Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Volt akinek annyira szorongott...

Volt akinek annyira szorongott az ovitól a gyereke, hogy hányt?

Figyelt kérdés

Hosszú vakáció után most ment ismét bölcsibe, jövő héttől pedig kezdődik az ovi. Bölcsis beszoktatásnál is sokszor hányt vagy útközben, vagy ott. Ma is visszatelefonáltak, hogy hányt, menjek érte. Semmi baja, csak izgul, szorong, mert amint meglátott fülig ért a szája.


Az ovi nem ismeretlen számára, a tesója is odajár, minden nap együtt mentünk érte, de mégis fél.


Egyébként meg egy vagány, eleven gyerek, csak az elválás megy nehezen:( Mi lesz így, félek, hogy nem tolerálják az oviban..., nekem meg dolgozni kell.


2013. aug. 26. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Az óvodának a gyerek érdekeit kell nézni. Azt írtad, hogy most ment vissza a bölcsibe, utána mentek az oviba. Akkor csak most jön a beszoktatás. Ha nálatok is folyamatos a beszoktatás, akkor erre majd egy hetet rá kell szánni, hogy megszokja az új környezetet.

Volt olyan a csoportomban, aki hányt, mert annyira felizgatta magát. Ez idővel elmúlt nála.

Fontos, hogy határozott legyél, ha már vége a beszoktatásnak. Integess neki az ablakból, és menjél dolgozni. Nem szabad visszamenni, hogy még egy puszi, még egy ölelés...stb. Ezzel nem segítesz neki, sok ilyet láttam már. Beszéljétek meg, hogy mikor és ki megy érte, hogy fel tudjon rá készülni. (Pl.: Alvás után még lesz egy kis időd játszani, aztán jövök érted.)

A hányás miatt, muszáj értesíteni a szülőt, mert mi nem dönthetjük el, hogy az izgalom miatt hányt a kicsi, vagy valamilyen betegség van kialakulóban.

Beszélgess esetleg az óvónénikkel, hogy mit tanácsolnak, hogyan segítsd a gyerkőcöt a beszokásban. Vigyetek be kedvenc játékot esetleg.

2013. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sokszor átgondoltam már mindent. A határozottsággal részemről nincs baj, ezt talán ő is érzi. Én csak attól tartok, mi van, ha tényleg hány izgalmában, és az óvoda így nem fogadja. Az óvónőknek már mondtam, ismerkedő napon voltunk, tetszik neki, beszélgetett az óvónénikkel, akik nagyon aranyosak. De ott maradni nem akar:(

AZ a baj, hogy nem sírja ki magát, mint más gyerekek, hanem visszafojtja, és szerintem az idegesség rámegy a gyomrára (én is ilyen vagyok).

2013. aug. 28. 15:06
 3/3 anonim ***** válasza:
szegénykém..bocsi, nem tudok érdemben írni, de nem lehet vhogy rávenni, hogy inkább sírjon?? Húú, hányni annyira kimerítő, nagyon rossz lehet neki..
2013. aug. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!