Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van itt rajtam kívűl olyan...

Van itt rajtam kívűl olyan szűlő, akinek a gyereke bôlcsibe jár és nem vették fel oviba (betöltötte a 3 évet, illetve nyáron tölti)? Mi a tervetek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 11. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mindenképpen írj fellebbezést, a neten találsz mintát, ha a googleba beírod, hogy óvodai fellebezés.


pl:


Tárgy: Felülbírálati kérelem, fellebbezés óvodai elutasítással kapcsolatosan


Gyermek neve: …………………………… (született: ………………………………)

Elutasítás száma: …………………………………


Anyja neve: ………………………………………

Lakcíme: ……………………………………………

Telefon: ……………………………………………



Tisztelt Jegyző Asszony/Úr!


20……… …………………………………-án/én kézhez vett óvodai felvételi kérelem elutasító határozata ellen felülbírálati kérelemmel fordulok Önhöz.


Hivatkozás: Egyéni érdeksérelem


Indokom:


20……… májusában felvételiztünk a körzeti óvodába …………………………………………… nevű gyermekemmel a 20………/………-es tanévre, de sajnos elutasítást kaptam.


Mivel a közelben nincs másik óvoda, a magánbölcsőde tarifája, bébiszitter napi díja számunkra igen magas, fizetni ezeket nem tudjuk, viszont a magas havi rezsi, a magas lakástörlesztő, illetveegyéb kiadások (autó törlesztő, napi megélhetés, ruházkodás) szükségessé teszik, hogy az édesapa mellett jómagam is munkába álljak. Munkahelyem biztosított, viszont a gyermek elhelyezését mihamarabb meg kell oldanom.


Ezért kérem, hogy amennyiben egy mód van rá, méltányossági alapon, a fenntartott, minimális számú férőhelyek közül egyet gyermekem részére biztosítani szíveskedjenek.


Bízva a kérelmem pozitív elbírálásban, tisztelettel:


Dátum: ……………………………………


Aláírás



vagy



Tisztelt Jegyző Asszony/Úr!


.... napján ..... sz. határozattal .... nevű (született ..., an.: .....) gyermekem ovódai felvételijét elutasították azzal az indokkal, hogy ........


Ezen döntés ellen fellebbezéssel kívánok élni, az alábbi indokok miatt:

1. anyagi okok miatt vissza kell mennem 2009.... napjától dolgoznom, szerencsémre volt munkáltatóm (vagy épp az új) alkalmaz is

a család összjövedelme ..... Ft (férjemé .... Ft, gyes ....Ft, családi pótlék .... Ft), melyből a lakás törlesztőrészlete ..... Ft, így havi szinten ..... Ft jut a megélhetésünkre, illetve a rezsire.

2. nagyszülők nincsenek/dolgoznak/távol vannak

3. ................................. (ide valami olyan személyeset írj, amiről nekem most nincs információm)

3. miért mindenképp azt az ovit akarod (mert a munkahelyedhez közel van, másik testvér is odajár, esetleg, hogy jókat hallottál a nevelési elveikről stb.)


Részemre kedvező döntésükben bízva, köszönettel:

2013. jún. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ma adtam fel a fellebbezést:( De azért köszönöm! Én is ezek alapjàn írtam meg:)
2013. jún. 11. 21:41
 3/11 anonim ***** válasza:

Úgy volt én is fellebbezek, de végül nem kellett. Bár az én fiam nem volt bölcsis.

Nekem azt mondta az óvoda vezetője, ha a jegyző pozitívan bírálja el a fellebbezést, akkor is azt az ovit ajánlja fel, ahol még van hely, tehát nem 100%, hogy abba az oviba mehet, amelyikbe szeretnéd. Nekem pl. azt mondták, hogy vagy a város másik végébe kellett volna vigyem, vagy a szomszéd falu óvodájában, mert ott vannak még üres helyek.

Végül nem fellebbeztem és mivel egy anya visszamondta a kislánya felvételét, mert külföldre költöznek, így az én fiamat tette be a helyére, mert én voltam az első anya, aki bement, hogy fellebbeznék. Ha fellebbezek, nem tudta volna berakni az üres helyre, mert akkor már a jegyzőnél a döntés.

2013. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én már úgy vagyok vele, hogy teljesen mindegy melyik oviba veszik fel a kerületben, csak vegyék fel. Őszintén szólva eszembe se jutott, hogy nem fogják felvenni, bölcsibe jár, mindketten dolgozunk....Nézem, hogy miket írnak a magánovik havidíjáról, hát nem semmi! Fogalmam sincs, hogy mi lesz:(
2013. jún. 12. 21:50
 5/11 Anya1 ***** válasza:

Bölcsis gyereket a körzetes óvoda nem küldhet tovább!!!

A választott az nem köteles felvenni viszont.


Más kérdés,hogy bőven túlmegy a pofátlanság és a képzelet határain ami megy az ovikban :(

2013. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is teljes nyugalommal vártam a kihírdetés napját. Születésem óta a kerületben lakunk, sőt még a dédszüleim építették a házat. Nagyon bosszant ez az egész!
2013. jún. 14. 23:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Kislányomat felveték a körzetesbe ,és bölcsis is volt ,körzetesbe nem veték fel ? Vagy a nem körzetesbe ? .
2013. jún. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
3 bölcsit jelöltem be. A körzetest is, úgy tudom, azt kötelező.
2013. jún. 15. 18:19
 9/11 A kérdező kommentje:
A körzetesbe se vették fel:(
2013. jún. 15. 18:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Most oviba vagy bölcsibe nem veték fel a lányodat ? Mert azt írod hogy bölcsibe nem veték fell .
2013. jún. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!