Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyibe "kerül", hogy állami...

Mennyibe "kerül", hogy állami oviba jár a gyereked?

Figyelt kérdés

Tudom, elvileg ingyenes, de azért így is jár vele egy csomó kiadás: étkezés, fakultatív foglalkozások, sok helyre a szülőknek kell a gyülölcsöt is bevinni stb. Így mennyit fizettek havonta az oviért?

Nem titkolom, azért kérdezem, mert a kisfiamat nem vették fel állami oviba, magánba fog idén így járni, és kíváncsi vagyok, mennyivel kerül így többe nekünk.


2013. aug. 30. 13:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Étkezés 12 körül, mi visszük a gyümölcsöt és itthon is eszik este rendesen, mert nem is lakik jól meg a minőség... szóval nyugodtabb vagyok, ha tudom hogy itthon egészségeset eszik.


Kell vinni az első hónapban: psz, fogkrém, wc-papír, papír, zsírkréta, kréta a kertben rajzoláshoz. Aztán ahogy ezek fogynak, pótolni év közben. Egyenlőre nem vettem meg őket, túlságosan fel vagyok háborodva. De igazából nincs sok választásunk. Megmondta a vezető hogy nagyon sajnálja, de vagy mi viszünk, vagy nem lesz.

2013. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Tavalyi nevelési évben, amit étkezésre fizettem a legtöbb 8500 Ft volt. Ez egy teljes hónap volt, véletlenül egyetlen napot sem hiányzott a fiam. Nálunk gyümölcsöt hetente mindig 1 valaki visz, névsor alapján. Mi a végén vagyunk, 1x került ránk a sor, de akkor az egész csoportnak elegendőt kell vinni. Havi csoportpénz 400 Ft, ebből megvesznek mindent, nem viszünk semmit. Adományt bármit elfogadnak, de nem kötelező. Pl papír, aszfaltkréta, ...
2013. aug. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Kaja 7000 körül egy hónapra

Csoportpénz 6000 egy évre

Gyümölcsfelelősök vagyunk kb évente egyszer-kétszer

Év elején színes ceruzát, zsírkrétát, ilyeneket szoktak kérni, ez 1500

Külön zenés torna, az óvó néni tartja 1600/hó

Tisztasági csomag kb 1000/hó

Néha 300-400 ft-okat szednek színházjegyre

Fényképész szokott még jönni, van, hogy 2x is egy évben, ott az összeg attól függ, mit rendelsz

Óvó néninek, dadusnak ajándék névnapra, karácsonyra évzáróra kb 500/fő (egy doboz bonbon)


asszem más nincsen

2013. aug. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Megkérdezhetem, hogy mennyibe kerül a magán ovi? Barátnőm lányát sem vették fel az oviba, ő is azon gondolkodik, hogy heti 2-3 napra keres neki magán óvodát.


A kérdésedre még nem tudok válaszolni, kisfiam most kezdi az ovit. :)

2013. aug. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
16%

Hát csak elvileg ingyenes, mert minden nap tiszta ruha, pótruha, eleve több cipő, ruha kell!

Étkezés és csoportpénz+csomó gyógyszer, mert havonta egyszer biztos beteg, míg itthon volt, nem volt az.

Őszi kezdőcsomag:

fogkrém, vécépapír, gyurma, csomag géplap, 2 cs. rajzlap, színes lap, ragasztó, szalvéta.

Szerintem kb. gyógyszerrel együtt 10ezer, a kaját nem veszem bele, mert itthon is enne.

2013. aug. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálunk a napi 3-i étkezés 420 Ft, tehát egy átlag 20 napos hónapban 8400. Csoportpénz havi 500. Havonta kétszer ovimozi 200 Ft/alkalom. Általában kéthavonta van még valami plusz: színház, bábelőadás, stb. 500 Ft-ért (ez nem kötelező, és nálunk csak középsőtől mehetnek, aki nem megy a kiscsoporttal marad)

Nálunk nem kell tisztaságcsomagot vinni. Havonta 1x, télen havonta 2x gyümölcsnap, ez gyümölcsfüggő, de mi kb 800-1000 Ft-ot költünk rá alkalmanként.

Minden hónapban jön az ovis újság (ez sem kötelező)800 FT a kétféle újság.

Év végén közös ajándék az óvónéniknek 500 Ft, kirándulás (szintén csak középsőtől) 2000 Ft.

Havi lebontásban (ha elosztom egész évre az év végi kifizetéseket is) 11000 alatt nem ússzuk meg.

Emellé néhány extra: nőnap, névnapok, ovivacsora (tombolatárgyat akkor is illik vinni, ha a vacsorára nem megyünk).

És persze ehhez jön még a benti cipő, tornafelszerelés (nálunk kötelező).

2013. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Azon kívül hogy ingyenes:

fél évente:

- csoportpénz

- 400 zsepi

- 700 éttermi szalvéta

- 200 csomagoló szalvéta

- 1liter folyékony szappan

- 12tekercs wc papír

- 5 csomag írólap

- 50 db famentes rajzlap

- mappa a rajzokhoz

- gyümölcsnapok (évente három alkalom 3kiló gyümölcs)

- kötelezően ajánlott "társadalmi munka" az oviban a szülőknek szabadság rovására

- születésnapok, eddig elég volt két-három zacsi keksz, vagy valami piskóta, mostanra már emeletes cukrásztortákat hoznak az anyukák


Tornaórára kötelező fehér megkötős cipő, melegítő, fehér póló, fehér zokni. Ezeket félévente cseréled, mert úgy nől a gyerek.

Illetve szinte az összes gúnyáját kinövi hihetetlen gyorsasággal, nem győzöd beszerezni a már nem bokavillantós nacikat :)

2013. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Jaaa...és kihagytam a kaját. MIvel nem nagycsalád vagyunk, és szociálisan sem szorulunk rá így havonta 12.000 Ft.
2013. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Jaaa...és még igen, az ajándékok, a tombolatárgyak, a hozzájárulások ehhez-ahhoz, mert rossz szemmel néznek rád ha nem adsz bele, vagy nem hozol valami értékes csomagot a tombolára.

Kötelező ünneplő ruha

Itt is megy a pénz...pénz...pénz....... anyuka még ezt is hozzon, anyuka még azt is hozzon...

Cipő hegyek, kinti-benti + szandi +csizma + bakancs télire + esőcsizma ha netán sétálva mentek el az oviig, esőkabát, esernyő.

2013. aug. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Napi 405 ft az étkezés, havi 1000 ft a csoportpénz (ebből fizetik a havi előadásokat és év végén a kirándulást), havi 1 wc papír, 100-as pzs, fél évente 1 folyékony szappan és egy cs. éttermi szalvéta.

Kezdésre:

Fogkefe+fogkrém

Torna cucc (nadrág, trikó, cipő)

Benti szandál

Kinti cipő

Ruha

2013. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!