Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Évente 5 nevelésmentes nap...

Évente 5 nevelésmentes nap van az óvodában. Ezekre a napokra kellene biztosítani ügyeletet, ha van rá szülői igény?

Figyelt kérdés

#óvoda #nevelésmentes nap
2013. aug. 6. 15:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van ügyelet ilyenkor.
2013. aug. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell biztosítani, de másik oviban tudják megoldani, mert ugye ilyenkor mennek továbbképzésre - tehát nincs az oviban senki.
2013. aug. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is biztosítanak ügyeletet, de másik oviban.
2013. aug. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nálunk ilyenkor a város összes ovijában nevelésmentes napot hirdetnek, és ki van írva, hogy a gyerekek elhelyezéséről a szülőknek kell gondoskodni. Elég érdekes, ha a szülőnek elfogy a szabadsága... Jó lenne tudni, hogy van-e rá valamilyen törvényi szabályozás.
2013. aug. 6. 18:21
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

nálunk sincs ügyelet, úgy van ahogy nálatok, ráadásul iskola sincs. azt mondják azért szólnak jó előre, hogy megoldjuk... ha mást nem, a kis barát szüleit kérjük meg, fogjunk össze 4-5-en és váltsuk egymást ebben a pár alkalomban.

szerintem nem kötelező ekkora biztosítani, de érdekel a válasz engem is

2013. aug. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
a mi ovinkban ahol dajka vagyok, felmérik hogy valaki kéri-e, a gyermek elhelyezését. Ha kérik, akkor mi dajkák vagyunk a gyerekekkel.
2013. aug. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem tudod, hogy ez kötelező-e, vagy csak a ti ovitokban ilyen rendesek?
2013. aug. 7. 15:51
 8/15 anonim ***** válasza:

Sajnos dajka -hivatalosan- nem vigyázhat a gyerekekre, csak pedagógus. (Tehát rendesek, de nem törvényesek.)


Ha nem tudod sehogy se megoldani , én is a többi szülővel való összefogást ajánlanám.

2013. aug. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Dajka vagyok. Hivatalosan nem vigyázhatunk rájuk így van. DE igazgatói engedéllyel igen. (az óvodák igazgatójának engedélyével). Ez nálunk már évek óta így van. Ezt a szülők is tudják, és bíznak bennünk. Még sosem volt ebből reklamáció, hogy nincs velük szakképzett pedagógus. Élnek is a lehetőséggel.

Mellesleg miért vagyunk mi különbek, mint egy másik szülő.?

2013. aug. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Bocsánat: ezek szerint félreérthető voltam:

Természetesen KÉPESEK a dajka nénik vigyázni a gyerekekre. Nagyra tartom, BECSÜLÖM őket! Nagyon összetett és nagyon nehéz munkát végeznek!

(Azt nem tudom, hogy a vezető adhat e -hivatalosan- ilyen engedélyt, de emberséges dolognak tartom, hogyha ad (csak le ne bukjon...)

Csak azért írtam a szülők egymás közötti segítségnyújtását, mert abba nem szólhat bele semmilyen törvény, és nem azért , mert jobbak/rosszabbak lennének, mint a dajka nénik felügyelete.

2013. aug. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!