentem vissza dolgozni, ahonnan elmentem anno (egy teljes és egy részmunkaidős állásba), így nem kellett keresnem. Illetve a második gyerkőc 4 hónapos korában beiratkoztam egy levelező szakmérnöki képzrésre is, mire visszamentem a főállásomba dolgozni, lobogtathattam mégegy papírt.
febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
Erre nem lehet teljesen felkeszülni előre. Nekem fix munkahelyem volt, úgy vállaltuk kis korkülönbséggel a 3 gyereket, hogy meg volt a bölcsi, ovi, suli a környéken. A főnököm mondta, hogy megoldjuk, hogy be és haza tudjam vinni a gyerekeket stb. Azt hittük, mindenre felkészültünk. Aztán kapták sorra a diagnózisokat, a bölcsi esélytelen lett az ovi nem fogadta az autikat, a suli pedig... 3 gyerek 3 suliba. A kicsit 9-re viszem, a nagyert délre kell ott lennem. Nem találtam olyan mumkáltatót, aki a fennmaradó 3 óraban tudna foglalkoztatni. ☹️
febr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
38%
6-os, ez érthető, de szerintem ez azért egy kirívó eset, közel sem az átlag. Nyilván erre nem lehet felkészülni, de arra alapvetően igen, hogy legyen hova visszamenni (neked is lett volna), vagy készülni arra, hogy esetleg nem vesznek vissza, legyen B terv, esetleg tanulni valami piacképeset, stb. Egyetértek ebben a 3-as válaszolóval sajnos.
febr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%

3 piacképes szakmám van.

Fix helyről jöttem el szülni. Simán mentem volna oda vissza.

gyes alatt bedőlt az iroda, 20 ember munkája ment a levesbe. köztük az enyém is.


a 3 tutibiztosmindigkell szakmámmal 9hónap alatt találtam állást.

febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%
Oda akartam visszamenni, ahonnan eljöttem, vártak is vissza, de megváltozott a vezetés, nem tetszett, amit a kollégák meséltek. Viszont visszamentem volna így is, de megkerestek ajánlattak egy másik helyről még bőven a GYED lejárta előtt, szerencsére. Így oda mentem.
febr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Fodrász e.v. vagyok. Ne gondolja senki, hogy ez könnyebb, sőt. Magam osztom be az időmet, de igazodni kell a vendégekhez is, csúszásokhoz, lemondásokhoz, váratlan kívánságokhoz, plusz ha a gyerekeim betegek lesznek, akkor mondhatok le mindent és nem minden vendég megértő.

2 műszakos munkarendet elvállalnék amúgy ha úgy adódna, a férjemmel váltásban. Így mindig lenne aki vinni -hozni tudná őket.

febr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!