Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan vezetitek be a gyereket...

Hogyan vezetitek be a gyereketeknek, hogy óvodába megy? Azonkívül, hogy ott jókat fog játszani és lesznek még gyerekek mivel lehet kedvet csinálni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 15. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Janikovszky Évának van egy nagyon jó könyve: Már óvodás vagyok. Kivettem a könyvtárból, azóta ez a téma. Nagyon jó, a gyerekek szintjén ír le egy-egy történést az óviból.

Barátnőm óvonő, ő ajánlotta, szerinte életszerű.

De Bogyó és Babócában is van ovis rész, meg Anna és Petiben, de a fent említett sokkal részletesebb és kisgyerek számára érdekes!!

Amúgy meg sokat sétálunk az ovi felé, mindig megbeszéljük, hogy ott milyen szuper dolgok vannak, amik itthon nincsenek. (kis méretű wc, a kertben csúszda stb..) Egyenlőre úgy tűnik várja az ovikezdést, de én izgulok mert elég anyás. Nagyon remélem, hogy viszonylag simán megy majd a beszokás.

2013. aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én elmeséltem neki, hogy milyen volt, amikor én jártam óvodába. Miket csináltam ott, mennyire szerettem (egyébként tényleg szerettem, így nem hazudtam), hogy telt egy nap stb. Mikor jöttek értem a szüleim. És mindent részletesen elmeséltem. Kérdezgetett is, érdekelte a téma mindig.


Annyira jól sikerült, hogy amikor először vittem, kereste a sárga gumi kacsákat, mert azt hitte, náluk is lesznek. Hát nem voltak... :)

2013. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
sehogy járt már bölcsibe ,amúgy meg voltunk nyílt napon az óvodába ahová járni fog majd ,tetszet neki .
2013. aug. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!