Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiscsoport vagy vegyes csoport?

Kiscsoport vagy vegyes csoport?

Figyelt kérdés
Szeptembertől megy óvodába a kisfiam, és annyira tanácstalan vagyok még mindig a témában. Nektek mi a tapasztalatotok?
2013. ápr. 5. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
A vegyes csoport sokkal jobb a kiscsoportnál,anyukám óvónő nem tud róla negatívat mondani,hidd el nagyon jó óvónő,és nagyon tapasztalt.Tanulhatnak a nagyobbaktól,a nagyobbak segítik a kisebbeket lehet különböző feladatokat adni a különböző korosztálynak stb
2013. ápr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam korcsoportos oviscsoportba jár, és egy másodpercre sem bántuk meg, hogy nem vegyes csoportos lett. Olyan kicsi volt még, hogy a saját korosztálya éppen elég volt neki, nem voltak nagyobbak,akik már megszokták az ovit és kicsit vadabbak már.

Én ezt úgy írom, hogy nincs a vegyes csoportról semmilyen tapasztalatom.

2013. ápr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Enyém vegyescsoportba jár, én ezt szerettem volna, jobbnak tartom mint a kiscsoportot.

Én csak arra tudtam gondolni, hogy egyszerre szokik be 25 kis ordító 3 éves, és már rosszul voltam. Vagy egyszerre bénázik 25 ordító 3 éves a ruhákkal mielőtt mennek ki az udvarra. Vagy egyszerre ordít 25 kis 3 éves elalvás előtt.

Váááá ez nem jó szerintem.

Nagyon nagyon jónak tartom a vegyescsoportot. Nálunk nagyon jók az óvónénik, figyelnek arra, hogy a nagyok ne nyomják el a piciket, mindenkinek a megfelelő-korosztályának megfelelő-feladatokat adják.

Fontos hogy jó legyen az óvónő, elsősorban erről dönts! Találkozz vele, bízz meg benne, legyen neked kellőképpen szimpatikus. Ha ez megvan, utána jöhet a többi részletkérdés.

2013. ápr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

enyém vegyes csoportba jár. én féltem, hogy elnyomják a nagyok, nálunk 20 olyan gyerek van aki szeptemberbe megy suliba, a többi 6 meg 4-6 éves kor közötti. enyém meg 3 éves múlt januárban...


de végülis pozitívan alakult, nagyon felhúzták! nagyon sokat fejlődött a beszéde, a kiejtése is ezerszer szebb lett, bent a nagyok rászólnak, hogy nem értik, mondja másképp így rengeteg szinonimát megtanult, körbeír bármit :D


3 hónap alatt vagy 20 mondókát és legalább ennyi éneket tanult meg :) minden nap fél órát meéznek-mondókáznak-énekelnek, ő meg mint a szivacs... :)

rajzolni és társasozni is tanítják, értelme is észrevehetően javult.

a szárnyai alá vették :) segítik őt, ugye csak ő a kicsi, a következő kicsi is már 4 elmúlt, ráadásul ő 4 hónappal később kezdte.

de azt hiszem ez szerencse is, ha nem ilyen "vagány" kiskölök lenne, szerintem nem sikerült volna beilleszkednie.

a következő aggodalmam pedig az, hogy jövőre 20 3éves lesz a csoportban, a kicsikkel viszont nem jön jól ki, úgyhogy lehet majd jövőre átkerül olyan csoportba ahol vannak az ő korosztályából is csak idén nem volt hely, mivel évközis.


nem tudom mit vonsz le a kis regényemből, de szerintem inkább az óvónőket figyeld, fontosabb, kis barátot meg úgyis talán a huszonakárhány gyerek között

2013. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem vegyes csoportba járnak mindkét kisfiunk, mi próbáltuk azt ahol csak kicsik vannak együtt, nagyon nem jött be!!!! itt a nagyobbak segítik a kicsiket, itt nálunk volt 4 nagyobb kislány (ez nem volt gond mert velük nőtt fel szinte a játszótéren, vagyis ott sokat játszottak együtt) és velük 1-2 nap beszokott, míg az első oviba ahol reggel 25-en sírtak egyszerre ott nem. Ment a fiam hasa, reggelente hányt, 3 hónapig szokattam minden délelőtt (1-2 hét kivétel mikor beteg volt), ide most mehetett a tesó is hozzá, tehát nekem csak pozitív tapasztalatom van a vegyesről :)
2013. ápr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

22.48-as vagyok:


ja és ami a lényeg hogy nálunk a fiamat az eslő oviban megrángatta az ovónő és ráütött a hasára hogy ne ordíts már anyád után (ezt hallották mások is), pont nem voltam ott, mert akkor hagytam ott 3.nap reggel arra a 3 órára, és látta egy másik anyuka és ő is mondta meg a fiam is megmondta nagy nehezen. hát ezzel nekem betette a kaput, azt hittem hiába fogok váltani az sem lesz jó neki a rossz élmény után, de nem Hál Istennek meg az ovónőknek :)

2013. ápr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

Vegyes csoport!!!!!!!


Kis csoportba kezdtük, de nagyon nem volt, jó a picik egymással még nem játszanak csak egymás mellett, így nem is fejlődtek jól, sok még beszélni sem tudott egy szót sem, és majdnem mind pelenkás is volt. Sok volt a két és fél éves is, a háromévesek is visszafejlődtek. Átrakattuk vegyes csoportba és maximálisan elégedettek vagyunk, hihetetlen fejlődésen ment át a gyermekünk.

2013. ápr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam három évesen került oviba,előtte egy évig bölcsis volt.a csoport nagy része volt bölcsis.kiscsoportba jár.én nem adtam volna vegyesbe

meglepődve olvastam itt egy-két kommentet.hogy 25 gyerek egyszerre ordít.miért ordítanának?25 gyerek egyszerre szerencsétlenkedik az öltözőben.hát meg kell tanítani öltözni

nem beszél három évesen.akkor ott valami gond van,az enyém 1,5 évesen összetett mondatokban beszélt

pelenkás.az kizárt,az óvodai felvétel egyik feltétele a szobatisztaság

a fiam így is rengeteg dolgot tanul,hogy kiscsoportos.nagyon sokat önállósodott,ügyesedett

én a kiscsoportra szavazok

2013. ápr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt én sem tudom, állítólag nagyon ovónő függő. Nekünk a körzetes ovi vegyescsoportos, ahova szeretném hogy járjon, korcsoportos.

A körzetes oviba öcsém járt kb 20 évvel ezelőtt, anyukámnak nem jó tapasztalat volt: Amíg az iskola előkészítősök foglalkozások keretében az asztalnál ültek, a kicsik játszottak, autóztak. Öcsém persze már akkor is olyan volt, hogy ő minek üljön az asztalnál, mikor mások játszanak. Így nevelési tanácsadóba küldték suli előtt, hogy ő még nem tud figyelni. Persze a nevelésiben nem találtak semmi kivetnivalót....

Szóval én azt nem értem, hogy tudja megoldani a 2 ovónő, hogy 2 korcosztállyal foglalkozzon.

Ugyanakkor ebből kiindulva ha leülnek esetleg egy korosztállyal, akkor többet tudnak velük foglalkozni, mert nem 25-en, hanem csak 7-8-an vannak. Meg ha mennek kirándulni, ugye a picik még nem mehetnek (ezt csak hallottam, hogy 4 éves kor alatt nem viszik őket), akkor őket hova teszik?

Itt van mindjárt a beiratkozás, és még én sem vagyok meggyőzve... :(

2013. ápr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok sok hasznos választ, mindenkiéből tanultam most valamit. Igen, lehet abban valami, hogy elsősorban az óvónőket kellene szemügyre venni, és aki a legszimpatikusabb, azt választani. Még egyszer köszi Nektek!
2013. ápr. 6. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!