Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha 3 éves kortól kötelező az...

Ha 3 éves kortól kötelező az ovi, akkor mikortól mehetnek jövőre az április-májusi gyerekek?

Figyelt kérdés
Vagy amelyik gyerek szeptember végi,az mehet elsejétől,vagy csak jövő szeptember elsejétől?Mert csak akkor töltötte be a 3 évet?Már nem értem,hogy is van ez.Elvileg be kell töltenie a 3 évet.De akkor becsatlakozik az év eleji gyerek a többiekhez,és csak 2-3 hónapot jár kiscsoportba?A szeptember végi,október eleji meg egy hónapos késéssel csatlakozik,vagy csak köv. szeptembertől fog járni?Valaki tudja,hogy is van ez pontosan?
2013. júl. 16. 16:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

Ha 2014. tavasszal tölti a gyerek a 3. évét, akkor 2014 szeptemberében kezdheti az ovit, mivel jövő tavasszal van a beíratás a 2014-2015 nevelési évre. Ha idén tavasszal nem lett az a gyerek beíratva, aki csak jövő tavasszal tölti a 3-at, akkor nem kezdhet pl. áprilisban, hiába tölti be a 3-at, csak szeptemberben.

Ha a gyerek pl. 2014. szeptember 29-én tölti a 3-at, akkor ugyanúgy be kell íratni 2014 tavasszal, de csak 2014 szeptember 29-én mehet oviba első nap, ugyanígy az októberi, novemberi, decemberi gyerekek is. Tehát igen, a szeptemberi vagy októberi gyerekek 1-2 hónap késéssel kezdik az ovit.

2013. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Akkor szept.1-dec 31-i gyerekek csatlakozhatnak,a január 1 utániak nem?Óóóó.Akkor hova lehet "tenni" a tavaszi gyereket szeptemberig,vagyis legalább fél-háromnegyed évig,amíg anyuka dolgozik?Van valami megoldás,ha a nagymamák aktív dolgozók,vagy 600 km-re laknak?

2013. júl. 16. 16:42
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Ha anya-apa dolgozik, 2,5 evesen fel kell, hogy vegye az ovi. Torvenyi eloiras, en fiam is igy kezdte szept-ben tavaly 2,5 evesen (sajnos, en nagyon nem akartam). Ovifuggo, hogy aprilisban kezdheti-e, nem nagyon szeretik, mert jon a nyar, a legtobb helyen osszevont csoportok vannak akkor, beszoktatas alatt nem szerencses.
2013. júl. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az óvoda törvényileg 3 évesen veszi fel a gyereket. 2,5 éves gyereket bölcsődében kell elhelyezni.

Persze néhány ovi felveszi a 2,5 éves gyereket, ha kevés gyerekük van.

2013. júl. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

3-mas, rosszul tudod, 5 éves (ill. 2014-től 3 éves) kor előtt egyáltalán nem kötelessége az ovinak felvenni a gyereket, nem hogy 2,5 évesen, és ez független attól, hogy dolgoznak-e a szülők. Sajnos személyesen érintett is vagyok ebben a témában, a mi városunkban kicsit kevesebb mint feleannyi ovis férőhely van, mint 3-6 éves gyerek, és rengeteg dolgozó szülő gyerekét utasították el.

Hogy mikor kezdhetik az ovit a tavaszi gyerekek, az nagyon változó. Nálunk ez úgy néz ki, hogy szept. 1-én kezdhetnek azok, akik már betöltötték a 3-mat, és decemberig csatlakozhatnak azok, akik időközben lesznek 3 évesek. Januártól nem vesznek fel újakat, akik akkor születtek, csak a következő szeptemberben mehetnek.

2013. júl. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
Ha adott év dec 31-ig betölti a 3 évet,akkor adott év szeptemberében elkezdheti az ovit. Ezért őket már májusban be lehet iratni. De nálunk pl kezdheti köv. év januárjában is,de akkor is előző évben be kell iratni. Ez nem olyan szigorú rend, hogy csak aki betöltötte az járhat óvodába. Ha pl jövő januárban lesz 3 éves,akkor jövő májusban kell beiratni és szeptemberben kezdheti az ovit. Ritka,hogy évközben is bármikor felveszik,de ha sürgős,akkor meg lehet próbálni,hogy soron kivül,mihelyst betölti a 3-at,megpróbálod beiratni. Ha van hely,akkor felvehetik és közben is.
2013. júl. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Abban az oviban, ahova a fiam fog járni szeptembertől, csak akkor kezdhet a gyerek, ha betöltötte a 3-at. A fiam idén áprilisban töltötte a 3-at és beíratkozáskor az óvodavezető külön kihangsúlyozta, hogy akkor is csak szeptemberben kezdhet, hiába töltötte be a 3-at áprilisban.
2013. júl. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
20%

az elmúlt napokban olvastam itt az oldalon ezt a dec. 31-ig betölti a 3 évet dolgot.


ezt honnan szedtétek??? ez egy akkora hülyeség, itt kitalálta egy unatkozó, buta anya és terjeng :D

én oviban dolgozom, akkor kezdik a gyerekek az ovit amikor betöltik a 3 évet. kivétel a nyáriak, ők csak szeptemberben kezdenek, mert ügyelet alatt nincs beszoktatás.

de április, májusi, júniusi gyerekek is kezdenek a szülinapjuk utáni napon.

tényleg nem értem ezt a decemberi dolgot, hogy ki találta ki és miért hiszitek el és írjátok még ti is :)

2013. júl. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor áruld már el, hogy az én gyerekem miért nem kezdhetett tavasszal, mikor áprilisban betöltötte a 3. évét?
2013. júl. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

mert tavaly kellett volna beíratni ahhoz, hogy idén ápr.-ban kezdjen?

vagy helyhiány van?

biztos van oka, de nem az, hogy decemberig be kell tölteni 3-t, ilyen nincs. maximum túl sok a gyerek, kevés a férőhely és valami alapján szórni kell, de attól még az ő rostájuk nem törvény és nem általános.

nálunk pl. csak azok járhatnak oviba 5 éves kor alatt, akinek mindkét szülője dolgozik.

2013. júl. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!