Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Évzáróra mennyire szabják meg...

Évzáróra mennyire szabják meg nálatok a ruhát?

Figyelt kérdés

Eddig a fehér ing/blúz és a sötét alj volt a kikötés.

Fiam fekete farmerbe ment minden évbe (ahogy a fiúk 80%-a is), lányom fekete leggingsbe tavaly.


Most jött egy új vezető óvónő.

Ma írta körbe, hogy jövőhéten lesz az évzáró/ballagás. Eddig nem tudtuk az időpontot.

Kötelező a fehér hosszúujjú ing/blúz, külön kiemelte, hogy a lányoknak minimális csipke lehet rajta.

Illetve ünneplő nadrág kötelező a fiúknak, szoknya a lányoknak.


Lányom gyűlöli a szoknyákat, kiscsoportos....

emellé 27fokotírnak jövő szombatra. Az udvaron lesz megtartva, ahol sehol árnyék. Hosszúujjuba meg fognak főni.

Fiamnak csak rövidujjú ingje van, vehetek újat...


A végére odaírta, a részvétel kötelező, kivéve betegség esetén, a nem megfelelő öltözet pedig szankciókat von maga után.

Kíváncsi lennék mik azok a szankciók


máj. 23. 15:11
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Még suliban is csak annyi a kikötés nálunk, hogy fehér felső, fekete nadrág/szoknya. (Az én lányomnak egyberuhája van, ami felül fehér, alul fekete, nem szóltak érte). A fekete farmerre picit húzták a szájukat, hogy nem ünneplő (valahol jogos, ha nagyon szigorúan nézzük a dress code-ot) de annyira nem akadtak fent a fekete farmeros gyerekeken.

Az engem is érdekelne, hogy gondolják a szankciót egy ovisnak. Iskolásnak tudnak beírást adni (nálunk azt nem kaptak ilyenért, aki nem ünneplőben ment az kis "fejmosást" kapott, hogy direkt kérték, meg a szülőnek jeleztek, hogy a gyerek nem ünneplőben ment), de egy ovisnak mit?

máj. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk fekete-fehér ruhát szoktak mondani. Van szegényebb család, ott elnéznek szinte mindent. Ha nálunk ilyeneket írna a vezető, akkor fele csoport el se jönne, mert nem tudnák (nem akarnák) teljesíteni a feltételeket. Amúgy nem mindenki teheti meg, hogy vásárolgat hónap végén.
máj. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
És mégis milyen szankciót kap egy óvodás? :D
máj. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk fehér felső, sötét alj volt mindig is, esetleg annyit kértek, hogy ne legyen nagy minta a felsőn. Iskolában volt már olyan tanító néni, aki túlzásba esett, pl makkos cipőt várt el a fiúktól az ünnepségre úgy, hogy a tornateremben voltak és át kellett venni tornacipőre úgyis...
máj. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
94%
Nem kötelezheti pedig a lányokat szoknya viselésére. Valami elmebajos múlt évszázadi a nő?
máj. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Rakott karfiol ***** válasza:
93%

Az óvónő elég durván el lehetett nyomva, hogy most ezt a tekintélyt, amilye van óvónőként, kb. hatalomgyakorlásra használja.

Semmi gond, mutassa meg a házirendet, amiben le van írva, hogy csakis az általa felsorolt ruhák lehetnek.

Ellenkező esetben nyugodtan jelentsd a vezetőnél, vagy nem tudom a nevét annak, akihez ilyenkor fordulni kell.

Kezdjünk határt húzni, kiállni magunkért, főleg anyukaként.

Ne hagyd.

De kíváncsi vagyok, te mit szeretnél tenni.

máj. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
91%

"Kíváncsi lennék mik azok a szankciók."

Mi is. Próbáld ki és írd meg nekünk is, légyszi 😁

Az én tippem, hogy kizárja valami kirándulásról vagy valami közös programról a gyereket.

Nincs még ovisom, de suliban tanítottam. Ott nem voltak szankciók, pedig alapítványi, gazdag gyerekek jártak oda.

Nem lehet egyébként diszkriminálni a szegényebb gyerekeket. Nem mindenki teheti meg, főleg, ahol sok gyerek van, hogy azért vegyen külön ruhát, cipőt súlyos tízezrekért, hogy a gyerek 2x felvegye.(Következő évben már úgyse jó rá.) Ráadásul ezek pont nem olyan cuccok, amivel televan a ruha adomány vagy fillérekért meg lehet venni turiban. Nem igazán, mert nincs.

Most lényegtelen, hogy neked lenne rá, más okból nem akarod. Lényeg, hogy ahogy anyagi okokból nem várhatja el, úgy mástól se.

Tény, hogy a fekete farmer nem ünneplő, de tökéletes kompromisszum, mivel sokszor fel tudja venni, nem kidobott pénzt.

máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Eszem ágában sincs hosszút adni rájuk. Lányom pedig leggingsben lesz.

Én pont leszarom 😅

máj. 23. 16:05
 9/33 anonim ***** válasza:
90%

Én is kíváncsi vagyok a szankciókra:D.

A gyerekeim sulijában van annyi kikötés, hogyha lehet, sötét alsó, fehér felső. És náluk, pedig már elég nagyok (6.-os és 8-os lányaim vannak), nincsenek szankciók.

Ez a nő elmebajos. A szegényebb családokkal szemben pedig ez diszkrimináció.

máj. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
91%

Már az röhej, hogy a részvétel kötelező, na meg a kisf...

A szankciókról nem is beszélve.

Anyukám 40 évig volt óvodavezető, hangosan felnevetett, amikor felovastam neki.

Gyerekeknek "szép ruha", ennyi, ami elvárható.

Ő a saját dolgozóinak kötötte csak ki a teljesen ésszerű öltözködést. Pl: azon megbotránkozott, hogy a mi ovinkban van aki miniszoknyában, tűsarkúban dolgozik. 1, balesetveszélyes legókon, jatékokon ilyen cipőben járkálni, az udvari homokban, sárban se praktikus, 2, el lehet képzelni, hogy hogy tart tornát, hogy játszik a gyerekekkel ilyen ruhában.

máj. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!