Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szülők mit gondoltok hogy ha...

Pumukli2012 kérdése:

Szülők mit gondoltok hogy ha egy óvodában férfi gyerekekkel foglalkozik ( óvobácsi )?

Figyelt kérdés

2012. máj. 2. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
el nem tudnám képzelni egyfelöl . másfelöl egyre több család szakad szét a gyermek apakép nélkül marad ott igenis jól jöhet hogy lát férfit akiben megbízik akinek elmesélhet ezt -azt .
2012. máj. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mára teljesen elnőiesedett a pedagógus szakma, pedig a kicsiknek (fiúknak és lányoknak egyaránt) szükségük lenne minél több férfi mintára is.

Én nagyon támogatnám, ha a fiam férfi óvóbácsihoz vagy tanítóhoz kerülne. Nyilván nem mindegy a személyisége sem, de gondolom ennyi pénz mellett csak elhivatottságból mennek a pályára.

2012. máj. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa,de egyáltalán nem zavarna.Nem gondolom,úgy,hogy csak nő tud foglalkozni a gyerekkel.Pl.mesélte az egyik barátnőm,hogy a kislányának óvóbácsija van és az egész csoport imádja őt.Sok mindenre megtanította őket,egész délelőtt kint vannak.Együtt fociznak,csapatjátékok vannak...
2012. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van az oviban, szenzációs ember, szenzációs pedagógus, a gyerekek imádják. :-)
2012. máj. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó dolog. Teljesen máshogy állnak dolgokhoz a férfiak, mint a nők (azt hiszem ebben egyetértünk :D), máshogy játszanak, máshogy beszélgetnek, magyaráznak el dolgokat.
2012. máj. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval a mai világba több ovópedagógus ( férfi ) kell ?
2012. máj. 2. 20:26
 7/8 claidheamohmor ***** válasza:
100%

Igen. Lehet, hogy jobban tartanak tőle a gyerekek, úgy értem, talán jobban tudnak fegyelmet tartani, ha arra van szükség. Ráférne a mai világra, igen. A húgoméknak is volt egy óvóbácsija, de rajta kívűl nem ismertem, csak nőket ebben a szakmában (és nekem is csak óvónénijeim voltak). Azt viszont tapasztaltam, hogy a férfi tanárainkkal nem mertünk annyit szívózni, mint a csajokkal, talán nem véletlen :D.

Szerintem te a mostanában (nem ebben a szakmában) hallott sok pedofilbotrány miatt estél gondolkodóba, igaz-e? :)

2012. máj. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
43%
Én úgy gondolom, hogy jó lenne. Egy férfi sokkal normálisabb mint egy nő. Mondom én mint nő. De tényleg így gondolom. Egy férfi teljesen másképp van mint egy nő. Nem a külsője a lényeg, meg nem akad fenn olyan dolgokon mint egy nő. Másképp látja a világot és ez szerintem nagyon jó a gyerekeknek. Sokkal nyitottabb is tud talán lenni, meg kevésbé kivételez mint egy nő. Szóval én örülnék ha férfi óvóbácsi lenne, vagy akár kisiskolába férfi lenne az osztályfőnök. Én örülnék neki.
2013. jún. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!