Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Most az mitől függ hogy az...

Most az mitől függ hogy az egyik gyerek már 2,5évesen mehet oviba a másik meg csak 3évesen?

Figyelt kérdés

Itt is sokat olvasom hogy valakinek a gyerekét már 2,5évesen felvették az oviba,vagy éppen azt mondták vigye bölcsibe. Én 2hete írattam be a lányomat,de azt mondták csak akkor mehet ha betöltötte a 3-at(márciusban).

Most akkor mi van? Nem 3év az alsó korhatár? Vagy ez óvodánként változó?



2012. szept. 6. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:

óvodától...

ahol így se tudják felvenni a 3 éveseket ott nyilvánvaló, hogy a 2,5 éveseket főleg.

ez szerintem leginkább pestre és a nagyvárosokra igaz.

van úgynevezett minicsoport ahova 2,5 éves kortól lehet vinni a piciket, a vidéki, kisebb ovik meg ezzel élnek mert pénzből működnek, így oda lehet menni ennyi idősen is ha már szobatiszta

2012. szept. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja a szobatisztaság az mindenképp feltétel? Azt hittem hogy akkor is felvesznek egy 2,5évest ha még pelenkás!
2012. szept. 7. 00:00
 3/9 anonim ***** válasza:
igen,a szobatisztaság feltétel.A lányom tavaly kezdte az ovit mini csoportosként,bár ő 3 évet betöltötte addigra.6 2,5 éves gyerek került a csoportjába.(Budapest)
2012. szept. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Furcsa, hogy Bp-en is van. Nálunk azért, mert nincs bölcsi, de dolgozni meg sajna kell.
2012. szept. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2 és fél éves kortól lehet jelentkezni, természetesen, ha szobatiszta. Ha van hely, fölveszik.


Nekem most épp ez a dilemmám, kb. annyi idős korában szeretnék visszamenni dolgozni, de nem tudom, hogy a bölcsibe, vagy az oviba jelentkezzek, mert nem tudom, hogy fogunk állni akkor a szobatisztasággal. Szívem szerint egyből az oviba vinném, hogy egy helyet szokjon meg.

2012. szept. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kislányom 2,5 éves, mindkét helyre jelentkeztem, oviba és bölcsibe is. Oviba csak márciustól mehetett volna ha felvették volna, de akkora a túljelentkezés, hogy eltanácsolták. Szerencsére bölcsibe felvették, így ezt az évet kihúzzuk, de nem biztos, hogy jövőre felveszik az oviba.

A szomszédunknál 3 kisgyerek van, a nagy ovis, de a középsőt már második éve nem veszik fel. Ő elmúlt 4 éves, és még mindig nincs helye:( A legkisebb annyi mint az én lányom, őt sem vették fel sehova.

Mifelénk katasztófális a helyzet e téren.

2012. szept. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elsősorban óvodafüggő, hogy van e hely.

Nekünk az oviban az első szülőin elmondták, hogy az új törvény szerint felvehető az a 2,5 éves gyerek, aki a felvétel idejétől számított fél éven belül betölti a 3. évét (ez így áll kb. a törvényben, felolvasta a teljes ide vonatkozó törvényrészt a vezető).

Feltétel még a szobatisztaság, de csak kezdéskor, tehát ha beiratkozáskor még nem az, az nem gond, csak őszre, vagyis kezdésre legyen szobatiszta.

2012. szept. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az előttem írók jól írják. Nálunk vidéken, (mivel nincs bölcsi) 2,5 éves kort be kell tölteni ovi kezdéskor és a szobatisztaság! Ez nem a kiscsoport, hanem mini csoport!
2012. szept. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Budapesti vagyok,nálunk ez abszolút protekció kérdése.Vannak a csoportunkba két és fél évesek is,ugyanakkor meg a három évesek közül sokat elutasítottak.Nálunk nagyon nagy a túljelentkezés és bizony az óvodának választani kell.Idén úgy hiszem a testvérek alapján választottak,majd minden beszoktatós gyerek kistestvér,köztük mi is.Így az óvodának,a szülőnek és elsősorban a kisgyereknek is könnyebb.
2012. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!