Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Októberi gyerek mehet szeptemb...

Októberi gyerek mehet szeptemberben oviba?

Figyelt kérdés

Tehát nem tölti be a 3-at augusztus 31-ig, így idén szeptembertől még nem ovodakoteles.

Ettől függetlenül jelentkezhetunk az oviba? Milyen lehetőségek vannak ilyenkor? Egyáltalán nem veszik fel,csak következő szeptembertől, vagy októbertől

veszik fel, esetleg januártól?

Kb 10.000 fős városban lakunk, 1 központi óvoda és 3 tagóvoda van.



febr. 7. 17:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2,5 éves kortól felveszik őket ha szobatiszták
febr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Ott kell megkerdezni. A bartatnom fiat a falusi ovoda bevette, mert volt hely. Nekunk a varosban meg nem. Torveny szerint nem kell. Ha van hely, es ugy dontenek, bevehetik, de az csak rendessegbol tortenik.
febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Mehet szeptembertől, de a felvételnél elsőbbséget élveznek majd azok a gyerekek, akik számára kötelező az óvoda.
febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Intézmenyfüggő, helyben érdeklődj március-áprilisban.


9 éves a lányom, október 22-én született és 24-én kezdhette az ovit. Azóta megváltozott a hozzáállás ebben az oviban, mivel sok a gyerek. Már csak azt veszik fel, aki augusztus 31-ig betölti a 3-at.

febr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ valószínűleg, hogy van-e hely. Legrosszabb esetben bölcsis lesz, ott előnyt élveztek majd, ha lejárt a gyesed. De ilyen esetben szinte mindig felveszik oviba. Most tavasszal érdeklődj és írasd be.
febr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Enyém decemberben töltötte a 3mat és ment szeptemberben kiscsoportba.
febr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Valóban intézménytől függ. A fiam januári születésű, de áprilisban beirattam, hátha felveszik. De vissza utasították, hogy még nem óvoda köteles. Nyár végén kaptam e-mailt, és az óvónő is keresett, hogy mégis felvették. Gondolom, mert volt férőhely. Ráadásul az sem számított, hogy szobatiszta vagy sem.
febr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Igaz az én lányom november eleji de a körzetes oviba hátszéllel sem vették fel.
febr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha van hely felveszik ha nincs, nem.

Ezért van a bölcsinkben is sok 3+ os gyerek

febr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
És ha nem veszik fel, akkor automatikusan bölcsibe kerül, vagy oda is kell jelentkezni?
febr. 7. 19:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!