Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Létezik itt olyan anyuka,...

Létezik itt olyan anyuka, akinek 1 éves korában szobatiszta volt a gyereke? És akinek még 3 évesen nem az, azt pszichológushoz kellene vinnie?

Figyelt kérdés

Valaki azt mondta nekem, hogy az ő gyereke egyéves korában szobatiszta lett. A mi kisfiunk két hónap múlva 3 éves lesz, és még nem az; és azt mondta, hogy szerinte forduljunk szakemberhez, mert ez nem normális.


Van egy 10 hónapos kisöccse a fiunknak, és szerintünk ezért vannak a szobatisztaságal problémák, de erőltetni meg nem akarjuk. Már vannak eredmények, szól, ha pisilni vagy kakilni kell, de csak csak pelenkába megy neki, ilyenkor ráadunk egy pelenkát. Bár néha ebből is visszaesik, és olyankor bepisil az alsónadrágba és nem szól, de mivel egy-két hete visszatartotta sokáig inkább a vizeletét, még inkább jobban örülünk annak, ha bepisil, mintha tartogatja.


2013. aug. 25. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem, nem.
2013. aug. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Nem hiszem, hogy van ilyen, max az anyuka egrecíroztatja a gyereket naphosszat, és ezért néha besikerül neki a bilibe, amit okos anyuci szobatisztaságként könyvel el. Inkább öt kéne szakemberhez vinni.

A kisgyerek akkor válik szobatisztává, ha megérik rá, ki elöbb, ki késöbb. Kistesó születésekor sokszor vissza is esnek, ez teljesen normális reakció.

Eröltetni nem szabad, mert annál rosszabb, ha minden akörül forog.

2013. aug. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
anyu szerint egy évesen szobatiszta voltam. csak arról feledkezik meg, h. minden éjjel felkeltett pisilni, illetve, biliről néztem a mesét... az idő mindent megszépít, no meg régen mást jelentett a szobatisztaság. vagyis azt nem vették figyelembe, h. nem a gyerek szólt, (pláne nem egy évesen )h. pisilni kell, hanem anyuka minden órában bilire ültette. a balesetekre meg ár haloványan sem emlékeznek.
2013. aug. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Jaja, anyum elbeszélése szerint én is "szobatiszta" voltam egyévesen. Aztán kiderült, hogy ez abból állt, hogy órákig elüldögéltem a bilin (nyugis kislány voltam, nem okozott nehézséget), így értelemszerűen olykor beletaláltam... Ez nem szobatisztaság.

Mivel a Te kisfiad láthatóan képes az anyagcseréjét kontrollálni, ettől már csak egy kis lépés a valódi szobatisztaság, úgyhogy én a helyedben nem izgulnék. Azt egyetlen kérdés, hogy megy-e oviba, mert ott nem fogják pelenkázni.

2013. aug. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Egyáltalán nem kivételes dolog, hogy a 3 évesed még nem szobatiszta. És nem kell emiatt pszichológushoz vinni. Megint egy szuperanyuka (az 1 éves szülője), aki mindent jobban tud.... Ha már tudja tartani, akkor nem vagytok messze a szobatisztaságtól. Felesleges erőltetni.
2013. aug. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Nem 1 éves korban, de azért 3 évnél előbb el lehetett volna kezdeni rászoktatni... Gyereke válogatja, kit hogyan lehet rászoktatni, ha megy, akkor minél többször meg kell vele beszélni, hogy ezt bizony így kell, így csinálja apa és anya is, esetleg valami játékot kitalálni, vagy megjutalmazni érte. A kistesó problémát talán még előnnyé is lehet változtatni, elmagyarázni a nagyobbiknak, hogy bizony az öcsike még kicsi, és azért kell neki pelus, de ő már ügyes nagyfiú, megmutathatja a picinek, milyen ügyesen bilizik, és hogy kell majd, ha öcsi is olyan nagy lesz.

Akárhogy is, ez a szülő feladata, nem pszichológusé. Ő nem fogja tudni bilire ültetni, máshogy meg nem fog menni.

2013. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Persze, már próbáljuk egy ideje.


Amúgy 0 éves korától mindig előtte is megyünk vécére, mert egybe van a WC a fürdőszobával.


A kistesó-ügy meg: hiába mondogatjuk, hogy ő már nagyfiú, néha bejön neki, de sokszor meg épp ragaszkodik hozzá, hogy ő is kisbaba még. Pont innen fúj a szél :-(

Pedig annyira figyeltünk arra, hogy ne viselje meg a kistestvér érkezése; óriási figyelmet fordítunk őrá, sokat megyek vele külön programokra, sokszor lehet velem kettesben, sokat szeretgetem, simogatom is.

2013. szept. 3. 00:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi akkor kezdtük el leszoktatni a pelusról, amikor már megszokta, hogy van nála egy kisebb. Eleinte kapott cukrot (itthon nem kap cukorkát, szóval neki ez nagy jutalom volt) ha sikerült pisilnie a bilibe. Tudom ezt sokan nem díjazzák, de nálunk bevált. Kb 3 napig szólt arról, hogy na akkor most sikerült és kapott cukrot. Utána már csak pisilt és már nem is kérte a cukorkát. Ami még jó volt nálunk a wc szűkítő. Akkor úgy csinálhatta mint mi (na meg a unokatesója akit mindenben utánzott) még wc papír is volt utána és persze Ő húzhatta le a wc-t. Valahogy Ő nem foglalkozott azzal, hogy a húga hova végzi a dolgát nem kérdezte hogy Ő mért a pelusba. Elfogadta, hogy neki már nem a pelusba kell.

Ja amúgy én is azok közé tartozok akik még szinte menni sem tudtak, de már szobatiszták voltak :) minden evést a bilin végeztem és játszani is volt hogy azon ülve játszottam. Na ez nem szobatisztaság. Sok sikert és kitartást menni fog a fiadnak is ne félj. :)

2013. szept. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bírom az ilyen " rá kell szoktatni" okoskodásokat - mégis hogyan? az nem szobatisztaság ha naponta órákig a bilire kényszerítjük a gyereket! Ha egyszer még nem érett rá, csinálhatunk bármit, nem rajtunk múlik!
2013. szept. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nálunk egy az egyben ugyanez a helyzet. 2 éves volt a nagyobbik fiam, mikor megszületett a kistestvére. Előtte már üldögélt bilin, wc szűkítőn, magától nem jelezte, ha pisilni, kakilni kell, de ha véletlenül betalált a bilibe, wc-be, nagyon büszke volt magára, hogy nagyfiú. Párszor pelus helyett gatyó volt rajta, ha megdicsértük, hogy száraz, látszott, hogy örül, milyen Nagyfiú. Nem erőltettük, az esetek több százalékában még pelusos volt. De ez jó alap lett volna a szobatisztaság kezdetéhez. Megszületett a kistesó, és minden megváltozott. Mi is nagyon igyekszünk, hogy mindketten ugyanakkora figyelmet kapjanak, de csak érzi, látja, hogy egy kisbabától mindenki elolvad, bárhová megyünk. Emiatt ő is ragaszkodik a pelushoz, mert hogy ő is még kisbaba, Érdekes, mert minden más területen "nagyfiú" akar lenni, de a szobatisztaságtól fényévekre vagyunk, pedig 1 hónapja múlt 3 éves. Annyit teszünk, hogy sokszor megyünk wc-re, ilyenkor örül is, ha sikerül, büszke magára, de magától nem szól. Nekünk szerencsénk van, mert így is felvették oviba. Kapott egy kedves, de nagyon határozott óvónőt,aki természetesen partner velünk a szobatisztaság ügyében. Azt mondta, hogy egyébként is, ha a fiam látja, hogy rajta kívül már mindenki szobatiszta, akkor gyorsan föl fogják őt is húzni a többiek.

Szóval ne erőltesd, dehogy kell pszichológushoz vinni! Kedvesen rávezeted, ahogy tudod, és minden jön majd magától.

(1 évesen pedig kötve hiszem, hogy bárki szobatiszta lenne...az én egy évesem még nem is beszél, mégis hogyan jelezni, hogy wc-re szeretne menni?)

2013. szept. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!