Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor kell elkezdeni Óvodát...

Mikor kell elkezdeni Óvodát keresni?

Figyelt kérdés
Lányom még csak jövő év márciusában lesz 2 éves.Tudom még pici, de nem tudom, hogy hogyan van ez.Mennyivel előtte kell ovit keresni és hova kell íratni? Van ilyen, hogy ahova tartozunk?
2013. aug. 24. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
bőven ráérsz még keresni neki óvit ,van körzetes óvi oda felveszik mindenképp ,szoktak lenni nyílt napok az óvikban oda is elmehetsz megnézni .
2013. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amíg 3 éves lesz, még sok minden történhet, költözés, stb., így konkrétan én még nem nézelődnék. Az Önkormányzatnál van lista, hogy melyik utcák melyik óvodához tartoznak, de nem tudom mi van akkor, ha egyszerűen több gyerek jelentkezik, mint amennyi hely van. Egy dolog, hogy elvileg kötelező felvenniük, de a létszámot sem haladhatják meg. Egyébként ez is úgy szokott alakulni, hogy hiába tartozik egy körzethez x kisgyerek, nem mindenki megy a körzete szerint tartozó ovihoz, mert a szülőnek másik óvoda szimpatikus, vagy éppen az a fontos, hogy a munkahelyhez essen közel. A lényeg, hogy minden évben tavasszal vannak a nyílt napok, mert az óvodai felvétel májusban szokott lenni, de természetesen év közbeni felvétel is folyamatos, ha valaki úgy tölti a 3. életévét.

Ha lesz addigra kistesó, akkor választhatsz is, hogy megvárod a szeptembert, amikor a lányod már 3,5 éves lesz, vagy beíratod márciusban 3 évesen.


Ha márciusban kezdi az ovit, akkor én 3-4 hónappal a kezdés előtt elkezdenék körülnézni, telefonon időpontot kérni ovilátogatásra. Még nem vagy elkésve semmivel.

2013. aug. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.:)
2013. aug. 25. 16:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha 1,5 év múlva márciusban kezdi az ovit akkor nem elég előtte 3-4 hónappal elkezdeni érdeklődni, mivel a jövő tanévaben kezdi az ovit a lányod, amire most tavasszal kell jelentkeznetek, tehát 2014 tavaszán kell ovit választanotok.
2013. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!