Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem akar a kislányom oviba...

Nem akar a kislányom oviba menni, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Nagyon kétségbe vagyok esve.

A kislányom 4,5 éves. Középső csoportos.

2 évesen kezdte a bölcsit, ügyesen beszokott. Szinte soha nem sírt. Az oviba szintén ugyanígy volt. Néha voltak napok amikor kevésbé akart menni, pityergett is, de igazából ügyes volt.

Na most kb 1,5 hónapja elkezdte, hogy nem akar oviba menni. Mikor megyünk reggel akkor be kell őt szinte húzni a csoportszobába, sír, ölel. Mikor itthon kérdezem, hogy miért sír azt mondja, hogy azért mert hiányzok neki.

Ma reggel is ugyan ez volt, öltözés közben elkezdett sírni. Az óvónéni vitte be őt, utána beszéltem vele, azt mondta, hogy napközben is van, hogy többször elsírja magát de aztán megnyugszik és nincs semmi.

De nem tudom miért van most ez, hogy minden egyes reggelünk így telik. Ha apukája viszi akkor is ugyan ez van.

Volt esetleg valaki ilyen helyzetben, hogy középső csoportban jött elő sírás az ovi miatt úgyhogy előtte semmi ilyen probléma nem volt?


ápr. 10. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
ugyanez
ápr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem történt valami azóta a családban? Nem született kistesó (vagy úton van), esetleg haláleset?
ápr. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Semmi nem történt. Egyáltalán nincs tervben tesó, van már egy nagy. Nem halt meg senki, nem költöztünk el. Ugyanúgy élünk ahogy eddig.
ápr. 10. 08:34
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk is volt ilyen a napokban. Hiába kérdeztük itthon, hogy mi a baj nem mondta el. Aztán kiderűlt, hogy az egyik kislány piszkálta(autista, verekedős,erőszakos). 3 hétig nem volt a megszokott óvónéni, így mindig mással voltak akik nemigazán tudták kezelni az indulatos kislányt. Aztán egyik délután az óvónéni mondta és mutatta, hogy kicsípte a gyerekem karját. Nem együtt játszottak, felugrott a gyerek, odament és elkezdte erőből csípni a gyerekemet egy másik gyereket meg hasbarugott. Nálunk ez volt a baj. Én erre nem is gondoltam.
ápr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De nálunk nincs ilyen baj. Meg el is mondja a kislányom, hogy azért sír mert hiányzok neki. Nem bántja senki.
ápr. 10. 08:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy másik gyerek mintáját követte.... Ő is pityergett napközben, a lányom is.... mondta is sokszor, hogy anya hiányzol.

Szerencsére gyorsan lecsengett nála.

ápr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy tényleg ez a gondja, hogy hiányzol neki. Nálunk is most a tavaszi szünet után kicsit döcögősen indulnak a reggelek, megszokta, hogy sokat voltunk együtt. Amikor otthon vagyunk, akkor sok-sok közös játék és program van, együtt alszunk, reggel ébredésnél még bújunk egy csomót mielőtt elkezdünk öltözködni és indulni, és ezek nálunk láthatóan segítenek. Meg az ilyen apró trükkök, hogy rajzolsz egy szívet a kezére neki is és magadnak is, és akkor ha arra ránéz, akkor tudja, hogy titeket mindig összeköt a szeretet, meg egy speciális kavics a zsebébe, hogy legyen, ami emlékeztesse rá, hogy te mindig vele vagy meg ilyesmi trükköket olvastam (nálunk a kézre rajzolósdinál megállt a tudomány, azt imádja nagyon a lányom). Plusz mesék arról, hogy akkor is szeretjük, ha nem vagyunk együtt meg sokszor gondolunk rá meg ilyenek.

Szerintem a gyerekek életében mindig vannak ilyen hullámok, amikor hirtelen ragaszkodóbbak lesznek, aztán eltávolodnak, megint ragaszkodnak, aztán megint kicsit messzebb mennek, és így a kettő között egyre nő a távolság időben is, majd fizikailag is, de ezzel jár a felnövés. Kicsi még egy óvodás gyerek, érthető, ha hiányzik neki az anyukája. Szerintem ha ezt megértéssel, támogatással próbálod kezelni, akkor hamarabb elmúlik. Kb mint egy szeparációs szorongás a babáknál, ha nem erőlteted a különválást, hanem csak hagyod, hogy pisilni is utánad menjen, akkor hamarabb lecseng.

ápr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!