Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hónapos korig biztonságos...

Hány hónapos korig biztonságos dolgozni terhesen?

Figyelt kérdés
Bölcsődében dolgozom, kisbabákkal 4hónapos kortól másfél évesig.Muszály felvennem őket mert némelyik még nem jár. 6 hónapos terhes vagyok.
2023. okt. 22. 13:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

MuszáJ

Addig amíg nem érzed fizikailag megterhelőnek.

Az is emelgeti az elsőszülöttet, aki a masodikat várja. Neked ugyanúgy megszokott, mint nekik. Egészséges terhességnél az a súly, amit egyébként is szoktál, nem árt.

Amit esetleg mérlegelhetsz: hogy mennyire vagy fogékony a betegségekre. A láz nem használ a magzatnak, ahogy bizonyos betegségek sem.

2023. okt. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi a javitást, a muszáj szó kifog rajtam..Hiába tudom mindig lyvel irom.

Egyenlőre nem érzem megterhelőnek, könnyen elfáradok, keveset alszom sajnos, pedig 1 hónappal ezelött aludtam 8-10 órát.Munka közben van energiám, de amint hazaérek sutty le a kanapéra a tv elé.

2023. okt. 22. 14:09
 3/21 anonim ***** válasza:
23%

Hol van négy hónapos korban bölcsőde?

És hol van egy csoportban a négy hónapos a másfél évessel?

2023. okt. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Amig birod erovel es egeszseggel.
2023. okt. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Én nem mertem maradni a rengeteg beteg gyerek miatt. Fizikailag bírtam volna még, de nálunk covidos gyereket is behoztak, hogy a szülők tudjanak pihenni...
2023. okt. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

3as, sok helyen. Pl ismerősöknél Belgiumban, meg a másiknál Francia országban.


5ös, nem nyomtátok fel őket a gyámügynél? Nálunk, ha beteg gyereket hoznak be (láz, esettség, durva orrfolyás, hasmenés stb) és jelzés ellenére se viszik haza, reppen a feljelentés kiskorú veszélyeztetésért.

2023. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
31%
6, ha külföld lenne, írta volna..
2023. okt. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%
#3, pl a csecsemő csoportban.
2023. okt. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
3as pontosan hogy van.Csecsemőcsoport 3 hónapos korban érkezett szeptemberben tehát most 4 illetve vannak júniusi születésüek( majdnem másfél évesek) Aztán a nagycsoportban ahol a legkisebb márciusi a többiek nagyok.Nem Magyarországról van szó. Igen bocsi ez lemaradt.Franciaországról van szó.
2023. okt. 22. 15:05
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

Magyarországon is 20hetes kortól lehet bölcsibe adni, igaz ritka, meg nem minden bölcsöde vállalja be, de hivatalosan 20 hetes korától simán mehet bölcsibe, családi bölcsibe.

Amíg nem érzed terhelőnek nyugodtan dolgozhatsz. Ha keményedik a hasad, rosszul vagy, mindig összeszedsz valamit stb akkor ne. Akinek van nagyobb az is emelgeti, de nyilván ha nem bírod menj táppénzre inkább.

2023. okt. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!