Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Októberi gyerek mehet szeptemb...

Októberi gyerek mehet szeptemberben oviba?

Figyelt kérdés

Tehát nem tölti be a 3-at augusztus 31-ig, így idén szeptembertől még nem ovodakoteles.

Ettől függetlenül jelentkezhetunk az oviba? Milyen lehetőségek vannak ilyenkor? Egyáltalán nem veszik fel,csak következő szeptembertől, vagy októbertől

veszik fel, esetleg januártól?

Kb 10.000 fős városban lakunk, 1 központi óvoda és 3 tagóvoda van.



febr. 7. 17:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ovifüggő. Nekem szeptember végi a fiam és októberben kezdhetett. De mivel 2,5 éves kortól felvehetőek a gyerekek, így kezdhet szeptemberben is. Annyi, hogy először a körzetes, óvodaköteles gyerekeket veszik fel.

Ha a 3 évet nem tölti be, akkor a maximális csoportlétszám picit kevesebb lehet. Nálunk ezzel indokolták, hogy 3 év betöltése után kezdenek a még nem oviköteles gyerekek.


Nálunk bölcsibe nem vették volna fel a gyereket. A szobatisztaság tavasszal sehogy se állt ezért kérdeztem. Ott azt mondták mivel közel 3 lesz szeptemberre, nem veszik fel, de biztos bölcsifüggő.

febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

A bölcsibe is jelentkezni kell tavasszal, de a majdnem 3 évesekért nem feltétlenül kapnak. Szintén intézményfüggő.


Ha az sem jön be, akkor magán ovi.

febr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Elsô körben az ovit erdemes felhívni ezzel mi nàluk a szokàs, mindegy ki mit ír azzal nem vagy elôrèbb mert teljesen vàltozó.

A bölcsibe meg pont azèrt mert èvvesztes màr règ kellett volna jelentkeznetek

febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Bölcsibe jelentkeztünk tavaly tavasszal, akkor mentem volna vissza ősztől dolgozni, de nem vették fel. Júliusban megtudtuk, hogy jön a 2.babó, így nem is baj, hogy otthon maradt.

Igazából ugye itthon tudnék lenni vele, mert márciusban szülök, de mindig látom rajta mennyire szereti a gyerekek társaságát és sokszor úgy látom, azt érzem, hogy nem vagyok már elég neki. Persze csak akkor vinnem, ha tetszik neki és tényleg minden rendben.

Az óvoda honlapján mèg a tavalyi dátumok vannak kint, de akkor majd megpróbálok telefonon érdeklődni. Meg szerintem vedonotol is megkérdezem.

febr. 7. 21:51
 15/16 A kérdező kommentje:

Ma azt mondta a védőnő, hogy kb esélytelen, főleg, hogy otthon leszek a kicsivel. Azt mondjuk nem tudtam, hogy beiratkozasnal van ilyen kitétel, max bolcsinel.

Nem azért iratnam be, hogy lepasszoljam, hanem hogy gyerekek között legyen.

Köszönöm a válaszokat.

febr. 8. 10:49
 16/16 anonim ***** válasza:
30%
Az enyém is most októberben lett 3 eves. Szeptembertől ovis, szó nelkúl felvették, pedig akkor még szobatiszta se volt. Szerencsére ovikezdés előtt 2 héttel egyszer csak az lett.
febr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!