Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kinek kell jeleznem, ha nem...

Kinek kell jeleznem, ha nem biztonságos az óvoda?

Figyelt kérdés
Kinek kell jeleznem, kinek a felelőssége intézkedni, ha az állami óvoda udvarán lévő drótkerítés és a talaj között végig akkora rés fut, amin egy gyerek könnyen ki tud bújni? Az óvoda közvetlen közelében van egy mélyvizű tó is, így különösen féltem a szeptemberben ovikezdő gyermekemet. A védőnő szerint eddig nem szökött ki senki, de engem nem hagy nyugodni a dolog. Kinek jelezhetem, és milyen jogszabályi háttere van annak, hogy biztonságos körülmények között őrizzék őket? Köszönöm!

febr. 13. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jegyzőnek

Nem vagyok Paradicsom anyuka, a gyerekem tudja hogy nem szabad kimenni de az oviban azért nagy a húzóerő.

Én sem lennék nyugodt

febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem aki drótkerítést húz fel egy óvoda köré az sem volt nyugodt. Nálunk itt a büntető táborban van hasonló felépítmény.
febr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es, szerintem te nem tudod, mi az a drótkerítés. Pont, hogy túl nyugodt lehetett, aki felhúzta, a legegyszerűbb horganyzott drótkerítést választotta, betonalap nélkül. Máshol ennél én csak biztonságosabbakat láttam.
febr. 13. 12:46
 4/5 anonim ***** válasza:
33%

Egyrészt a gyerekek nem egyedül vannak az udvaron, kint egyszerre több óvónő felügyel rájuk, elég feltűnő ha egy gyerek elkezd kibújni a kerítés alatt.

Másrészt lehet arra a részre ahol ez a kerítés van nem is mehetnek a gyerekek, vagy csak simán a kerítés közelébe egyáltalán nem engedik őket. Ha még nem jár oda a gyereked nem tudhatod.


Ha nagyon szeretnél az óvoda fenntartójához lehet fordulni, ami általában az önkormányzat. Nagy dologra ne számíts, a megoldás valószínűleg az lesz hogy a karbantartó oda támaszt egy deszkát...

febr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
4es tudod amikor én kicsi voltam nagyon sokszor előfordult hogy a gyerek csak gondolt egyett és elindult haza megszökött az óvodából,az óvonőknek fel sem tünt mert ku@rvára le@szarták a gyerekeket.
márc. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!