Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy érdemes elkezdeni állást...

Hogy érdemes elkezdeni állást keresni? Ti hogy tudtatok elhelyezkedni? Mi ciki egy önéletrajzban, mire figyeljek oda? Ötleteket, tapasztalatokat, jó tanácsokat ha írnátok/nak megköszönném.

Figyelt kérdés
Most végeztem. Most kezdenék majd ténylegesen is munkát keresni, ezért lennék nálam tapasztaltabbak "módszereire" kíváncsi. Eddig úgy tervezem hogy álláshirdetéseket nézek, mikor már a tényleges diploma is a kezembe lesz (nem jött még meg a nyelvvizsgám, de megvan az is) akkor pedig beviszem pár helyre az önéletrajzom. Nem tudom ez jó ötlet e. Volt aki azt mondta hogy ciki. Meg ha oda is megyek mit mondjak? Egyébként bele lehet ebbe jönni idővel? Van valamilyen könyv vagy hasonló amiben összefoglalják mi is kell egy ténylegesen jó önéletrajzba, motivációs levélbe, hogy kell viselkedni egy állásinterjún? Bocsánat ha kicsit hosszú lett. Lehet kicsit hülye a kérdés is de még tapasztalatlan vagyok. Eddig csak diákmunkáim voltak. Ezeket érdemes beleírnom legalább nagy vonalakban attól függetlenül hogy nem kötődnek a végzettségemhez?
2013. jan. 5. 11:45
 1/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Attól függ milyen munkát szeretnél végezni, milyen területen. Saját tapasztalatomból is tudom, hogy az elején ember gyakran nehézséggel jár.

Sok olyan weboldal létezik, ahol segítenek és hasznos információk adnak önéletrajz vagy interjú kapcsán.

Néhány példa ezen a linken található: [link]

[link]

Az elején sokszor utasítják el, de bátran próbálj tovább, ne szomorkodj, szintén a sikeretlen interjún olyan tapasztalokat szerezhetsz, ami a további munka keresés folyamatában használhatsz ki.

Sok szerencsét és sok sikert a további keresésben!


(Remélem érthetően fogalmaztam és sok nyelvi hibát nem követettem el, hiszen nem magyar anyanyelvű vagyok)

2013. jan. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki. Manapság minden értelmes munkáltató tudja, hogy nehézkesebb már az álláskeresés. Mondd azt, hogy munkát keresel. :)


Ne csak akkor állj neki, ha megvan a tényleges diploma is. Már most kezdd el a keresést.


Jó cikkek a témában: allasom.blog.hu - Elég átfogó, én szeretem.

2013. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vidd be pár helyre nyugodtan, erősíti az önbizalmad, veszteni nem tudsz vele. Egy A4-es lapra férjen rá, legyen rendezett. Kezdődjön a munkatapasztalataiddal, aztán a suli, végül az egyéb. Fordított időrendi sorrend, tehát legkésőbbi legyen legfelül. Ennyi, a többi szerintem hókuszpókusz, ha rakodómunkás voltál írd bele azt, kár szépíteni, esetleg át lehet fogalmazni úgy hogy illeszkedjen a többi rész stílusához.

És írd bele a diákmunkát! Ha másra nem, arra jó hogy lássák már dolgoztál egyáltalán.

2013. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már végeztem, tényleg csak a papírozás miatt csúszom picit. Már pár hónapja nézelődöm de megpályázni nem mertem semmit, hiszen nincs papír a kezembe címszó alatt. Hát munkatapasztalatom is a diákmunkákon kívül a szakmai gyakorlat. Csak félek hogy kinevetnek, leégetem magam vagy hasonlók. Amúgy is izgulós vagyok és néha olyan hülyén is bagadozok ilyenkor, nem is beszélve az egyéb rosszullétekről :S Önéletrajz miatt is félek hogy hülyének néznek annyi hiba lesz benne vagy hasonlók:S
2013. jan. 5. 18:20
 5/7 anonim válasza:

Tényleg ne félj! Én is izgulós vagyok, mindig reszket az egész testem amikor interjúra megyek vagy vizsgázok, tehát értem miről beszélsz. De ha csak egyszer át mersz lépni ez a határ, minden könnyebben fog menni és egyre erősebbnek és magabiztosabbnak fogsz érezni magát. Valahogy indulnod kell,nem fognak röhögni rajtad, hiszen "senki sem tökéletes,a napnak is megvannak a maga foltjai"

Ha esetleg valaki nem lesz kedves, ne törödj vele, sajna olyanok is vannak.

2013. jan. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Ilyen embereket egyből kiszúrom, és fel sem veszem őket. Mert csak a munkát is elszerencsétlenkedik.
2013. jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó igazad van. Nagyon izgulós vagyok és mindent átnézek 2-szer :S de sok olyat ismerek aki magabiztos, nagyszájúnak mondható. Egyből fel is veszik mert el tudja adni magát aztán 1 hónapra rá kirúgják, mert annyit sem tud megtanulni hogy hogyan kell kezelni a fénymásolót. De vezetők között is vannak ilyenek. De gondolom ezt, aki régebb óta csinálja kiszűri. Hát, remélem egy pár interjú után belejövök a dologba. De ha már írt, mit tudna nekem tanácsolni? Ön milyen alkalmazottakat keres? Mi az, ami pl. az önéletrajzomba nagy hiba lehet, vagy mi az, ami után áthúzzák a lapomat állásinterjún?
2013. jan. 6. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!