Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Megtehetik, hogy a sok betegsé...

Megtehetik, hogy a sok betegség miatt bezárják az óvódát?

Figyelt kérdés

Annyi a beteg gyerek, hogy be akarják zárni az ovinkat és nyomatékosan kérik, hogy akié nem beteg, az se vigye…!

van egy ovi, ahova lehet menni, ha valaki nem tudja megoldani.


Nekem ez nagyon nem tetszik.

Annyira felidegesít. Tudom, hogy sok a beteg, az enyém *lekopogom* október óta nem volt, bármi lehet… de nem tudunk itthon maradni, az az ovi, amit kijelöltek egyszerűen katasztrófa, sajnos van tapasztalat…

Pénteken fogján eldönteni, hogy jövőhéttől mi lesz.


febr. 22. 11:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Megtehetik.

Nálunk skarlát járvány volt bezárt 1 hétig.

febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 babyboom567 ***** válasza:
100%
Megtehetik, fertőtleníteni kell az óvodát bizonyos esetekben,nem jókedvükben zárnak be.
febr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Covid alatt volt így, de ügyelet akkor is volt. Egy csoport, a többit takarították, fertőtlenitették.

Ha másképp nem tudják megoldani, bezárhat.

febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Ez egy teljesen normális, átgondolt döntés lesz, a te gyereked érdekében is drukkolok, hogy meghozzák. Nálunk is kb negyed létszámmal mennek a csoportok most, egyszerre megy a lepkehimlő, a vírusos hörghurut és a hányós vírus is, brutális. Hidd el, jobb egy hetet megoldani, mint ha belekerül a gyerek a láncba és hetekig esik egyikből a másikba…
febr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

10 éves a nagyobb lányom, 3 kisebb.

Anno a nagyobbnal is volt ilyen a bölcsiben és az oviban is, most a kicsinél is a bölcsiben.

Pár napra zártak be ameddig mindent fertőtlenítettek a te egészséges gyereked érdekében is!

febr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szeptember óta 2x zárták be a csoportot.

6 csoport van az oviban, mindig csak a mienket érintette a betegség.


December végén 2napra nem mehetett senki, 2hete egész héten.

Mind a 2 alkalommal olyan vírus volt, hogy a 27ből 5-6 gyerek ment csak

febr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Meg. Egyrészt a teljes fertőtlenítés nem 2 perc, minden játékot, szőnyeget stb átkell takarítani, plusz ha benyomnak egy ózon generátort akkor hiába nem abban a csoportban megy nem tartózkodhat ott ember, sem állat, csak miután kiszellőztettek, mert elég veszélyes.

Másrészt ha járvány van akkor simán bezárhatnak, hogy ne terjedjen tovább. Nálunk tavaly volt skarlát járvány, olyan durván, hogy az egész ovit bezárták, hogy ne érintkezzenek a gyerekek, plusz kitudjanak fertőtleníteni rendesen. Az enyém még akkor tünetnentes volt, rá 2 napra enyhe tünetekkel, de kijött rajta 🤷🏼‍♀️. Ő simán fertőzött már akkor, minden jel nélkül. Simán átadta volna másoknak, olyannak is, aki nem ússza meg ennyivel, mint ő.

febr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nahát. Akkor ezek szerint csak én nem találkoztam még ilyennel….


Nyilván érthető a fertőtlenítés, én sem szeretném, hogy beteg legyen, másnak sem kívánom, de akkor is kellemetlen az egész.

Állítólag rota vírus terjed és azért akarják bezárni az ovikat.

Szerintem nem fogják tudni megoldani a legtöbben, hogy otthon maradjanak, abba az 1 oviba meg be sem fognak férni. Ott lesz igazi fertő.


Köszönöm, hogy írtatok!

Akkor mégiscsak kukksolunk otthon.

febr. 22. 12:16
 9/16 anonim ***** válasza:
10%
Itt a balkanon ? Barki csinalhat barmit ...
febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok. Ha bizonyítottan rota járvány van, akkor simán bezárhatnak, be is kell(ene), mert az durva tud lenni. Sokan keverik a calicivírus fertőzéssel, ami gyorsan átszalad az emberen, hány, megy a hasa és elmúlik, általában nagyobb gond nélkül. Nekem volt "szerencsém" már mindkettőhöz. A rotánál szó szerint 10 percenként hánytam, semmi sem maradt meg bennem, pár óra alatt olyan szintre jutottam, hogy mentőt hívot a férjem mert nem tudtam a fejemet rendesen emelni, remegtem, kb a világomról nem tudtam (ott teszteltek rota vírusra, papírom van róla, hogy az volt). Nyilván nem mindenkinél ilyen durva, de gyerekek elég gyakran hasonlóan mennek át rajta, ezért kerülnek kórházba. A calici ehez képest fáklyás menet, pár hányás, kis hasmenés az első nap, 2-3 nap múlva már kutya bajom sem volt.
febr. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!