Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a véleményed az ilyen...

Mi a véleményed az ilyen óvónőről? Én látom rosszul?

Figyelt kérdés

Kislányom szeptemberben kezdi az ovit. Nem szerettem volna akörzetes oviba íratni,mert nem igazán hallottam jót róla, öregedő óvónénik, az udvaron alig van játék, a személyes látogatás során az oviban újabb kételyeim támadtak. Elmondtam egy barátnőmnek. Bár ne tettem volna. Utólag derült ki,hogy ő mindennek nevezhető csak barátnak nem. Délben beszltünk,és én már az oviból egy dadustól 4kor hallottam vissza,hogy a barátnőm mindent visszamondott a leendő óvónéninek, csak kicsit feltúrbozva a történetet. Mivel óvónéni számát nem tudtam egy közösségi oldalom ismerősöm, elmodntam neki,hogy sajnálom ami történt, de én vele is megbeszéltem az aggályaimat, arról nem tehetek,hogy a falu felnagyja. Már a válszán éreztem,hogy valami nem oké.

Ma összefutottunk,és épp bólintott majd el is fordította a fejét köszönés helyett.


Most tényleg én vagyok az értetlen, de eg yóvónéni felülhet a helyi pletykáknak? Hogy fog így odajárni a gyermekem? MErt ma neki sem volt hajlandó köszönni :( Folyamatban van,hogy próbáljam áthelyeztetni másik oviba, de nem garantált a siker :(


Nagyon fel vagyok háborodva,hogy emberek rosszindulatán múlnak a kislányom ovis évei. MErt képtelen fékezni a nyelvét, és így érzi jól magát :(


2013. júl. 20. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Szegény gyerek! Pont, hogy ezt tanítják -elvileg- (normálisabbaknak természetes), hogy a szülő-pedagógus közti problémát nem a gyereken kéne levezetni...
2013. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem azért nem ilyen egyszerű.

"az udvaron alig van játék"

Erről pedig miért az óvónők tehetnek? Most erre mit mondhatna. Igen anyuka kevés pénze van az ovinak, megadhatóm az ovi számlaszámát ahova utalhat pénzt.

Neked sem esne jól ha a hátad mögött azért szidnának mert nem fiatal pályakezdő munkavállaló vagy, egy nem túlfejlett munkahelyen.

2013. júl. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem csak az a baj,mert kevés a játék. Hanem mert semmi aktivitás nincs az óvónők részéől, egész évben egy ünnepség, a farsang, ezen kívül semmi :(

Nem tartanak kötelező foglalkozást, ha van kedve a gyereknek csinálja ha nincs akkor nem.

És én elmondtam a véleményem az óvónéninek is,hogy nekem bizon ha rá van hagyva a lányomra,hogy játszik vagy mondókázik, bizony az előbbit fogja váalsztani. Más ovikban is vannak idősebbek mégis mennek kirándulni, vannak programok, és nem az van,hogy minden gyerek azt csinál amit akar. Mert akkor ez véleméynem szerint csak gyermekmegőrző :( És ők tenni sem akarnak ellene,maga az ovivezető mondta,hogy ő belefáradt,hogy pályázatokat írjanak és azzal nyerjen pénzt, olyan az ovi amilyen így kell szeretni:(

2013. júl. 20. 14:15
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért az óvónőt megértem. Attól mert neked nem felel meg az óvoda udvara és nem fiatal az óvónő, lehet a gyereked imádni fogja. Nem pletyka volt, mert igaz. Az, hogy elmondták nem volt szép, de ha ismered az óvónőt talán neki kellett volna a kételyeidet elmondani.
2013. júl. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem akartam itt nagyon belemenni.

De személyesen elmondtam,hogy nekem egyelőre nem tetszik a vegyes csoport, sok a roma is, verekedősek, közöségi pénzbe nem szállnak be... stb.. lopnak, de ők nem tudnak vele mit csinálni. Oké,megértem.

Ráadásul idáig úgy néz ki,hogy 10 fővel indul a csoport, és a lányom az egyedüli kislány :(


A barátnőtől ezek a szavk hangzottak vissza: alulképzett, láblógatós óvónők, akik csak kávézni járnak be--és én bizony nem ezt mondtam

2013. júl. 20. 14:22
 6/13 anonim ***** válasza:

Bocs de erről most ki tehet?

Csak is te mert ilyen barátnőd van. Nem kell elmondani neki ilyeneket.

Én őszintén megmondom, fülemet farkamat behúzva elmondanám az óvónőnek, hogy ez egy nagy tévedés volt és elnézet kérek.

2013. júl. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

4. vagyok.


Kislányom is most kezdi a kiscsoportot szeptemberbe és nekem sem tetszik a körzetes ovi ahová felvették. De, örülök, hogy felvették és bízom benne, hogy jó lesz. A gyereknek nem biztos, hogy az az ovi fog tetszeni, ami neked. Ha nem tetszik az állami ovi, vidd magánba, azt te választhatod ki. De ott sem biztos, hogy olyan gyerekek lesznek, akiket te szeretnéd, és olyan eloszlásban.

2013. júl. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Még nem is járt oda a gyermeked, csak pletykákból tudod az infót, úgy mint most az Ovónéni ahogy vissza hallotta az általad mondottakat.
2013. júl. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Na, egy nagy tanúság van. Barátnőnek őszintén elmondani bármit is. Soha. Sajnos ezt nekem is meg kellett tanulnom. Tudod kinek mesélem el a véleményemet? Anyának, a páromnak, anyósomnak és senki másnak. Mert olyan hogy barátnő, olyan nem létezik. Aki meg azt mondja, hogy ő nem mondja el. Na, azokból folyik ki legjobban. Mindenki pletykál.


Egy dolog viszont fontos, most annak kell örülni, hogy valahová felvették a gyereket.

2013. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A törvény szerint az oviban nem lehet kötelező foglakozás, maximum nagycsoportban. Az óvónőnek motiválnia kell a gyerekeket, hogy részt vegyenek a foglakozásokon.


A főiskolán már 10 évvel ezelőtt is elrettentő példa volt, hogy "Na gyerekek mindenki üljön le az asztalhoz, énekfoglakozás következik. Mindenki énekelje utánam".


Legjobb, és leghatásosabb fejlesztés a játék a 3-6-7 éves gyerekek számára. Egy jó pedagógus játék által, játékosan tudja legjobban fejleszteni a gyereket, úgy hogy a kicsi nem is veszi észre, hogy tanul.


Úgy gondolom, hogy beszélj négyszemközt az óvónővel. Mi is azt szoktuk mondani, hogy ha probléma van velünk, vagy az óvodával, beszéljék meg, ne úgy halljuk vissza, mert az mindenkinek kellemetlen. S lehet elferdített tény is-mint a Te esetedben.

2013. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!