Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A Ti gyermeketek ovijában van...

A Ti gyermeketek ovijában van benti ruha? Ha nincs akkor hogy tudnak vigyázni a ruháikra a gyerkőcök?

Figyelt kérdés
Egyik oviban, ahová jelentkeztünk meglepően csinos ovisokat láttunk bent ebédszünetben. Az oviról mindent tudunk már pld. hogy kell majd pizsi, ha oda veszik fel, de benti ruháról semmit... Majd lesz tájékoztatás a felvetteknek, de addig is kíváncsi lennék, hogy hogy is van ez... :)
2013. máj. 30. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs. Abban vannak, amiben reggel viszi őket a szülő, általában melegítő, vagy rövidnadrág, kislányokon sokszor van harisnya-szoknya. A szekrényükben mindig van váltóruha, ha valamiért át kell öltöztetni, ami nekünk melegítőnadrág, póló.
2013. máj. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nincs benti ruha. Abban vannak egész nap, amiben a szülő beviszi oda. Váltóruha van, amit akkor adnak rá, ha véletlenül valami miatt cserélni kell a ruhát, ami rajta van. Benti cipő van külön. Tehát, ha bemennek az utcáról, udvarról, akkor bent a teremben, másik cipőt adnak rájuk. Legalább is, ahová a fiam fog járni őszre, ott így van.
2013. máj. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Abban van amiben viszem, csak váltóruha kell, ha koszos lesz legyen mibe átöltöztetni...
2013. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk van. Nem lenne jó, ha abban a ruhában játszanának bent, amiben az udvaron a homokban hemperegtek. Van, hogy az van rajtuk, amiben reggel mentek, de ilyenkor minimum egy udvari nadrágot átvesznek, ha kimennek. Én pl ma farmerban vittem a lányom, bent meg átvett egy melegítő nadrágot. Ha esetleg kimennek, visszaveszi a farmert. Nálunk szinte mindenki így csinálja. Borzasztóan tud kinézni az udvari nadrág. Nem lehet egész nap a saras, homokos cuccban.
2013. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Elképzelhető, hogy azok a szülők megengedhetik maguknak, hogy meglepően csinosan járassák a gyerekeiket az óvodába már!

Nálunk úgy van, hogy van benti nadrág, elég ha azt átváltjuk, van egy kinti udvari nadrág, és az amiben hozom- viszem.


Üdv két gyermekes Anyuka

2013. máj. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen hogy váltó ruha csinosan mennek reggel és koszosak lesznek estére :))) ez már csak így van:) Persze azért nem fetrengenek meg a koszban szándékosan de balesetek előfordulnak. Váltó ruha mindig kell bent legyen de nem öltöztetgetik őket reggel délután át a másik ruhába meg a szülőnek se annyira praktikus de lehet csak én gondolom így mert 3 kicsim van és elég macerás lenne ha még öltöztetni is kéne őket reggel és délután.
2013. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Az én lányaim is csinosan mennek. Engem amúgy is a hideg ráz a mackónadrág póló összeállítástól. Sosem volt a lányaimon melegítőnaci. Harisnya, leggings, szoknya vagy ruha. Sokat turizok, így fillérekből van csinos és különleges rucijuk, és nem sajnálom ha koszos lesz. Én otthon sem adok rájuk "játszós ruhát". Inkább fordítva működik nálunk. Van 2-3 váltás ami tényleg úgymond ünneplős, szebb darab, a többi meg nem gond ha koszos lesz.
2013. máj. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

enyém egész nap öltözik :)

beviszem, átvesszük a nadrágot-cipőt. bent vékony pamut nadrágban vannak és szandálban.

10kor mennek ki az udvarra, akkor átveszik a nadrágot, én azt hagyom bent amibe viszem, direkt úgy öltöztetem reggel, hogy koszos lehet, nem a legszebb, de nem is szakadt ruhába viszem (persze a benti is koszos lesz mert leeszi, heti 5-6 naci megy a szennyesbe).

bejönnek az udvarról akkor visszaveszik a benti nacit, ez délben van.

1kor átveszik a pizsit, 3kor kelnek, akkor visszaveszik a benti ruhát.

majd f4kor mennek ki az udvarra, akkor visszaveszik a kinti ruhát.

én kicsit sokallom, mondjuk nyilván ne menjenek ki a bentiben dagonyázni, de mondjuk a benti naciban aludhatnának is... szerintem. mondjuk az tény, hogy 3 évesen nem tudott öltözni a gyerekem, most 3,5 évesen meg bármit felvesz-levesz, már a cipzár is megy, jól begyakorolta :D

2013. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy bevisszük csiniben.

Benn átöltözik benti ruhába.

Ha kimennek átöltözik kinti játszósba. (nadrág, pulcsi jelenleg)

Visszamennek megint átöltözik bentibe.

Haza jön a reggeli csiniben, hozza hátiban a kintit és a bentit is mosásra.


Váltó ruha, tornadressz-tornacipő kell mindenkinek. (kisfiúknak tornaruha rövidgatyó-fehér póló)


Ahogy elnéztem majd minden gyerek így van, de a mi csoportunkban tuti. Már bölcsiben is így volt. A kislányom imád öltözni egyébként is. A kinti ruhája mondanom sem kell mindig "topis" és katasztrófális :)Jól érzi magát :D

2013. jún. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Természetesen váltócipő benti is van, pizsi is külön.
2013. jún. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!