Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Elkezdtük a beszoktatást...

Elkezdtük a beszoktatást kislányommal, napról napra rosszabb, el sem engedi a kezem, ha ott vagyok vele, jól érzi magát, de ha egy picit is távolodok, kétségbeesik. Hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés
MA eljutottunk odáig(4.nap), hogy befizetek egy csekket, de még ki se jutottam a kapun, az óvónő hozta a zokogó kicsilányt. Nyakamba csimpaszkodva remegett. Eddig mindig vele voltam, nekünk nincs nagyszülői segítségünk,bevallom, én is elsírtam magam. Olyan tanácstalan vagyok..
2013. aug. 29. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Apuka nem tudja megpróbálni? Hátha Tőle jobb néven venné. A pasik sokkal határozottabbak tudnak lenni :)
2013. aug. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna az óvónőnek utánad vinni. Nálunk beszoktatáskor reggeltől estig bent van a két óvónő, a dajka és ilyenkor még egy dajka besegít.Nagyon sok kisgyerek zokog, ha elmegy az anya. De egy idő után meg lehet nyugtatni.Eleinte még ebédnél eltörik néhánynál a mécses, de ahogy múlnak a napok, egyre nyugodtabb lesz a helyzet.
2013. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem pont ezért nem jó ez a fajta beszoktatás.

kegyetlen, de az olyan gyerekeknél aki ennyire anyás, leginkább az válik be, hogy reggel leszedik az óvónők az anyáról, és délután mehet érte. így 1-2 hétig sír, majd megszokja.

ahogy meg ti csináljátok, így egy idő után nem fog sírni, mert megszokja, hogy anya ott van. látod, most is vitték ki egyből, így megerősítették, hogy ha sír, egyből ott teremsz. na és amikor már nem leszel ott, sokkal tovább fog sírni, mert akkor jössz :(

fokozatosan növel az időt míg nem vagy ott. 1-2-3 óra, legyél kegyetlen. mondj neki konkrétumot, pl. megeszi a 10 órait és mész, másnap ebéd után mész, így lesz mihez kötnie.

otthon meg beszéljetek nagyon sokat, hogy milyen jó az ovi, te is mennyire szerettél oda járni...

és az apás megoldás is jó lehet, talán tőle könnyebben válna el

2013. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!